פרסומת
דלג

אורן סמיקון: ''אני איש מחאה''

מאת: איה פלשקס ● צילום: עומר כרמון ● 10/11/2017 10:37 ● ערב ערב 2836
אורן סמיקון מאילת, שיתף בפייסבוק תצלומים של בעלי תפקידים בכירים בהם, ראש הממשלה, מפכ''ל המשטרה ופרקליט המדינה בלבוש נאצי ● המשטרה ביקשה לעצור אותו ל-48 שעות, אך בית המשפט שחררו למעצר בית ● בעבר התפרסם סמיקון בפעולות מחאה נגד ראש העירייה מאיר יצחק הלוי מחד ובכך שסלל דרך עפר מהנמל לרובע 6 בשחמון על דעת עצמו
אורן סמיקון: ''אני איש מחאה''

בלילה שבין שני לשלישי השבוע התדפקה המשטרה על דלת ביתו של אורן סמיקון מאילת. השעה היתה 2:30. החשד: סמיקון שיתף בעמוד הפייסבוק שלו תמונה של ראש הממשלה, מפכ"ל המשטר ופרקליט המדינה כשהם לבושים במדים נאציים. סמיקון הובא לתחנת המשטרה ובבוקר כבר הובא לבית המשפט בבקשת הארכת מעצר ל-48 שעות, כשנציג המשטרה טוען לעילות של פרסום והסתה. במהלך הדיון אמר נציג המשטרה: "בעצם השיתוף שלו זה הפצה כשלעצמה והשיתוף שלו זה הזדהות למה שיש בתמונות".
סמיקון  לא הכחיש כי שיתף את הפוסט ואמר: "אני איש מחאה. אני לא התכוונתי לפגוע, אני סך הכל שיתפתי ולא שמתי לב מה עשיתי. אני מנסה ליצור חוקה שתגרום ל-120 חברי כנסת לא לשקר. אני אנטי אלימות. אני בסך הכל זה נפל לי בעין ואני שיתפתי במהירות. אנו לא יכולים ליפול בדבר כזה מטומטם ואידיוטי." גם נציג המשטרה טען במקרה זה כי הוא רק הפיץ את התצלומים והוסיף שהם מנסים לרדת לשורש העניין. 
השופטת ליאורה אדלשטיין שחררה את סמיקון למעצר אדם בפיקוח אשתו כשעליו להיות עמה כל העת או בבית או במקום עבודתה. על אשתו למנוע ממנו מלהשתמש בכל אמצעי מחשוב ואף לצור כל קשר בכל צורה עם המעורבים בפרשה. 

 

איש של מחאות ומעצרים 


אין זו הפעם הראשונה שסמיקון נתקל ברשויות החוק בענייני מחאה ופעילות מול פוליטיקאים. לפני בחירות 2013 פרסם בפייסבוק תמונה של ראש העירייה מאיר יצחק הלוי כשעיניו מנוקרות.  הוא הסיר את התמונה כעבור זמן קצר. כפי שפורסם באותה עת ב'ערב ערב' ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, ובנו איתמר, הגישו נגדו תלונה במשטרה על שהפגין בשבועיים שקדמו לכך מול משרדי העירייה. "מאיר יצחק הלוי טען כי סמיקון עוקב אחריו ומסית נגדו. איתמר יצחק הלוי טען כי י תמונה שהעלה סמיקון לפייסבוק ובה נראה מאיר יצחק הלוי ללא עיניים, היא הסתה לרצח. סמיקון טען מנגד, כי אינו עוקב אחר ראש העירייה, והתנצל על התמונה שהעלה לפייסבוק". לדבריו, כוונתו בתמונה היתה כי "ראש העירייה לא רואה בעיניים את תושבי העיר".
שופט בית משפט השלום, עידו רוזין, דחה את בקשת המשטרה להרחיק את סמיקון למרחק של 200 מטרים מבניין העירייה. הוא התיר לו להפגין במרחק 20 מטרים מהבניין מבלי לעורר רעש עד השעה 17:00. "זכות המחאה הינה מאבני היסוד של מדינת ישראל" פסק השופט. 
כחצי שנה קודם לכן הפגין סמיקון לפני משרדי העירייה בדרישה להקים 'פארק מוטורי' באילת. הוא הניף שלט גדול, עליו נכתב: 'הון - שלטון, עולם תחתון'. פקחי עירייה ניסו לסלקו כעבור כשעתיים אך המשטרה הודיעו לו כי הוא יכול להישאר. זה היה ביום ראשון בשבוע. למחרת, ביום שני, נחקר במשטרה בעקבות תלונת עובדת עירייה. באותה עת נמסר ממשטרת מרחב אילת: "עובדת מחלקת ההנדסה בעיריית התלוננה ביום א' האחרון כי ביום חמישי הגיע תושב העיר למשרדה, התנהג בצורה פרועה וסירב לעזוב את המקום. החשוד נחקר, הודה חלקית ושוחרר בתנאי הרחקה של עשרה ימים ממשרדי העירייה".
כחצי שנה מאוחר יותר לקח סמיקון טרקטור ממקום עבודתו ופתח דרך משטחי אכסון הרכבים של הנמל דרך לרובע 6. אז אמר ל'ערב ערב' " אני לא מבין מדוע לאף אחד לא אכפת ולא דואגים לכך שיהיה כביש שיאפשר לתושבי שחמון להגיע לחוף הדרומי מבלי שייאלצו לנסוע בכל פעם מרחק כל כך גדול".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש