פרסומת
דלג

פדיחה לאומית?

מאת: ● 21/9/2010 10:04 ● ערב ערב 2464
עונת הכדורסל עדיין לא החלה, אבל כבר עכשיו אפשר לרשום את הפספוס של 'הפועל אילת' כפספוס השנה. קבוצת הכדורסל הבוגרת של 'הפועל אילת' היתה יכולה לשחק השנה בליגה הלאומית, במקומה של 'מכבי פתח תקווה', שוויתרה על התענוג, בגלל בעיות תקציב. מצד אחד, ככל הנראה, חילופי ההנהלות והיו"רים בעמותה הם אלה שגרמו לקבוצה, לאחר את הרכבת. מצד שני, לא בטוח שבקבוצה היו רוצים להיכנס כבר עכשיו להרפתקה הזאת. היו"ר, זוהר מילר: "זה נכון, אבל אני בספק אם היינו מצליחים להעמיד קבוצה להישארות בלאומית". שחקן ליגת המכללות מארה"ב, בראיין גפן, נחת בארץ והצטרף לאימוני הקבוצה, שצירפה ברגע האחרון גם את מיכה ביטון

בכל שנה משקיעים בקבוצת הכדורסל של 'הפועל אילת' מאות אלפי שקלים בהחתמת שחקני רכש ובמטרה להתברג בצמרת כדי לעלות לליגה הלאומית. השנה, דווקא כאשר הגדילו את מספר הקבוצות בליגה ל- 14 והסיכוי להעפיל ללאומית קטן יותר, היתה ל'הפועל אילת' הזדמנות לעשות עלייה בלי הרבה מאמץ ובלי הוצאות כספיות מיותרות, אך כאמור המהלך הזה התפספס במהלך החודשים האחרונים. איך זה קרה?באגודה הודו השבוע, כי לא חשבו על האופציה, מכיוון שבמקרים כאלה, איגוד הכדורסל הוא זה שפונה לקבוצות שמוכנות להתחלף עם הקבוצה שלא מעוניינת לעלות ליגה. אגב, זו לא הפעם הראשונה שזה קורה.
בחודש ספטמבר 2005, זמן קצר לפני פתיחת הליגה, התבשרה 'הפועל אילת' מליגה א', על עלייתה לליגה הארצית, למרות שסיימה שנייה אחרי 'הפועל באר שבע', שזכתה באליפות. צעד זה התאפשר לאחר ש'הפועל לוד' בחרה לרדת לליגה א' מסיבות תקציביות. 'הפועל חולון', היורדת בעונה שעברה מהליגה הארצית, הסכימה לוותר על מקומה לטובת אילת. המחיר ששילמה אילת עבור קניית מקומה של לוד עלה לה בתקציב הטוטו שאמור היה להגיע אליה באותה שנה כקבוצה בארצית. כדי לעלות לארצית, ניהלה 'הפועל אילת' משא ומתן אינטנסיבי והיתה דרוכה לכל בקשה של הנהלת האיגוד.
שנה לאחר מכן, גדל תאבונה של 'הפועל אילת'. בחודש ספטמבר 2006, קיוותה 'הפועל אילת' לעשות זאת שוב, אבל הפעם עם עלייה לליגה הלאומית. התפרקותה של 'מכבי ראש העין' הביאה לתקוות בהנהלה האילתית, שציפתה לקפוץ ליגה אוטומטית, מבלי לזכות באליפות, או אפילו לסיים במקום השני. אך, על הכוונת היו כמה קבוצות. הקבוצה משוהם, שסיימה באותה עונה לפני אילת, הביעה את רצונה לעלות ליגה. בסופו של דבר, הצליחה 'בית"ר בנימינה', השלישית בסדר העדיפות מבחינת המיקומים בטבלת הליגה הארצית. כך יצא, שעל חשבון 'מכבי ראש העין' המתפרקת מהליגה הלאומית, עלתה 'בית"ר בנימינה', שהיתה הראשונה בסדר העדיפויות.
ההערכה היא שחילופי ההנהלות והיו"רים הם שגרמו לחוסר ערנות של הקבוצה המקומית ועד שהתעוררו, היה כבר מאוחר מדי, והקבוצות שובצו בליגות. זוהר מילר, היו"ר החדש של 'הפועל אילת', אמר השבוע, כי המהלך הזה קרה כבר אחרי שנכנס לתפקיד. "קיבלתי את זה כעובדה, חוץ מזה, לא היתה אלינו פנייה רשמית מהאיגוד, אבל באיזה שהוא מובן הם עשו לנו טובה וחסכו לנו הוצאות".
עוד אמר מילר, כי לא בטוח שהאגודה היתה מצליחה להתארגן לליגה הלאומית, "בליגה השנייה זה כבר סיפור אחר, צריכים להביא שני זרים ותקציבים אחרים לגמרי. אני בספק אם אנחנו היינו מצליחים להעמיד קבוצה שנאבקת להישאר. מדובר גם בערבויות לבקרה התקציבית. לא פשוט להיות היום בלאומית, הכי חשוב שנעשה את זה בזכות ולא בחסד וכשנהיה מוכנים".

רגע לפני תום מועד ההעברות, חיפשה 'הפועל אילת' שחקן גבוה, אך ברגע האחרון, הצליחה לצרף לשורותיה את מיכה ביטון, ששיחק ב'אליצור אשקלון', הרצליה ונצרת עלית. השבוע, הצטרף ביטון לאימוני הקבוצה, והוא ישחק בעמדה 4 (פאוור פורוורד). ביום ראשון, נחת בארץ המתאזרח של 'הפועל אילת', בראיין גפן. הכדורסלן היהודי- אמריקאי, שחקן ליגת המכללות, שהוחתם בקבוצה, נחת באילת ביום שני והצטרף לאימוני הקבוצה. בכך הושלם סגל קבוצת 'הפועל אילת' לעונה הקרובה, שבוע ימים לפני משחק הגביע הראשון בבאר שבע, נגד בית"ר המקומית.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש