פרסומת
דלג

רואה לך בעייניים

מאת: ● ● ערב ערב 2458
אוהבים בשר אדום? מעדיפים עוף? אם תשאלו את ליאונרדו שיגרובסקי, כדאי לכם לוותר ולהעדיף בעיקר פירות. הוא אירידיאולוג, שמאבחן מצב רפואי באמצעות בדיקת העין וגם מטפל תזונתי, כך שאם הוא אומר, הוא יודע למה הוא מתכוון. יאללה בריאות

"יש קשר בין קנדידה (פטריית שמר המעיים בשמה העברי) לבין התפתחות מחלת הסרטן", מודיע לי ליאונרדו שיגרובסקי, בן 31, אירידיאולוג ומטפל תזונתי, "הקנדידה היא קרקע פורייה לסרטן בהמשך. יש 500 זנים ומתוכם עשרים פתוגניים כלומר מחוללי מחלה", הוא מבהיר. "מתוך עשרות אנשים שטיפלתי בהם מצאתי שלרובם היתה קנדידה והם אפילו לא ידעו". אם חשבתם שגם הפעם האנטיביוטיקה תציל אתכם, תשכחו מזה, אנטיביוטיקה אינה מועילה כנגד פטריית השמר העקשנית. רק שינוי תזונתי מועיל. "צריך להרעיב אותה. גם את תאי הסרטן יש להרעיב. שניהם, הסרטן והקנדידה אוכלים סוכר ואכילת ירקות ופירות מרעיבה אותם. הקנדידה, כמו הסרטן משתלטת על תאים. אם היא נמצאת במוח למשל, נראה אדם בעל התפרצויות. בעקרון היא מופיעה איפה שיש חומציות. הקנדידה נמצאת אצל כל אדם במעי, השאלה היא אם היא תבוא לידי ביטוי בצורת מחלה או לא".

איך מזהים?
"סימניה יכולים להיות חולשה, כאבי ראש או שלשולים ועצירות. ניתן לאבחן אותה באמצעות אירידולוגיה או דרך בדיקות מעבדה, ויש גם בדיקה ביתית שאפשר לרכוש בבית מרקחת והיא יכולה לאבחן ארבעה סוגי קנדידה. הקנדידה אוהבת סביבה חומצית והבשר פי 4 או 5 יותר חומצי מכל פרי שתקחי אפילו החמוץ ביותר. סוכר קנים, מה שנקרא סוכר לבן פי כמה וכמה חומצי יותר מסוכר פירות". הוא מביט בי שותה כוס קפה ממותקת בסוכר ובחלב ואומר לי - "את לא יודעת מה את עושה לעצמך"....

ליאונרדו שיגורבסקי הוא אירידיולוג. כלומר מאבחן מצב רפואי באמצעות בדיקת העין. הוא גם מטיף לאכילת פירות, ירקות ואגוזים וממליץ לוותר לחלוטין על אכילת בשר מכל הסוגים, כולל בקר עוף ודגים וכן לוותר על צריכת סוכר לבן ועל חלב ומוצריו. הוא כל כך משכנע עד שמאוחר יותר באותו יום כשאני עורכת קניות בסופר המקומי, אני מתעלמת בקלות מכל העוגיות באריזות מבצע, מהגלידות ומה'פופאייס' ואפילו מוותרת על מחמל נפשי הלוא הוא הבייגלה העגול והשרוף ("מקמח לבן עושים דבק, אז איך הוא לא ידביק את דפנות המעי?", לפי גרסתו של ליאונרדו), ומתרכזת ברכישת הפירות: אבטיח, ענבים אדומים, שזיפים שחורים, מנגו ותפוזים כתומים. ואללה זה לא נורא קשה. במיוחד כשהילדים ממילא רואים בפירות הקיץ חטיף לכל דבר."עברי לסוכר פירות כשמתחשק משהו מתוק, קחי פרי. הטבע עיצב את הפירות בצבעים מרהיבים ואותנו בעלי ראיית צבעים כדי שנימשך אל הפירות ואל הירקות", הוא מחזק אותי, "אנחנו בנויים להיות צמחוניים". אני נזכרת בעצתו של האירידיולוג שעל הבוקר עוד לפני הקפה כבר הציץ לתוך עיניי והזהיר אותי מפני עומס על הכבד. אמל'ה.

מה אתה רואה בעיני האנשים?
"העין בנויה כאישון באמצע וחלק חיצוני של הקשתית ממש כמו גלגל אופניים. יש סיבים שרצים מהאישון. כשיש בעיה בסיבים והם התרחקו זה מזה ונוצר מין בור, אז יש בעיה גופנית. המיקום של הבור על פני מפת העין יגיד לי איפה הבעיה. סביב לקשתית יש הילה, למשל יש הילה סביב לאישון וזו מערכת העיכול של האדם. כל הילה מעידה על משהו אחר. אני רואה כתמים בצבעים שונים ובמקומות שונים. למשל כתם כתום, מעיד על קיומה של קנדידה ומיקומה על פני העין מצביע איפה היא נמצאת במערכת העיכול או השתן וכדומה". ליאונרדו מבהיר שרק אירידיולוג מוסמך יכול לאבחן נכונה. הוא מאבחן בביתו בעזרת זכוכית מגדילה ומצלמה שמגדילה את העין כך שיוכל לבחון אותה על מסך גדול ולהתעמק בכל גווניה וכתמיה.

מהי אירדיולוגיה?
"זו שיטה שפיתח רופא מנתח בשנת 1850. הרופא מצא שיש סימנים בעיניים וברגע שיש ריפוי הם משתנים. למשל, הכתמים בעיניים מתבהרים. לקח לו עשר שנים עד שהוא סיים למפות את מפת העין. לימים התגלו מגילות עתיקות בים המלח של כת האיסיים שהטמינו אותן לפני 4000 שנה. אותה מפה של העין נמצאה תואמת אחת לאחת עם המפה שהרופא בנה. המפה היא הבסיס לשיטת האבחון והטיפול הנגזרים ממנה". הטיפול כולל שינוי תזונתי.

זהירות חלב


ליאונרדו מנפץ תפיסות קודמות מקובלות. למשל: משפעת לא נדבקים ככה סתם. "אם שפעת נובעת מהדבקות למה לי כבר ארבע שנים לא היתה שפעת"?
משוכנע בהשפעה המיטיבה שיש לצמחונות על הגוף, העביר ליאונרדו את כל בני משפחתו לצמחונות. "הוריי אוכלים טחינה, חומוס ופיתות שהם מכינים בעצמם. אורז מלא ("אורז רגיל הוא בעיקר עמילן שגורם להידבקויות המעיים זוכרים"?) והרבה פירות וירקות". גם ליאונרדו מכין בעצמו פיתות ביתיות מקמח מלא ללא שמרים. אחת ליומיים הוא מכין פיתות והוא טוען שאם נביט בטבע סביב נראה שכל חיה אוכלת את סוג המזון שהיא נועדה לאכול ותו לא. "האריה, חוץ מבשר לא אוכל כלום. אנחנו והקופים היחידים שיש להם ראיית צבעים ויש לנו את היכולת לחוש מתוק וזה מה שמושך אותנו לכיוון הפירות".
ליאונרדו מספר את סיפורו האישי שמעיד יותר מכל דבר אחר, לטענתו, על הצלחת השיטה התזונתית שבה הוא דוגל. שיגרבוסקי מעיד על עצמו שהיה ילד חולני. הוא גדל באיזור כפרי בארגנטינה ובילדותו אכלו אצלו בבית בעיקר בשר בקר. "שלוש ארוחות ביום חובה מנה עיקרית בשר בקר". אם לא די בכך הרי שהילדים שתו המון חלב. "סבלתי מאסטמה קשה. כל לילה נחנקתי ואמא שלי קמה לטפל בי. הייתי ילד חולני מאד. בגיל 5 כבר הייתי עם בעיות של קרישת הדם. לפחות פעם בחודש סבלתי מדלקת ראות או מדלקת גרון או מדלקת כלשהי. אצלי יש רגישות בכלי הנשימה. הפסולת שאנחנו מקבלים מהמזון תנסה לצאת איפה שהאדם רגיש. יש מי שאצלו זה המעיים או העור או מערכת העצבים. אני הגעתי למצב של לחץ דם וקבלתי סחרחורות עד שלא יכולתי לעמוד והייתי מוכרח להתיישב. בגיל 16 התחלתי להתאמן, נכנסתי לכושר גופני והוצאתי פסולת מהגוף. הגעתי לישראל והתגייסתי לצבא ואז הוספתי מזונות שומניים כמו שוקולד, סוכר וקפה", מתאר שיגרובסקי את מצבו העגום טרם נפקחו עיניו, תרתי משמע, אל חוכמת הרפואה הטבעית. בגיל 26 הוא גילה את הרפואה הטבעית. זה התחיל אצלו כשגיסתו, כלומר אחותה של אשתו, אבחנה אותו באירידיולוגיה והכינה עבורו תכנית תזונתית. "לאכול הרבה ירקות, זה כל הסיפור. בעיקר ירוקים, כמו מלפפון וחסה". שיגרובסקי החליט לקחת את עצמו בידיים וצמצם משמעותית את צריכת הבשר והחלב. "ששים אחוז מהתפריט הם ירקות. זה עניין של הרגלים. כיום אם אין לי ירקות בארוחה אני משתגע ואני ממליץ על צריכת אגוזים ושקדים". כתוצאה משינוי הדיאטה ירד שיגרובסקי במשקל. "לא הייתי שמן אבל הייתי בעל אחוזי שומן גבוהים, גבר אמור להיות בעל אחוז שומן של 15 ואשה 22 אחוזי שומן. כיום אני עומד על 8 אחוז שומן". המאבק בשומן הוא מאבק על הבריאות. משם הלך ליאונרדו ללמוד במכללת 'רידמן' את תורת האירידיולוגיה ונכבש בקסמי הרפואה הטבעית. "אני בעד לתת לגוף את מה שראוי לו".
לכן הוא גם מזהיר מפני חלב ומוצריו שמייצרים ליחה ומכניסים פסולת אל הגוף. "לא נועדנו לשתות חלב. אנחנו נגמלים בגיל שלוש וזהו. אנחנו לא אמורים לשתות חלב פרה. הכי טוב להניק כי זה טבעי וטוב. ואחרי כן,להגמל לגמרי מחלב וממוצריו המעובדים. אנחנו צורכים חלב בשביל הסידן- אז נאכל שקדים שהם עשירים בסידן במקום לשתות חלב".
ליאונרדו מספר על מטופלת שהגיעה אליו עם בעיות סינוסים. היא היתה בדרך לקנות אנטיביוטיקה והיא באמצע התקף חריף ובמקום להגיע לבית המרקחת נכנסה אלי. אמרתי לה פשוט להוריד כל מזון שמייצר ליחה". הוא מונה את המזונות: "לחמים, חיטה, חלב ומוצריו כי הלקטוז בחלב מייצר נוזלים בגוף, וכן המלצתי לה על ניקוי הסינוסים במי מלח. תוך שלושה שבועות נעלמו כל הסימפטומים של הדלקת בסינוסים". לדבריו, גם כיום, חצי שנה אחרי, היא אינה סובלת מכאבי ראש.

מה רע בחלב? אותנו גידלו מילדות על ברכי הסיסמא 'תשתה חלב ותהיה בריא'...
"חלב מייצר בעיות פרקים, טרשת עורקים ודלקות. חלבון החלב הוא הגורם העיקרי לסרטן השד. חלב מעודד גדילה ואנחנו כבר לא צריכים לגדול. תינוקות שמקבלים חלב פרה כבדים וחולים יותר".

אל תאכלו את הדג כספיון


השומן לדברי שיגרובסקי הוא אכסון פסולת. "תאי השומן נועדו לאכסן פסולת הרחק מהרקמות החיוניות. אותו הדבר אצל החיות. כשאנחנו אוכלים שומן דג או עוף או בקר אנחנו אוכלים את הפסולת שהוא אכסן. כנ"ל אכילת כבד אותו איבר שמפרק פסולת ורעלים אצל החיה". הכול כל כך הגיוני ופשוט. אבל נסו לדמיין ארוחת יום שישי, כולל האורחים, בלי עופות דגים ומנה עיקרית. במקום זה תגישו חומוס טחינה ואגוזים. ...וזה ההבדל בין התיאוריה למציאות. לליאונרדו מצידו אין בעיה לוותר על האכילה הכבדה. "אני מקדש ביום שישי ושותה טיפה יין ואוכל פיסת דג לצורך השבת. ולא יותר". הכול מתחיל ונגמר בראש. "גוף האדם זה דבר מושלם שלא צריך התערבות חיצונית", הוא אומר באופטימיות "לא כדורים ולא ניתוחים. לא אמורים להיות סכרת או לחץ דם. אם נדע להתייחס אליו ולתת לו מזון ראוי לו".
על גורם התורשה, כלומר ירושת גנים שמחוללים מחלות הוא אומר- "לגנים יש שלושה אחוזים בהתפתחות מחלות. אפשר להמנע וזה מתבטא במה שנאכל וכיצד נתנהג רגשית או נפשית".
ליאונרדו מספר שגם אימו שינתה את מצב בריאותה באמצעות שינוי תזונתי. "אמא שלי בגיל 62 הורידה את לחץ הדם עד שכיום הוא הכי נמוך שהיה לה אי פעם. היא עברה משני כדורים ליום למצב של כדור אחד ביומיים. וכמובן שהיא עוקבת גם באמצעות בדיקות מעבדה אחרי השינוי".

המחקר על הדיאטה הצרפתית שצורכת הרבה שומן אבל 'שוטפת' אותו באמצעות יין אדום ולכן אין אצלם בעיות כלי דם ולב מוכר לך?
"יין אדום מוריד שומן אבל השאלה היא מה הוא מוסיף לגוף? אלכוהול מזיק לגוף.הוא מביא תסיסה וחומציות.אלו מייצרים לנו לחץ דם גבוה. האלכוהול מחליש מערכת חיסונית ומביא שמרים כלומר קנדידה". ואפרופו שומן לפי ליאונרו כדאי להשתמש רק בשמן זית שרק הוא הופך את הגוף לבסיסי. "יתר השמנים הופכים את הגוף לחומצי".

איך מתפתחת מחלה?
"הגוף מאד חכם. הוא בא ואומר לנו "מצבי צריך להיות כזה. אם ייצרת לי יותר מדי פסולת מכדי שאני יכול להוציא אז אני אארגן ניקוי דרסטי. אז מופיעות מחלות פשוטות כמו שפעת שלשולים הקאות מחלות החום למיניהן. מה שמוגדר כמחלה אקוטית שיש לה התחלה אמצע וסוף". עניין הפסולת מאד משמעותי. "הגוף חייב להוציא את הפסולת. באמצעות הכליות או הראות או מערכת העיכול. אחרת הפסולת תגיע לרקמות ולתאים ותיצור סתימות כמו הדבקות דפנות המעי. הפסולת שלא יוצאת נרקבת ומייצרת חומציות ומהווה קרקע לחיידקים ולהתפתחות מחלות ". לדבריו אם נתעלם ממחלה אקוטית ונמשיך בהרגלנו במקום לנוח מנוחה מוחלטת נחלה יותר "נגיע לתחנה השניה שזו מחלות כרוניות כמו סכרת רגילה, לחץ דם,בעיות פרקים, דלקות ממושכות ובעיות סינוסים. מה שאנחנו קוראים לו מחלה זה בעצם הסימפטום. המקור הוא הפסולת שצרכנו". לדברי שיגרובסקי אם התעלמנו מזה ושוב לקחנו כדורים כדי לטפל בסכרת או בלחץ הדם אז נגיע למחלה סופית ניוונית שאי אפשר להפוך."קחי למשל את מחלת האלצהיימר שנובעת בעיקר כי מכניסים לגופנו מתכות כבדות".

איך אנחנו מכניסים לגופנו מתכות?
"אנחנו מכניסים כספית שהיא מתכת רעילה ביותר כשאנחנו אוכלים דגים. בעיקר את הדגים הגדולים שאכלו דגים קטנים על קשקשיהם שמכילים את הכספית. ויש את הבישול בסירי אלומיניום והמתכת הזו משתחררת בחום תוך כדי הבישול ונכנסת לתבשיל אותו אנחנו אוכלים". למרות שהוא מצטט את אלברט שלטון אותו הוא מכנה בשם "אבי הרפואה הטבעית",וטוען בעד "הגיינה טבעית של הגוף" ליאונרדו אינו מגדיר עצמו כאדם 'סטרילי'. יש לו ילדים שאוכלים מעט חול מדי פעם ויש לו כלב."הירקות טובים כי הם מכילים תאית וסיבים תזונתיים שלא מתפרקים וגורפים את הפסולת החוצה" אומר שיגרובסקי מדריך כושר בוגר וינגייט. מטרתו הסופית היא להזדקן בחן וללא מחלות. כדי להגיע לזה יש לפעול בשלושה מישורים: "להסתכל מה מכניסים לגוף. המישר השני הוא המצב הנפשי. כיום אנחנו כעסניים ובסטרס כל הזמן אנחנו עובדים כמו מטורפים והאדרנלין שמשתחרר בתנאי לחץ הופל את הגוף לחומצי. אנחנו שרוים במאמץ ובמחשבות יתר ובמצב הזה העיכול מפסיק לעבוד בצורה רגועה" ליאונרדו ממליץ על שמירה על כושר גופני ."עשו ספורט. ההתעמלות מוציאה את הרעלנים החוצה. גם יוגה ומדיטיציה מסייעים להפחתת רמות המתח. וכשתוקפים מצב פתוגני מחולל מחלה עלינו לפעול בשלושת המישורים". והכי חשוב כדברי הרפואה הסינית העתיקה: לא לחכות להופעת המחלה. לשמור על בריאות תקינה ולמנוע את היווצרות המחלה. זו הרפואה הטובה.


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש