פרסומת
דלג

המורים השביתו את אלמוג, ההורים נכנסו בנעליהם

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 31/10/2019 10:01 ● ערב ערב 2939
בעקבות מקרה אלימות נוסף כלפי מורה, שארע ביום ראשון בבית הספר אלמוג בעיר, החליטה הסתדרות המורים על השבתת הלימודים בבית הספר למשך השעתיים הראשונות ● אלא שבעוד שאמצעי התקשורת יודעו על כוונה זו, לוועד ההורים ולצוות בית הספר נודע הדבר רק בשעות הערב ● בתגובה "להתרעה המאוחרת מאוד וחוסר היכולת של ההורים להתארגן", כהגדרת יו"ר פורום ההורים העירוני אייל סורגיט, גויסו הורים מתנדבים להגיע בבוקר לבית הספר ולשהות עם התלמידים ● סורגיט: "פורום ההורים רואה בחומרה כל פגיעה בצוות ההוראה ומגנה כל מקרה של אלימות מילולית ופיזית, יחד עם זאת החלטות כאלו יש לקבל בשיתוף פעולה ולאפשר להורים להתארגן"
המורים השביתו את אלמוג, ההורים נכנסו בנעליהם
"בשורה התחתונה נעשה כאן משהו חמור ועל כך אין ויכוח". טרבולסי

ושוב מקרה אלימות של אמא כלפי מורה בבית הספר 'אלמוג' בעיר. "ביום ראשון השבוע בשעה 12:00 בצהריים, נכנסה לכתה אמא של אחת התלמידות הלומדת בכתה ג' בבית הספר. היא החלה לצעוק על המורה ולאיים עליה מספר פעמים שהיא 'תשחט אותה'. בנוסף היא אמרה לה שהיא תדאג שירצחו אותה, תוך כדי שהיא מסריטה את כל הסיטואציה. כלפי האם הוגשה תלונה במשטרה". במילים אלו הסבירה השבוע ליאור אילתית, דוברת הסתדרות המורים בארץ, את החלטת הארגון להשבית ביום למחרת את הלימודים בבית הספר 'אלמוג' בעיר למשך השעתיים הראשונות. "אנחנו מגלים אפס סובלנות כלפי כל אירוע של אלימות הפוגע בכבודם ובשלומם של עובדי ההוראה, ורואים אירוע זה בחומרה רבה. אנחנו לא נאפשר אלימות מכל סוג שהיא כלפי הצוות החינוכי", נמסר בהודעה.
ביום ראשון השבוע, הגישה המשטרה כתב אישום כנגד האם, הכולל ארבעה אישומים מאירועים נוספים בהם איימה על אחרים וגרמה נזק לרכוש. יחד עם בקשה זו, הוגשה בקשה נוספת לעצור את הנאשמת עד תום ההליכים נגדה.

 

ורק ההורים לא ידעו


אלא שבעוד שההודעה נשלחה בשעות אחר הצהריים לעיתונאים ולאנשי תקשורת בעיר ומחוצה לה, הרי שלאגף החינוך בעיריית אילת כמו גם בפורום ההורים העירוני והורי התלמידים של בית הספר הגיעה ההודעה רק בשעות הערב, כשלכולם היה ברור שהודעה מסוג זה לא אמורים אנשי הסתדרות המורים לשלוח בשעה כל כך מאוחרת מבלי לאפשר להורים להתארגן לקראתה. ההורים העובדים שהבינו להפתעתם רק בסביבות השעה 20:00 בלילה כי יש כוונה להשבית למחרת את המערכת זעמו על ההתרעה הקצרה ואף הרימו גבה, מאחר וזו הפעם השנייה שאותה מורה מעורבת בסיטואציה של אלימות. 

"בשורה התחתונה נעשה כאן משהו חמור ועל כך אין ויכוח", הבהירה השבוע יו"ר וועד ההורים הבית ספרי רינת טרבולסי. "צוותי החינוך חייבים להיות מוגנים ואנחנו מגנים כל מקרה של אלימות כלפיהם בכל תוקף ועדיין, עם כל הכבוד למקרה, ההתנהלות של מארגני ההפגנה לא הייתה נכונה. לא יתכן שכולם מלבד ההורים וועדי ההורים יידעו על השביתה ורק להורים לא יינתן זמן להתארגן. כשפורום ההורים אירגן לפני מספר שבועות את ההשבתה של שעת לימודים אחת ביום שישי, הוא דאג להודיע על כך להורים שבועיים מראש על מנת שיוכלו להתארגן. ככה דברים צריכים לקרות. לא יתכן שבשעה 20:00 בלילה הייתי צריכה להתנהל מול הסעות של החינוך המיוחד בבית הספר כשלא היה ברור מה הולך לקרות. כיו"ר וועד ההורים יש לי אחריות כלפי מההורים והתלמידים. בלילה מצאנו את עצמנו כולם בלחץ ואי הבנה מה קורה ומה עושים".
גיוס ההורים: "לא התרסה"
בעקבות ההשבתה 'הלא מאורגנת' - כהגדרת פורום ההורים העירוני - פעלה יו"ר וועד ההורים בבית הספר, אגב קבלת תמיכה מלאה מיו"ר פורום ההורים העירוני, לגיוס הורים מתנדבים שהסכימו להגיע בשעת בוקר מוקדמת לבית הספר, לקבל את התלמידים ולהיות איתם במהלך השעתיים בהן הושבתו הלימודים. "חשוב להבהיר", ציינה טרבולסי, "כי צעד זה לא נעשה כהתרסה אלא רק כדי לתת מענה להורים שלא יכלו להתארגן בזמן. אנו תומכים במורים, תומכים בשמירה על המורים, הולכים איתם יד ביד ומגנים בתוקף, אבל יש דרך לאיך משביתים". טרבולסי בעצמה הגיעה ביום שלישי בבוקר לבית הספר בשעה 7:00 וקיבלה את פניהם של ילדי החינוך המיוחד. "ההתנהלות הזו לא הייתה מתרחשת אם כל המערכת לא הייתה מגבה אותי ותומכת בי", מבהירה טרבולסי ומציינת את הגב שקיבלה מיו"ר פורום ההורים העירוני אייל סורגיט ותמיכת אגף החינוך בעיר, שאפשר את הגעתן של הסייעות לכתה גם בשעתיים של ההשבתה. עוד מציינת טרבלוסי: "כי במהלך שעות ההחלפה של ההורים את המורים בכתות, נערך שיח בין ההורים לילדים בנושא כבוד הדדי וכבוד כלפי האר, שיח מכבד".


יו"ר פורום ההורים העירוני אייל סורגיט מסר: "פורום ההורים רואה בחומרה כל פגיעה בצוות ההוראה ומגנה כל מקרה אלימות פיזית ומילולית. יחד עם זאת, לצערנו הסתדרות המורים באילת קיבלה החלטה חד צדדית ללא שיתוף ולא אפשרה לנו ההורים יכולת להתארגן בהתאם. בפנייתי ליפה בן דוד, יו"ר הסתדרות המורים הארצית סוכם כי להבא יתקיים שיח ונעודכן על כוונות השבתה אם יהיו. עקב ההתראה המאוחרת מאוד וחוסר היכולת של ההורים להתארגן בהתאם, וועד ההורים הבית ספרי בראשות רינת ובתמיכת אגף החינוך גייס הורים רבים שהתנדבו להגיע לצורך פתיחת יום הלימודים ובכך הקלנו על ההורים. כאמור, אנו מכירים בזכותם הלגיטימית של המורים לחמות ואף נשמח להיות שותפים מלאים ולתמוך באופן גורף בצוותי ההוראה".
ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר כי האירוע דווח לאלתר למשטרת ישראל שהמשיכה בטיפול במקרה.

ממשטרת ישראל לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש