פרסומת
דלג

ישיבת מועצת העיר: מאיר יצחק הלוי לא ענה לשאלות בנושא התקציב

מאת: עומר כרמון ● 5/1/2017 15:08 ● ערב ערב 2792
נבחרי הציבור באילת התבקשו השבוע לאשר את הצעת התקציב של העירייה לשנת 2017. חברת מועצת העיר, עו"ד לימור להב, הציגה שאלות רבות בנושא התקציב, אך ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שהבטיח כי כל שאלותיה ייענו, לא עמד בהבטחתו. כשסיימה עו"ד להב להציג את שאלותיה, העמיד ראש העירייה את הנושא להצבעה. מכיוון ששאלותיה של לימור להב לא נענו בישיבת מועצת העיר, פנינו לעיריית אילת לקבל תשובות לשאלותיה של להב, אך עיריית אילת שוב בחרה לא לענות לשאלות
ישיבת מועצת העיר: מאיר יצחק הלוי לא ענה לשאלות בנושא התקציב
השקיפות של עיריית אילת - לא עונה לשאלות. בתמונה: עו"ד לימור להב

חברי מועצת העיר התבקשו השבוע לאשר את הצעת התקציב של העירייה לשנת 2017. חברת מועצת העיר, עו"ד לימור להב, הציגה שאלות רבות בנושא התקציב, אך ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, שהבטיח כי כל שאלותיה ייענו, לא עמד בהבטחתו. כשסיימה עו"ד להב להציג את שאלותיה, העמיד ראש העירייה את הנושא להצבעה.

שאלנו את עיריית אילת מדוע לא נענו במועצת העיר שאלותיה של חברת המועצה, עו"ד לימור להב, בנושא התקציב? מעיריית אילת נמסר בתגובה: "כמידי שנה גם השנה, לקראת דיון המועצה על תקציב העירייה, היתה דלתו של גזבר העירייה פתוחה בפני כל חברי מועצת העיר, שביקשו ללמוד את התקציב בטרם יצביעו בעדו. חברת המועצה להב, בניגוד לשאר חברי המועצה, בחרה שלא לעשות כן והציגה את שאלותיה בישיבת המועצה. שאלותיה נשמעו בקשב רב, אולם היא מנגד לא אפשרה להשיב לשאלות, והפריעה כהרגלה וכדרכה למהלך הישיבה ולסגן וממלא מקום ראש העירייה - אלי לנקרי וגזבר העירייה - אסי בן חמו, שניסו להשיב לה. תקציב העירייה לשנת 2017 העומד על 502,600 מיליון שקלים, אושר ברוב קולות, במועצת העיר (12 בעד, 3 נגד) וממנו ניתן לראות את ההשקעה האדירה, שמזכה את העירייה והעיר באותות ופרסים המלמדים על גודל העשייה. בזכות התקציב דורגה העיר אילת במקום הראשון בהשקעה בחינוך ובמקום השישי בארץ בהשקעה כוללת לתושב. בזכות התייחסות לעסקים זכתה העיר אילת בתואר העיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים ובינוניים, בזכות השקעה בניקיון ותחזוקת העיר זכתה העיר בשני דגלי יופי בעשור האחרון ובכוכבי יופי מרביים מידי שנה, בזכות השקעה באיכות הסביבה זוכה העיר באותות נגב ובתארים כעיר ירוקה וכעיר פורצת דרך בתחום האנרגיה המתחדשת, בזכות ההשקעה בתיירות, שוברת אילת שיאי תפוסה, זוכה בסקר ווי נט במקום הראשון בארץ בפער גדול כיעד החופש האהוב ביותר בישראל, זוכה בבחירה של 'טריפאדוויזר' במקום השביעי בעולם כאחד מעשרת היעדים הצומחים ל- 2017 בתיירות, מועמדת להצטרף למועדון ערי המפרץ היפות בעולם, חופיה זוכים במקומות הראשונים בדירוג של האתר הגרמני המוביל בעולם כחופי הים היפים בישראל ועוד ועוד. פעולות אלה של העירייה הנגזרות מהתקציב, תכליתן אחת, לשפר את איכות החיים של תושבי העיר, תוך שמירה על יציבותה ואיתנותה הפיננסית של העירייה. כהוכחה לכך, עלתה העיר אילת רק לאחרונה מאשכול חברתי-כלכלי 5 לאשכול חברתי-כלכלי 6. כמובן, שלצד כל אלה דורגה העיר אילת במקום השלישי בארץ במדד השקיפות, כך שהכל פתוח ושקוף".

 

השאלות שעיריית אילת לא עונה עליהן

 

מכיוון ששאלותיה של לימור להב לא נענו בישיבת מועצת העיר, פנינו לעיריית אילת לקבל תשובות לשאלותיה של להב. תשובה גם אנחנו לא קיבלנו. להלן השאלות:

 

בשנת 2015 עמד שכר הדירה של אגף ההכנסות על 315 אלף שקלים. בוצע בפועל 349 אלף. בשנת 2016 עמד שכר הדירה על 350 ובוצע בפועל 448 אלף שקלים. הפער הוא 98 אלף שקלים. בשנת 2017 עומד הסכום על 457 אלף שקלים. הקפיצות בשכר הדירה מטרידות. איך יכול להיות שבשנתיים, שכר הדירה עלה ב-142 אלף שקלים?

לשכת דוברת העירייה: עבודות קבלניות יחסי ציבור 240 אלף שקלים. על איזה עבודות מדובר?
 

תקציב הרשות לפיתוח עמד בשנת 2016 על 318 אלף שקלים ובשנת 2017 על 394 אלף שקלים. הרשות לפיתוח לא קיימת מאז רפי הוכמן. מה עשתה הרשות, מי מנהל אותה? מה היא עושה?

מדוע חברי מועצת העיר לא מקבלים רשימה של כל ההלוואות שעירית אילת לקחה, כדי שנדע את סכום ההלוואות האמיתי שעיריית אילת לוקחת?

האם הוקמה היחידה האסטרטגית כפי שכתוב בספר התקציב? מי עומד בראשה מה נעשה עם הכספים שהוקצו?

מדוע ה'תימניאדה' מתוקצבת בספר התקציב של עיריית אילת ולא בסעיף התמיכות, כמו אירועים אחרים?

סעיף ערים תאומות קשרי חוץ, עבודות קבלניות, מתוקצב בסכום של 100 אלף שקל. במה מדובר?


אתר האינטרנט של תאגיד התיירות עולה לתושבי אילת 320 אלף שקלים בשנה. מי מחזיק את האתר? למה העלות כל כך גבוהה? והאם פורסם מכרז לעבודה הזאת?


בספר התקציב מצוין שתקציב מתנ"ס אילת עומד על 7.6 מיליון שקלים, אבל יש סעיפי תקציב נוספים של המתנ"ס. באיזה סכום עיריית אילת מתקצבת את המתנ"ס באמת?

מדוע 'שומרי המפרץ' מופיעים בספר תקציב ולא בתמיכות?

מדוע בתקציב הקרן לעבודות פיתוח אין פירוט של הכספים שהוצאו בפועל?

 מה תפקידה של היחידה לקשרי חוץ? מי מנהל אותה? מה התקציב שלה?

מה תפקידה של היחידה לקידום כלכלי ויזמות? מי ינהל אותה? מה התקציב שלה? 

מה זה 'מתכנן אסטרטגי אורבני'? לשם מה צריכה עיריית אילת תפקיד כזה כשיש לה גם מהנדס עירייה וגם אדריכל עירייה?

 

עיריית אילת לא ענתה לאף אחת משאלותיה של חברת המועצה, עו"ד לימור להב, שהועברו בידי 'ערב ערב'. במקום זאת העבירה את התשובה הבאה: " לשאלותייך בעניין התקציב, ברור לך שהדיון מקומו אינו בעיתון. שאלות אלה היו רלוונטיות במעמד הדיון במועצה בטרם מצביעים לתקציב, שכאמור אושר כבר ברוב קולות. שוב צר לנו, כי כהרגלו בוחר עיתון 'ערב ערב' להתעלם מהעובדות המחמיאות הללו לעיר אילת והוא כדרכו ממשיך את רדיפתו האובססיבית נגד הנהלת העירייה ועצוב יותר, כנגד העיר אילת".

 

חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש