פרסומת
דלג

רק מכרז אחד מתוך שלושה צלח ברובע 11 בשחמון

מאת: איה פלשקס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 8/2/2018 21:26 ● ערב ערב 2849
מציעה אחת בלבד ניגשה למכרז המשולב שערך מניהל מקרקעי ישראל ברובע 11 בשחמון ● וגם היא ניגשה רק לאחד משלושת המכרזים שאמורים היו להיות משווקים יחדיו ● וגם זאת רק לאחר שמחיר ההתחלה ירד מחצי מיליון ₪ ליחידה לפחות ממחצית ● כך תשלם הזוכה חברת אייל פרץ סכום מינימום של קצת יותר מ-3 מיליון ₪ בעבור בנייתן של 51 יחידות דיור ● צפי האכלוס בעוד שנתיים
רק מכרז אחד מתוך שלושה  צלח ברובע 11 בשחמון
ניקו את האדמה המזוהמת, הוזילו עלויות לקבלנים ביותר מחצי ועדיין אין קופצים על המכרזים. רובע 11

חברת אייל פרץ יזמות ונדל"ן זכתה במכרז לבנית 51 יח"ד ברובע 11 בשכונת שחמון באילת. אייל פרץ הייתה המציעה היחידה שנגשה למכרז של משרד השיכון והבינוי שפורסם על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י).  אמנם המכרז היה לשלושה מגרשים, ויועד לבניתן של 84 יחידות דיור,  אך החברה הגישה הצעה, שהתקבלה, רק למגרש הגדול בן 51 יחידות. מכרז זה פורסם כבר בעבר אך לא הייתה אליו הענות מצד קבלנים. הסיבה לכך נעוצה היתה בכך שמחיר הפיתוח שנקבע על ידי רמ"י עלה על 500,000 ₪ ליח"ד קטנה. בנוסף נודע כי האדמה במקום הייתה מזוהמת מאחר ושימשה כמזבלה במשך שנים. ממשרד הבינוי והשיכון נמסר לאחרונה כי נעשו עבודות לטיהור הקרקע ואלה ימשיכו בעוד כחודש.
לאחרונה נסגר המכרז על מגרש לבניית 51 יח"ד בלבד, מתוך השלושה שהוצעו במכרז משותף. כמו כן ירד מחיר הפיתוח משמעותית לפחות מ-230,000 ₪ ליחידה קטנה, פחות ממחצית הדרישה במכרז הקודם. חברת אייל פרץ הציעה מחיר קרוב מאוד למחיר המינימום שפורסם במכרז שעמד על 3,087,000 ₪ , והציעה 31,000 ₪ בלבד מעליו.  מכיוון שזו הייתה החברה היחידה הרי שהצעתה התקבלה.
עם פרסום המכרז הקודם בו עמד מחיר הפתיחה מעל 500,000 ₪ ליח"ד הוציא ברוך קבלו, מנהל אזורי של חברת יוסי אברהמי,  מכתב  "כשהמכרז הזה יצא הוצאתי מכתב לראש העיר, ובו כל הנתונים והתראה שבתנאים הנדרשים במכרז הקבלנים לא ייגשו אליו בגלל גובהו, שגורם לחוסר יכולת לעמוד בתנאיו, ומחירים סופיים לקונים שהיו יקרים עשרות מונים מהראוי. מאיר יצחק הלוי נתן את המכתב, ביד, למנהל המרחב העסקי במחוז הדרום של רשות מקרקעי ישראל, ערן ראובני". ראש העירייה אף שיתף בנושא את שר השיכון כשזה הגיע לביקור בעיר. 
במכרז הקודם דובר על מגרשים בגודל כ-200 מ"ר וקוטג'ים טוריים של 140 מ"ר. בשיחה עם מוטי אשכנזי, ס. מנכ"ל אייל פרץ יזמות ונדל"ן הוא מסר ל'ערב ערב' כי מדובר כרגע על "מגוון וילות במפלס אחד, מה שחסר כרגע באילת, בגודל של 140 מ"ר. אלה יהיו בקומפלקס  של חמישה מתחמים ובכל אחד  10-11 יחידות של דירת גן-דירת גג. מדובר כי כל מתחם כזה יהיה בגודל 3.5 דונם, וכרגע נמצאים בשלבי תכנון." כחלק מהתכנון הם שוקלים להוסיף לווילות גם בריכות פרטיות." צפי הזמנים של החברה הוא שבעוד כחצי שנה יוכלו להגיש את התכנון לקבלת ההיתרים הדרושים ולהתחיל לבנות, ומקווים לסיים הכל תוך שנתיים עד לאכלוס.
לשאלתנו מדוע הופחת מחיר ההתחלה במכרז השיבו במשרד הבינוי והשיכון כי: "לאחר שמכרז שיווק הקרקע לא צלח לפני שנתיים, משרד הבינוי והשיכון בחן שוב את עלויות הפיתוח והחליט להוציא את עלות טיהור הקרקע מן העלויות לכן עלות הפיתוח ירדה בהיקפה הכלכלי. בנושא, טיהור הקרקע, העבודות בשטח התנהלו במשך כארבעה חודשים, וצפויות להתחדש בחודש הבא.  משרד הבינוי והשיכון מוביל שינוי מאסיבי בשנים האחרונות במערך הדיור והבנייה בישראל. הודות להגדלה התקציבית, ממשיך המשרד בתנופת הבנייה והעשייה למען הציבור בישראל".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש