פרסומת
דלג

המורים עושים שרירים והתלמידים משלמים

מאת: איה פלשקס ● צילום: אילוסטרציה ● 17/11/2017 09:58 ● ערב ערב 2837
תלמידי שכבה י''א בתיכון בגין הגיעו עמוסי אוכל וכל טוב ליום הורים במטרה להרוויח מימון למסע לפולין ונחלו אכזבה גדולה לאחר שיום ההורים בוטל בהוראת ארגון המורים ● מינהל החינוך: '' לצערנו הגדול ארגון המורים באילת נוקט בשנים האחרונות מדיניות חמורה, קפדנית ומהלכת אימים על כל מי שלא סרים למרותו'' ● אייל סורגיט יו''ר פורום הורים מרכזי: ''נדאג באופן אישי שאותם ילדים יקבלו את הבמה לעשות את אותו מבצע באספות שיתקיימו ביום ההורים שיתקיים להבא''
המורים עושים שרירים  והתלמידים משלמים
ניסה להעביר את יום ההורים לאחה''צ, אך נעצר על ידי ארגון המורים. גניאל

תלמידי שכבה י"א בבית ספר בגין התגייסו והכינו מזנונים בהם ימכרו מאכלים בימי ההורים שתוכננו שם כמו בכל בתי הספר העל יסודיים בעיר. אלא שלבסוף הם נאלצו לזרוק את המאכלים שנתרמו במקום להרוויח באמצעותם מימון למסע לפולין ולמסיבות סיום י"ב, כפי שתוכנן מראש, לאחר שבצהרי יום שני, עת הגיעו הורים מתנדבים ותלמידים עמוסים מני מזונות וכל טוב הודיעו להם כי יום ההורים לכיתות חטיבת הביניים בוטל וכמוהו זה של יום רביעי יחד עם ימי ההורים לחטיבה העליונה שהיו מתוכננים לשבוע הבא. אכזבת הילדים הייתה גדולה

בישיבת ועד כיתות י"א בתיכון בגין נקבע כי בימי ההורים שהיו מיועדים לשבוע הנוכחי, בימים שני ורביעי, בשעות 13:00-16:00  יציבו בני הנוער מזנון בו יתרמו ההורים ממטבחיהם והילדים ימכרו את המאכלים וכך ירוויחו למימון המסע לפולין, למסיבת סיום י"ב ולמטרות דומות. מוטי ביטון מוועד ההורים מדווח שאכן ההורים נרתמו, רצו, ארגנו, ואף השיגו תרומות, ועימם הנוער. ביטון מספר כי בנו למשל קנה מכספו עוגות לתרומה למכירה ועוד. "אני רוצה להשקיע, זה השנתיים האחרונות שלי בבי הספר, אני רוצה ליהנות ולהשקיע." הוא אמר לי. 
לאכזבתם הרבה, כשהגיעו לבית הספר ביום שני עמוסים בכל טוב הודיעו להם שיום ההורים בוטל וכמוהו כל ימי ההורים שתוכננו. המאכלים נזרקו לפח.
אייל סורגיט, יו"ר פורום ההורים העירוני אמר אמש (ד') לערב ערב: "צר לי שזה קרה ושמי שנפגע זה הילדים. אמנם לא ידענו על ההתארגנות, לא יכולנו להגיד לדרורי (ד"ר דרורי גניאל ראש מנהל שח"ק א.פ.) שיש ילדים שטרחו וארגנו ושלא יבטל, אפילו עם זה היה אפשרי. לא ידענו. אנחנו נדאג באופן אישי שאותם ילדים יקבלו את הבמה לעשות את אותו מבצע באספות שיתקיימו ביום ההורים שיתקיים להבא"." הוא מסביר שעל הביטול הודיעו זמן קצר לפני מועד תחילת האספות: "הביטול נעשה באופן מפתיע כי הגענו למצב של חוסר הסכמות עם ארגון המורים." הוא מסביר כי פורום ההורים החל במאבק כדי שההורים יקבלו את הזכות להגיע לימי הורים אחרי הצהרים, לא בשעות העבודה. וסורגייט מוסיף: "אני מאוד מקווה שנגיע בימים הקרובים להבנות."

מעיריית אילת נמסר: "על רקע ביטול  השתתפות ההורים בימי ההורים, כמחאה של פורום ההורים באילת על כך שימי ההורים אמורים היו להתקיים בין השעות 13:30 ל15:45, הוחלט בישיבה שזימן  ד״ר דרורי גניאל, ראש מינהל שח״ק, עם מנהלות בתי הספר העל יסודיים, לקיים יום הורים בחטיבות הביניים לפי כללי אופק חדש. כללים אלה מאפשרים לקיים יום הורים בשעות אחה"צ והערב והמורים מתוגמלים על כך בשעות. 
על רקע החלטה זאת של קיום יום ההורים לתלמידי חטיבת הביניים בשעות אחה"צ, החליט פורום ההורים באילת לבטל את המחאה, שכן תלמידי חטיבת הביניים מהווים כמחצית מסך תלמידי העל יסודיים. הודעה על כך יצאה להורים ולמורים, אלא שאז הגיב ארגון המורים בסירוב מוחלט והודיע לכלל המורים שרובם, בחינוך העל יסודי, חברים בארגון המורים, שאל להם להשתתף ביום ההורים ובכך גרם  לצערנו לביטולם של ימי ההורים.
לצערנו הגדול ארגון המורים באילת נוקט בשנים האחרונות מדיניות חמורה, קפדנית ומהלכת אימים על כל מי שלא סרים למרותו של הארגון והם מתנגדים לקיום אספות הורים, ימי הורים ומועצות פדגוגיות אלא אך ורק בשעות העבודה, דהיינו עד רבע לארבע. 
כאמור הנושא נמצא בטיפול גם מול הדרגים הבכירים במשרד החינוך וגם פורום ההורים ממשיך לדון בכך באמצעות פורום ההורים הארצי עם מר רן ארז יו"ר ארגון המורים הארצי."


חדשות אילת