פרסומת
דלג

היכון, הכן אוניברסיטה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 31/10/2019 08:37 ● מה נשמע 624
עם מספר שיא של סטודנטים, מעונות מלאים וחזון להמשיך ולצמוח, חגגו הסטודנטים של קמפוס בן גוריון באילת הפנינג פתיחת שנה ● הייתה מוסיקה, היו עמדות לכל שאלה ויעוץ, בירה, כיבוד ומאות סטודנטים נרגשים שמחכים בקוצר רוח לפתוח את שנת הלימודים באוניברסיטה הכי דרומית על המפה
היכון, הכן אוניברסיטה
מחכים לכם. צוות קמפוס ’בן גוריון’ באילת

אחת השאלות הגדולות שמעסיקות הורים לצעירים ששוקלים האם לרשום את ילדיהם לאוניברסיטת בן גוריון באילת היא עד כמה אפשר באמת ללמוד במקום בו הים נושק לבילויים ולחיים הטובים. אבל באוניברסיטת בן גוריון באילת כבר לא מתרגשים ומציגים בגאווה אלפי סטודנטים שעשו את זה ובהצלחה אף על פי ולמרות כל הגירויים מסביב. נהפוך הוא, במקום כמו אילת בו הריחוק הופך את כולם למשפחה אחת גדולה, גם באוניברסיטה הקשר עם המרצים שונה, האווירה קרובה יותר והלימודים הופכים לחוויה אחרת, ועם עובדות לא מתווכחים. משנה לשנה הולך וגדל מספר הסטודנטים וכשמעונות הסטודנטים בעיר כבר מלאים, אין פלא שרמ"ן האוניברסיטה עמי לוי כבר מרשה לעצמו לחלום על הקמת מעונות נוספים שיהיו שוקקים חיים ואווירה סטודנטיאלית.

 

עוד תשמעו עליו. קובי וקין יו”ר אגודת הסטודנטים ● צילום: רוני מויאל

 

יוצאים לדרך


אבל עד שזה יקרה ובנימה אופטימית במיוחד, ציינה ביום ראשון השבוע אגודת הסטודנטים בעיר, בניצוחו של יו"ר האגודה, קובי וקין, בקול תרועה רמה, את הפנינג פתיחת שנת הלימודים. היו דוכנים שהעניקו מענה לכל שאלה, היו עמדות רישום, היו נציגויות של בעלי עסקים שהעניקו הנחות ומבצעים לסטודנטים, וכמובן שאי אפשר חגיגה בלי עוגה, אז היו עמדות טעימים, שתייה ואפילו בירות, כי אווירה סטודנטיאלית טובה מתחילה בדיוק מהמקומות האלו.
ובין כולם הסתובב כמו חתן השמחה קובי וקין, יו"ר אגודת הסטודנטים בקמפוס בן ה – 27, באר שבעי במקור שלומד לתואר ראשון בניהול, יישוב סכסוכים ותקשורת.


למה קמפוס אילת אם יש לך אוניברסיטה מתחת לאף?
"רציתי לצאת מאזור הנוחות שלי וללמוד במקום שהחוויה בו במרכז ורמת הלימודים מאתגרת וגבוהה", הוא מסביר. "די מהר הגעתי להחלטה שהאוניברסיטה באילת היא המקום בשבילי והיום, כשאני מתחיל שנה שנייה, אני יכול לומר שקיבלתי החלטה נכונה מאוד".
כמי שאוהב לעשות דברים ולקדם אנשים, תהליכים וחוויות, כמו שהוא מעיד על עצמו, רק טבעי היה שתפקיד יו"ר אגודת הסטודנטים בקמפוס יקרוץ לו. בחודש מאי האחרון הוא נבחר לתפקיד ומאז אמנם עדיין לא הספיק לעשות הרבה כי היי, השנה הסתיימה לה, אבל עכשיו הוא חתום על הצלחת הפנינג פתיחת שנת הלימודים ואם בפועל הוא יצליח לעשות את מה שהוא רוצה, עוד תשמעו השנה את השם. "התפקיד נותן לי את כלל ההזדמנויות להוביל, לגעת ולהשפיע על אנשים", הוא מסביר ומפרט: "אגודת הסטודנטים בעיר מונה היום כ – 450 סטודנטים ומאחר ושנת הלימודים מתחילה עכשיו, אם תשאלי אותי בסוף השנה, אדע לסכם ולומר אם הצלחתי בתפקידי או לא. מאוד חשוב לי לבסס את מעמד הסטודנטים בעיר ולהעצים את הפוטנציאל שיש לעיר אילת כעיר סטודנטיאלית. בראייה שלי סטודנטים שמסיימים כאן לימודים צריכים להישאר בעיר. מגוון אפשרויות התעסוקה בעיר הן מדהימות בעיני, החל מתעשיית הביטחון, פארק ההיי טק, המלונאיות, ההנדסה והאפשרויות הן עוד רבות מספור".

 

מי אמר קמפוס באווירה אחרת?


תחת איזה טייטל נפתחת שנת הלימודים?
"תחת כותרת המשך הצמיחה והגדילה. בשנים האחרונות הקמפוס חווה עלייה של כ -20% בנרשמים אליו, נתון מעולה לכל הדעות. אני צופה גידול מאסיבי בכמות הנרשמים גם בשנה הבאה, במיוחד לאור פעילות האגודה המתוכננת לשנה זו. אעשה כל שביכולתי על מנת לעמוד ביעד זה. בכל שנה אנו עוסקים בחיזוק הקהילה הסטודנטיאלית וביסוס מעמדה בעיר, כמובן שאני ממשיך תהליכים שהובילו קודמיי אל מול העירייה, מרכז נהצעירים וגופים נוספים הרתומים אלינו מאוד, דבר שמחמם את הלב וכלל לא מוכן מאליו. יעד נוסף ששמתי לפני הוא הוא תחום המסיבות והתרבות הסטודנטיאטלית. אני מכוון לשיאים חדשים ואנו עובדים רבות על מנת שזה יקרה".

ספר קצת על הפנינג פתיחת השנה.
"הכוונה הייתה מלכתחילה לקיים אירוע פתיחה גדול ומשמעותי, עם עשרות דוכנים של בעלי עסקים בעיר שיעשו הנחות לסטודנטים, ניידת שידור של רדיו קול הים האדום, מוסיקה, צלם מגנטים, חלוקת מתנות לסטודנטים והפתעות נוספות. בקיצור- יום חג לקמפוס. בהזדמנות זו אני רוצה להודות לכלל עובדי הקמפוס שהגיעו לעזור ותמכו בכל מה שהיינו צריכים על מנת שהאירוע יצליח ויהיה משמעותי, מתוך כוונה להכיר את הסטודנטים החדשים וכדי לרכך את תחילת שנת הלימודים. חשוב לציין שאנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מנהלת השיווק של הקמפוס. יש לנו אינטרסים משותפים ואנו פועלים רבות על מנת לקדם וליחצ"ן את הקמפוס".


 איך משווקים את הקמפוס של אילת החוצה?
"מבחינתי השיווק בקמפוס נעשה בצורה נכונה ומדוייקת ואת התוצאות ניתן לראות בשטח. מספר הסטודנטים גדל וגדל. אנו רואים את עצמנו חלק מהקהילה בעיר. מעבר לתרומות קטנות שעשינו כאגודה ל'בית רפאל' לדוגמא, אנו נקדם את התחום האקולוגי בעיר ובים ולכן ארוחת שישי שהובלנו לפני כמה ימים כמעט ולא כללה פלסטיק.כל מאה המשתתפים הביאו צלחת, כוס וסכו"ם רק פעמיים. אנו בעיצומו של התכנון השנתי שלנו, ולחלוטין נפעל להכניס אירועים קהילתיים בתוכנית העבודה שלנו".

 

ייעוץ והכוונה


ומה על הפן הלימודי? יש מגמות חדשות?
"מספר תוכניות הלימוד ותוכנן משתנה משנה לשנה. הקמפוס פועל רבות על פתיחתן של תוכניות חדשות. חשוב לציין כי לומדים אצלנו ביולוגיה ימית בשנה ג', הנדסה שנה א' שעובדים בסוף השנה ללמוד בבן גוריון בבאר שבע, ניהול מלונאות ותיירות ברמה גבוהה מאוד, פסיכולוגיה, וכלל התוכניות האחרונות איכותיות מאוד ונלמדות עם מרצים שנותנים יחס אישי בכתות קטנות יחסית".


האם הריחוק משאר חלקי הארץ לא מהווה מכשלה בלימודים?
"חד משמעית לא. התואר הוא תואר של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, הרמה הלימודית באית גבוהה מאוד וזהה לזו שבבאר שבע. הרבה מהמבחנים מתואמים ןמתקיימים באותם ימים ובאותן שעות וטובי המרצים מבאר שבע מגיעים לאילת".


עד כמה קמפוס אילת ביסס את מעמדו בארץ?
"הביקוש ללימודים באילת כיום הוא גבוה מאוד ולחלק מהתוכניות כמו הנדסה למשל נסגרת כבר ההרשמה מכיוון שנגמר המקום. בעיני סיום תואר באילת הוא מכובד ביותר. הקמפוס קיים בעיר קצת פחות מ – 20 שנה ובדיוק כמו יין טוב גם הוא משתבח עם השנים".


חדשות אילת - ערב ערב באילת    

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש