פרסומת
דלג

הסחת דעת בנהיגה - מסוכנת

מאת: איה פלשקס ● צילום: ארכיון ערב ערב ● 17/3/2017 08:58 ● ערב ערב 2802
8% מנהגי אילת שנצפו בדרכים התעסקו עם הטלפון הסלולרי ● אילת נמצאת במקום ה-14 הגבוה ברשימה הארצית של מקבלי דוחות על שימוש בסלולרי ללא דיבורית בעת נהיגה
הסחת דעת בנהיגה - מסוכנת
צילום : ארכיון ערב ערב

נהגים באילת תופסים מקום "מכובד" במעלה רשימת מקבלי דו"חות בגין שימוש לא חוקי בטלפון הסלולארי בזמן הנהיגה, ב- 6 השנים האחרונות ( (2011-2016). עם 4,785 דוחות אילת תופסת את המקום ה-14 הנחשב גבוה ברשימה הארצית.
 מתנדבי עמותת 'אור ירוק', וערכו תצפיות בכל רחבי הארץ כדי לברר עד כמה מוסחת דעתם של הנהגים בעת נהיגה. לדברי עמותת אור ירוק מכון המחקר ההולנדי SWOV, פרסם דוח חדש העוסק בהיסח דעת במהלך נהיגה ועד כמה כל פעולה שאנחנו עושים ברכב, מלבד הנהיגה, מגדילה את הסיכון לתאונת דרכים.
ניצפו כ-23 אלף נהגים ביותר מ-180 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. 

בין הסחות הדעת נבדקו דיבור בטלפון ללא דיבורית, קריאת עיתון, נהגים שמתגלחים, נהגות מתאפרות, ואחרים שאוכלים או מתעסקים עם הנוסעים או חפצים במושב האחורי. הבדיקה שנערכה באילת העלתה תוצאות מעניינות: מתוך 110 נהגים שנבדקו 9% התעסקו בדברים נוספים תוך כדי נהיגה: 2% מהם דיברו בטלפון הסלולארי ללא דיבורית, 6% מהם החזיקו את הטלפון הסלולארי ביד- סימסו, גלשו ברשתות החברתיות, קראו מיילים, ו-2% מהם התעסקו עם הנוסעים או חפצים במושב האחורי. עם זאת איש מ-110 הנהגים והנהגות האילתים לא קראו בזמן נהיגה, לא התגלחו או התאפרו ואפילו לא אכלו. 
עמותת אור ירוק: "התוצאות העגומות מייצגות את מה שכל נהג רואה יום יום בכבישים כשנהג רואה משטרה הוא ממתן את הנהיגה שלו, מתרכז ונוהג באופן בטוח". 


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש