פרסומת
דלג

טארוט

מאת: מערכת ערב ערב ● ● ערב ערב 2460
רחל ארז
טארוט

סיפור אמיתי - מחדר עבודתה של קוראת בקלפים, יעוץ והכוונה דרך קלפי הטארוט
קיים פן מאוד רוחני באדם המבקש בכל מאודו סליחה על חטא שבוצע לפני מעל שלושים שנה.
"אני מגיעה אליך בכדי להוציא את שעל ליבי ואם את יכולה רק תקשיבי לי. אם בסוף תרצי לבדוק אם את מקבלת מסר דרך הקלפים שלך זה יספק אותי", היא אומרת לי מיד בפגישתנו.
"כולם בסדר אצלי, הכול טוב, אני רוצה רק שתקשיבי, כי אני חייבת להוציא מהלב".
עלי להודות שתמיד יש לי את התחושה שאם אסכים לדבר עם אדם עשר שעות על חייו הוא לעולם לא יעצור אותי. ופתאום מגיעה מישהי שלא רוצה ממני כלום רק הקשבה. "תודה שבחרת בי", אמרתי לה, "אביא קפה, אנתק טלפונים ואשתדל ללוות אותך במסע לאחור".
"הייתי חיילת", היא מתחילה בחוסר נחת את דבריה, "כל כך אהבתי אותו שמצאתי עצמי אובססיבית על אשתו דווקא. מעט לפני גיוס מצאתי עבודה במפעל בגדים והוא היה זה שגוזר בדים. אהבתי אותו", היא מתבוננת עלי, כאילו לקבל ממני אישור. "הייתי ילדה בתולה תמימה והתאהבתי בו. ידעתי שהוא נשוי עם ילדים, אבל כל יום במקום כזה קטן נסחפנו באהבה, נשבעת לך, בלי שהרגשנו. הוא לא ניצל את תמימותי, הוא פינק ואהב אותי בלי שום מגע פיזי בהתחלה. אחר כך כבר לא ניתן היה לעצור אותנו. כל זמן שהוא היה איתי הרגשתי טוב אך ברגע שהוא היה הולך הביתה, לא חדלתי מלהטריד את אשתו בטלפון. רציתי בכל מאודי להיראות כמוה אפילו מצאתי עצמי מדברת במבטא שלה, קניתי בגדים בטעם שלה, רזיתי כמוה פיתחתי אנורקסיה ובולמיה בכדי שאראה בדיוק כמוה. רחל, ממש גנבתי לה את הזהות, אך לצערי, בדיוק בשלב הזה היא חלתה בסרטן. זו שנפשי נקשרה בנפשה. ואני לא ידעתי כיצד מתמודדים עם כך. אני הפכתי אותה לקדושה נערצת ונשגבת, והיא מתה לי פתאום. שנאתי את בעלה על כך שבשבילו הצקתי לה. היא מתה מבלי שיכולתי לבקש ממנה סליחה. זה שקוע עמוק בתחתית נשמתי, אני בושה ונכלמת על מעשיי. כיצד אבקש את סליחתה? כעת אני באילת, לבד, ללא המשפחה המורחבת שיש לי היום, קוראת את העיתון, והנה אני כאן בכדי להשאיר את הפצע הזה אצלך. רק רציתי לבקש סליחה", היא אומרת, מתבוננת בי בסוף דבריה ומוסיפה כמעט בלחש- "אבל אין לי ממי".
נשפתי אויר עמוס והודעתי לאישה הנאה הזו כי אינני מעלה באוב. "הדליקי נר טרם צאתך מאילת", הצעתי לה, "הדליקי נר לעילוי נשמתה והשאירי זאת ליקום. ככתוב: "מודה ועוזב ירוחם".


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש