פרסומת
דלג

הקאמבק של אריה זנטי לשנות ה-80

מאת: איריס קדם ● צילום: מערכת ערב ערב ● 18/10/2019 07:04 ● מה נשמע 622
אחרי שהקפיץ בעבר אלפים לצלילי שירי שנות ה-80 בליין מסיבות שצלח מאוד, חוזר אריה זנטי (47) אחרי הפסקה של שנתיים, להרקיד את האילתים לצלילי הוויאז' וויאז', פיל קולינס, פוליס ועוד רבים וטובים, בליין "חמישי זה שמונים" ● את זמן הביניים הוא ניצל כדי להבשיל ברמה האישית, ובעיקר למצוא את השקט הפנימי אליו הוא שואף להגיע מרבית חייו
הקאמבק של אריה זנטי לשנות ה-80
"הבסיס הוא קהל אילתי, אבל לא רק. חשוב לי שגם האורחים שפוקדים את העיר, יגיעו". זנטי

ליין מסיבות שנות ה-80 היה החלום של אריה זנטי במשך שנים. כמי שגדל בבית מוזיקלי, עם אח כמו רפי זנטי, שהיה בשנים ההם השם החם באילת בענייני מוסיקה וקלטות, הקצב זורם בדמו והרצון לשמח בנשמתו, הצליח אריק להגשים את החלום ופצח בליין שהפך למותג. בתחילת 2014 החל ליין "חמישי זה שמונים" לעוף גבוה ומשך אחריו מאות בליינים שגם הם התקשו להיפרד מהשירים ההם. במשך שנתיים הוא כיכב ב"פארק אבניו" עד שהגיעה הסגירה הלא צפויה של המקום. "מאז שנסגר המקום ניסיתי להחיות את הליין במקומות שונים אך מאחר ולא התאפשר לקיימו בימי חמישי, אלא רק באמצע השבוע, זה פשוט לא תפס, כך לצערי זה התמוסס עד שנאלצתי לוותר", מסביר אריה, ומוסיף, "מסתבר שהקהל האילתי סרב לקבל את הרעיון שאין יותר את ליין מסיבות שנות ה-80, ומאז לא היה יום שלא שאלו אותי בכל מקום, בין אם זה במפגש פנים אל פנים או דרך הודעות, מתי אשוב לקיים את המסיבות. אני נתקבל בתגובות נלהבות על התקופה המדהימה שחווינו גם מצד הבליינים וגם ממקומות שונים בעיר, שביקשו שיתוף פעולה בכדי להחזיר את הליין". אין ספק שהפניות האלו היוו חלק עיקרי בדרבון אותו היה צריך אריה כדי לשוב ולהחיות את הליין האילתי האהוב על רבים, בעיקר כאלו שלא תראו בפאב כזה או אחר, ומרגישים הכי בנוח בערב שכזה כשהקהל מבוסס על אותם גילאים, הלא הוא הקהל של שנות השמונים. אחרי כמה וכמה מגעים מצא אריה את המקום המתאים להפיק בו מחדש את הליין שלו, כזה שעונה על כל הפרמטרים. "היו מועדונים שפנו אלי בתקווה לשיתוף פעולה, אבל הם לא הסכימו לתת לנו את יום חמישי לשם הפקת המסיבה, מאחר וזה יום שמוגדר כ'חזק' לכלל הקהל. הסיבה העיקרית בגינה אני חוזר לקיים את הליין, היא שמצאנו מקום שהרים את הכפפה, והסכים שזה יתנהל ביום חמישי". בבר מסעדה 'קאריבו' היפהפה שעל מרפסת מלון 'מלכת שבא' מצא זנטי וגם הליין שלו את הבית החדש, שם גם נערכה המסיבה הראשונה בשבוע שעבר.

 

אקשן על הרחבה

 

החיים על מסלול למידה


בשנתיים האחרונות מאז הפסיק עם ליין ה-80 הספיק אריה לחוות לא מעט. התחתן עם בת זוגו, התפתח בתחום האימון האישי וניסה אף את מזלו כקואצ'ר. אפשר להבין מדבריו שלא היה לו קל בלשון המעטה, מה שדווקא הביא אותו כיום למקום הרבה יותר טוב בינו לבין עצמו.
"היה לי ניסיון לצאת לעצמאות בתחום האימון האישי, היו פה ושם הצלחות אך ככל שחלף הזמן הגעתי להבנה שאני חייב לעצור. הבנתי שמשהו בי לא בשל ואני חייב בראש ובראשונה לטפל בעצמי בכדי שאגש לטפל באחרים. למרות שהיו לי כביכול את ה'כלים' היה עלי לעשות קודם כל בדק בית עמוק לפני שאני בכלל מכריז על עצמי קאוצ'ר". אריה משתף שדווקא מתוך המקומות טעוני השיפור שגילה בעצמו, הבין שהוא חייב לתת את הדגש בטיפול עצמי, שהרי כל מטרתו היא להיות מאושר, להתפתח ולהביא את היציבות אל חייו, ורק אז להעביר את זה הלאה. "התחלתי לקרוא הרבה, לצפות באין ספור הרצאות בנושא התפתחות אישית. עברתי תקופה לא קלה, שבסופו של דבר הניבה שינוי מחשבתי. השינוי מתחיל מבפנים ואני מאמין שהפירות לא יאחרו להגיע. השינוי המדובר הזה מוביל אותי לאחרונה לעשייה שונה ממה שהורגלתי לעשות בעבר", משתף אריה שנראה מחוזק מאי פעם, חדור אמונה ומוטיבציה. בנוסף לרצון שלו והצבת המטרות אליהן הוא שואף קדימה, יש מישהי שעצם קיומה נותן לו את הכוחות כל פעם מחדש. והוא מספר בהתרגשות: "הבת שלי יחידתי רינת (17.5) היא כל עולמי. הדבר הכי חשוב לי בחיים. בנקודות השפל תמיד העמדתי אותה לנגד עיניי והבנתי שאני חייב לעשות הכל בכדי להילחם ולהצליח. חשוב לי להוות לה דוגמה", משתף אריה ומוסיף "היא הדרייב שלי, האוויר שאני נושם. ואני אעשה הכול בכדי להצליח".

 

הדי ג'יי והמארגן

 

יאללה מסיבה


היה זה ברק גלוזר (47) מנהל מסעדת 'קאריבו' במלון 'מלכת שבא' שחבר לשיתוף הפעולה עם זנטי בדרך להחיות את ליין מסיבות שנות ה-80. רובכם מכירים את המקום בשמו הקודם 'שיקגו' שעבר שינוי מרענן, החליף את השם, התפריט והתפאורה. ברק כשלעצמו חובב מושבע של הז'אנר, כך שהחיבור היה הכי טבעי שיש. בליל חמישי האחרון נפתחו השערים והמסיבה יצאה לדרך. ברק משתף: "תמיד אהבתי את ליין ה-80, בזמנו לקחתי חלק גם כעובד ב'פארק אבניו' וגם בתור בליין, זו מוזיקה שאני מאוד אוהב מה גם שתמיד האמנתי שאפשר להחיות את הערב הזה. ישבתי עם אריה ויחד הרכבנו את הקונספט הנכון. מאחר ומדובר בבית מלון, יש פה ושם מגבלות מבחינת זמנים, לכן אין מנוס מלהתחיל את הערב מוקדם ולסיימו מוקדם- בחצות, גג עד אחת בלילה, במידה וזה לא מפריע לאף אורח. המקום מאכלס עד 100 אורחים במרפסת, והזמנת שולחן מחייבת הגעה עד לשעה 21:00.  אני חושב שלחתך גילאים שמגיע למסיבה מסוג זה, השעות הן מעולות. מה גם שמי שממש רוצה להמשיך לבלות אל תוך הלילה, יכול לעשות זאת בפאב כזה או אחר". את ברק אי אפשר לפספס במקום, הוא אוהב אדם, יודע לארח, ומעל לכל בעל תודעת שירות גבוהה. מסמר נוסף שבלעדיו הערב הזה לא יכול היה להתקיים הוא די.ג'יי לאון, המלווה את אריה שנים רבות מאז החל הליין. גם בסיבוב הזה נענה לבקשתו של אריה לשוב ולקחת פיקוד על עמדת הדי ג'יי. לסיום מבקש אריה להדגיש: "הייתי שמח אם תיווצר קהילה, מעין גרעין קבוע של אנשים שלא משנה איפה תערך המסיבה הם יגיעו, בגלל המוזיקה, בגלל הליין ובגלל החברים. חשוב לי שכל אחד מאותם אורחים ירגיש טוב, ישמח ייהנה ויתרגש. על זה אני שם את הדגש, אני עומד לפתח את הליין ולהוסיף תפאורה מתאימה, מה שייתן יותר צבע ושמח. הבסיס הוא קהל אילתי", אומר אריה, "אבל לא רק". חשוב לו שגם האורחים שפוקדים את העיר, ידעו שיש מסיבה שווה שאפשר לחוות בזמן החופשה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש