פרסומת
דלג

חיה ובועטת - גליון קטנטנים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 9/5/2018 19:34 ● מה נשמע 547
והשבוע- מי אמר שאי אפשר ללמוד איך להיות הורים טובים יותר?
חיה ובועטת - גליון קטנטנים

אז נכון שכל אמא שבדרך מקבלת לידיה ספרי הכנה בהם המשפט הכמעט ראשון מודיע לה- משהו בסגנון של 'אין בית ספר להורים', 'המקצוע הכי קשה בעולם הוא להיות הורה' או משהו כמו 'להיות הורה טוב למדים מתוך ניסיון'. אז זהו, שהספרים האלו כבר אאוט. ברוכים הבאים לדור ההורים שקוראים, לומדים, יוצאים למפגשים מקצועיים ובהחלט הופכים את ההורות למקצוע לכל דבר, לפחות עבורם. והנה לכם כמה גילויים חדשים: מחקר חדש קובע כי הקשבה והשתתפות במלמולי התינוק שלכם, וניהול שיחה איתו בשפת התינוקות דווקא ולא בשפת המבוגרים, מפתחת אצלו את כישורי השפה. "בה בה בה ו- לו לו לו", זה לא ג'יבריש אלא שפת תינוקות ואתם, תזרמו עם זה.
גם אתם מההורים שלא חוששים לתת לתינוק שלכם אנטיביוטיקה על פי הצורך? כדאי רק שתדעו כי מחקרים חדשים מצאו שהתרופה גורמת להשמנת הילד כבר מגיל צעיר. על פי המחקר תינוקות שקיבלו אנטיביוטיקה לפני גיל שנתיים היו בעלי סיכון גבוה לסבול מהשמנת יתר בילדות.
וקטן אחרון- איזה הורה לא חושש ממוות בעריסה. אז רק שתדעו כי אחד מכל שמונה מקרי מוות בעריסה מקורם בהשכבת הילד על הספה בסלון או בחדר שהיא לא פחות מסוכנת מהשכבת ילד על הגב. וזה בגלל שראשו של התינוק עלול לשקוע בין שתי כריות וההמשך כבר ברור.
ואלו רק על קצה המזלג. אז אל תגידו היום שאי אפשר ללמוד הורות טובה יותר, ואל תתביישו ללמוד, לקרוא ולשאול, כי הורה שיודע הוא הורה יותר טוב. ועם עובדות לא מתכווחים. 


חדשות אילת
 

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש