פרסומת
דלג

חיה ובועטת - הוא והיא ומה שביניהם

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/2/2018 14:18 ● מה נשמע 534
מחקר חדש קובע כי בניגוד לכל מה שהיה מקובל עד כה, אין הבדל בין מוח נשי למוח הגברי. אמנם ישנם בכל אחד מהסוגים מאפיינים הנפוצים יותר בכל אחד מהמוחות ועדיין על פי ממצאי המחקר לא קיימים שני סוגי מוחות שונים.
חיה ובועטת - הוא והיא ומה שביניהם

 

והשבוע- הוא והיא ומה שביניהם


מחקר חדש קובע כי בניגוד לכל מה שהיה מקובל עד כה, אין הבדל בין מוח נשי למוח הגברי. אמנם ישנם בכל אחד מהסוגים מאפיינים הנפוצים יותר בכל אחד מהמוחות ועדיין על פי ממצאי המחקר לא קיימים שני סוגי מוחות שונים. המחקר שהתפרסם בכתב העת PNAS ועליו חתום צוות חוקרים בראשותה של פרופסור דפנה יואל מאוניברסיטת תל אביב, בדק ומצא כי ישנה חפיפה רבה בין המוחות בכל הקשור לגדלים, נפחים ומיקומים של אזורים במוח והחיבור העצבי ביניהם. גם ברמה הפסיכולוגית נמצא בבדיקה של למעלה מ – 5500 גברים ונשים כי ישנם מאפיינים כאלו וכאלו אצל הגברים ואצל הנשים.

 

 

כך או כך, המוח הוא אחד התחומים הנחקרים ביותר בעולם ואין ספק כי נושאר השוני או הדימיון בין מוח האדם למוח האשה עוד יוסיף וייחקר והתוצאות בכל פעם יהיו שונות וכל זאת כדי להבין מהי המהות האמיתית בשוני ההתנהגותי בין נשים לגברים. איך שלא תסתכלו על זה וגם בלי להיות פרופסור ולערוך מחקרים, הסברה כי הגברים הם ציידים והנשים הן המקוששות באה לומר כי גם המוח במבנהו דיי דומה, הרי שלא משנה איך תסתכלו על זה, ההתנהגות בין המינים שונה.
אתם מחזיקים בידיכם את הגיליון הראשון בסדרת הוא והיא, שיאפשר למקוששות והן לציידים הצצה אל עולמם המעניין. אין לי בכלל ספק שמהר מאוד המקוששים יעברו לקרוא את אגף הנשים ולהיפך, אחרי הכל המוחות דיי זהים, זוכרים?


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש