פרסומת
דלג

הקונים ב'מחיר למשתכן' באילת ישלמו יותר בשל טעות טכנית

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 15/5/2019 19:10 ● ערב ערב 2915
חברת הבנייה עמרם אברהם עתרה לבית המשפט לעניינים מנהלים עקב פסילת הצעתה במכרז בשל פגם טכני ● ביהמ"ש דחה את העתירה וקבע כי אם תתקבל הצעתה, יש בכך כדי לפגוע בשוויון בינה לבין החברה המתחרה שזכתה במכרז – האחים אוזן
הקונים ב'מחיר למשתכן' באילת ישלמו יותר בשל טעות טכנית

בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע דחה את עתירתה של חברת "עמרם אברהם" נגד רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון. בעתירה ביקשה העותרת לבטל את החלטת וועדת המכרזים ברשות מקרקעי ישראל, ולהכריז עליה כזוכה במכרז לבניית 84 יחידות דיור במסלול "מחיר למשתכן" באילת. לטענת החברה, וועדת המכרזים פסלה את הצעתם במכרז בשל פגם טכני בכתב הערבות, וההצעה הזוכה של חברת "האחים אוזן" צפויה לעלות לרוכשים כ-100 אלף שקל יותר. כזכור, למכרז שפורסם  על ידי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בשנת 2018, הוגשו הצעות משתי חברות קבלניות, אחת של חברת עמרם אברהם ואחת של האחים אוזן. חברת עמרם אברהם הציעה כי המחיר למטר אותו תמכור לזוכים במחיר למשתכן יעמוד על סך של  6,814 שקל, ואילו אחים אוזן הציעה מחיר מ"ר בסך 7,555 שקל. ועדת המכרזים החליטה להקצות את המגרש לאחים אוזן, לאחר שפסלה את הצעתה של העותרת, וקבעה כי "הערבות שהוגשה אינה לפי הנוסח הנדרש". עמרם אברהם טענה כי מדובר בטעות שולית וזניחה וכי וועדת המכרזים פסלה את ההצעה באופן אוטומטי, ללא שיקול דעת. עוד טענה, כי החלטת הוועדה פוגעת פגיעה חמורה באינטרס הציבורי שמחייב את בחירת ההצעה הזולה ביותר במכרז במסלול "מחיר למשתכן" שמיועד להורדת מחירי הדיור בישראל, וכי פסילת הצעתה של העותרת תייקר כל אחת מהדירות בפרויקט בכ-100 אלף ש"ח.
המדינה טענה כי אין כל עילה להתערב בהחלטת וועדת המכרזים, שהפעילה סמכותה באופן סביר וראוי ועל יסוד ההלכה המושרשת בדבר פסילת הצעה בגין פגם בערבות. המדינה הוסיפה וטענה כי הפגמים שנפלו בנוסח הערבות שצורפה להצעה הם פגמים מהותיים, וכי הערבות שצורפה להצעה שונה בתכלית מהערבות שנדרשה במסמכי המכרז. לעמדת המדינה, קבלת הצעת העותרת או מתן אפשרות לתיקון הפגם בערבות פוגע בעקרון השוויון והוגנות ההליך המכרזי. בית המשפט קיבל את טענות המדינה במלואן ודחה את העתירה, תוך חיוב חברת עמרם אברהם בהוצאות משפט בסך 20 אלף שקל .


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש