פרסומת
דלג

הנזיר שמכר את המכללה שלו

מאת: רותם ג'קסון ● 19/1/2011 14:36 ● ערב ערב 2481
נדב אור, הבעלים של 'מכללת אור' (לשעבר) הוא ממש לא נזיר, אבל הוא בהחלט התייחס אל המכללה שלו כמו לפרארי של רובין שארמה. גם הוא כמו שארמה זנח את המותרות של העולם הגשמי לטובת חיים עם משמעות רוחנית במקרה שלו זה היה למען האהבה, אבל לא מהסוג הזוגי. קבלו את האור של נדב המחודש שהחליף מכללה קונבנציונלית בבית ספר לאהבה אוניברסלית!
הנזיר שמכר את המכללה שלו

כל מי שמכיר את נדב קצת יותר מקרוב יכול להצביע בוודאות על הרגע בו התחיל אצלו השינוי. זה קרה כשהוא התחיל לחבק אנשים!
התגובה הראשונית של מי שעמד בצד הנגדי של החיבוק הייתה קרובה לאסקפיזם אבל האור בעיניו של נדב לא השאיר מקום לספק - אשרי המחבק!
"החיבוקים הם הפספוס הגדול של האנושות", יאמר מי שהטמיע את תורת הטנטרה כל כך עמוק לקרביו עד שמרוב אהבה הוא פוצץ את כל מה שהיה לו למיליוני חלקיקים של ניצוצות אור. כך הפכה מכללה להשלמת בגרויות ופסיכומטרי, השואפת למצוינות ודוגלת בהישגים ובתוצאות, לבית ספר לאומנות האהבה, שכל ייעודו הצנוע והממוקד הוא לחבר אותך לעצמך באמצעות האהבה, נשמע הזוי? לא אם מכירים את נדב אור!

תמונת כתבה


רוחני עם פרארי


נדב אור, עונה על כל הקריטריונים של הגבר האולטימטיבי החדש- רוחני עם פרארי!
ואם נדב אור ידע בעברו למכור הישגיות, בנונשאלנט של מצליחן, תסמכו עליו שהוא ידע עכשיו למכור גם אהבה טנטרית קדושה בנונשאלנט של מאהב לטיני.
כי כמו שנאמר, אפשר להוציא את נדב מ'מכללת אור' אבל לא את האור מנדב.
היום, בגיל 32, עם רקורד עשיר של הקמה, ניהול ומאסטר בשיווק, שהפכו את 'מכללת אור' לשם דבר באילת ובארץ כולה, יכול אור למכור את הפרארי שלו ועדיין להרגיש נוח בתוך קסדה של ווספה.
"אז המצב הכספי שלי לא מה שהיה לפני שנתיים", הוא מודה בחיוך מנצח, "אבל המצב הרגשי- נפשי שלי זה עוצמות שלא היו מעולם והן ממשיכות להתחזק מיום ליום. היום אני נמצא במקום שלם עם עצמי. הבנתי מה חשוב באמת ואת המקום שאני הולך אליו- לעזור לאנשים להתחבר פנימה, לאהבה האמיתית שלהם. משם כולנו הגענו, כל הדברים נובעים משם וזה הדבר שמחבר את הכל יחד. חלק יקראו לזה אלוהים, אחרים יאמרו 'האחד', אני קורא לזה טנטרה! אהבה, בגדול. לאו דווקא זוגית. זו העצמה הגדולה ביותר שיש בכל אחד מאיתנו והיא אינה תלויה בדבר. לא במעמד, לא בייחוס, לא בתואר, תפקיד או כסף.
אהבה היא המקום שממנו הקסמים מתחילים לקרות. לצערנו, עד כמה שזה נשמע מצחיק, צריך ללמוד את האהבה הזו. זה לא מגיע לנו בקלות כי התקלקלנו עם השנים.
גדלנו על אמונות ואידיאלים מוסריים-חברתיים שתמיד צריך לשאוף אליהם והתוצר לוואי של זה הוא הגינוי העצמי שכולנו סיגלנו לעצמנו- שאנחנו אף פעם לא מספיק טובים. קיים תמיד פער בין האידיאל למה שאני באמת. ומה שאנחנו חושבים שאנחנו, מושפע מהטמעה של אמונות שליליות שספגנו מהילדות ושמלוות אותנו כל החיים. זה נצרב לנו כל כך עמוק בהארד דיסק של המוח שככה אנחנו מתנהלים ביומיום. עם תדמית דפוקה על עצמנו כמו 'אני חלש', 'אני לא מספיק רזה', 'לא מספיק יפה', 'לא מספיק חכם' וכן הלאה. אנחנו כבר כל כך מזדהים עם התחושות האלו שכל מה שקורה לנו בחיים מחזק אותן והופך אותן להתנהגויות שהופכות לדפוסים עד שמגיע רגע בו אנחנו שוכחים מי אנחנו באמת. זה קורה לכל אחד מאיתנו! זה קרה גם לי! אבל אני הצלחתי לפצח את זה באמצעות הטנטרה, השתחררתי מהכלא הזה ועכשיו אני רוצה להעביר את המסר הלאה".

איפה בכל הרוחניות הזו נכנס הסקס שכל כך מזוהה עם הטנטרה?
"הטנטרה היא תורה רוחנית שמאמינה שכל מה שטבעי הוא קדוש. בין אם נתכחש לזה או לא, כל תא ותא בגוף שלנו מבוסס על אנרגיית המין. צ'אקרת המין אשר ממוקדת באזור החלציים היא נקודת האנרגיה הבסיסית בגופנו והמטרה בטנטרה היא לקחת את האנרגיה הזו ולהתמיר אותה ללב. זה המקום שמאפשר להגיע להתעלות רוחנית. לפיכך, הסקס הוא הדרך הקצרה ביותר להתקרב לאלוהים".
אז לפי מה שאתה אומר כדאי לעשות סקס עם כל דבר שזז?!
"ממש לא! זה בשום פנים ואופן לא יכול להיות סתם סקס. ההרגלים שלנו במין הם איומים, כי כל מה שקשור לחינוך המיני שלנו הגיע מפורנוגרפיה וסרטים כחולים. צריך ללמוד את זה מההתחלה בצורה נכונה ולהתייחס לזה כמו ללמידת אומנות האהבה.
בראש ובראשונה ההתייחסות לחיבור המיני בטנטרה היא התייחסות של חיבור קדוש כמו של אל ואלה. מעצם ההתייחסות כבר עשינו חצי דרך לשינוי. זה מתחיל הרבה לפני המיטה. שנית, חשוב להבין שכמו בכל דבר בחיים וספציפית במין, המנטרה הבסיסית היא שאין לאן לרוץ, אין לאן להגיע! כמו שבחיים אנחנו במרדף אחרי מטרות ויעדים, בסקס אנחנו במרוץ להגיע לאורגזמה. אם זה מה שאני מחפש במין אז פספסתי בגדול!
אחרת זה נשאר בגדר הצורך הבסיסי- ההישרדותי.
הסטיגמה של ה'טנטרה' היא נוראית בארץ, יש ממש רתיעה מהמילה הזו. גם כי זה לא מובן מאליו להתעסק בתחום הכי אינטימי שיש וגם כי העוצמות שיש בזה הן מסוכנות".

בעידן בו הטרדה מינית היא אייטם תקשורתי, כמעט כמו תחזית מזג האוויר, קשה לצפות שהמילה טנטרה תצטייר כמחווה רוחנית שמביאה להתעלות הנפש. סביר להניח שדווקא ההפך יקרה והיא תעורר אצל אנשים, בעיקר בקרב הנשים, תחושות מאיימות של הטרדה מינית.
"נכון! וזו הסיבה שחשוב עוד יותר ללמד על טנטרה. כל החברה כיום פועלת על דיכוי האנרגיה המינית בגלל זה קורים דברים כאלו. כל הצרות של העולם התחילו מזה. גברים חיפשו לעצמם תחליפים של כסף ומעמד ונשים הפכו מתוסכלות כי לא היו שם גברים שידעו מה הן באמת צריכות. אבל זו כבר תיאוריה שמלמדים בקורס למתקדמים. מה שחשוב להבין שבסדנאות שאני מעביר אין ערום ואין סקס. הרעיון הוא בהבנה שלא צריך להתפשט כדי להרגיש אנרגיה מינית. היא קיימת בגוף כל הזמן רק צריך לדעת מה לעשות איתה ואיך לתעל אותה ולהתמיר אותה לכל הגוף. זה החיבור ליצירתיות שלנו.
וזו ההוכחה שיש סקס אחר!
הכלי החשוב ביותר לעבודה בטנטרה הוא הנשימה. אני מודה למרכז שיבננדה ליוגה באילת, שפתח לי את המקום הזה ושמאפשר לי ללמוד ולתרגל את הנשימה בטבעיות ובמודעות כזו כדי להתקדם".

ככה הצלחת לשחרר את המכללה?
"מה שקרה עם המכללה היה שיעור חזק בשבילי כי לא התכוונתי לשחרר אותה בתחילה. למרות שכבר הייתי עם רגל אחת בחוץ ועם חזון להקים את 'ניצוצות אור'- בית ספר לאהבה, לא שחררתי את המכללה. ניסיתי להיאחז בשני הקצוות ולעשות את שני הדברים במקביל. האגו אמר 'זה שלי'. תיכננתי לנסוע לטייל בהודו לכמה חודשים ולחזור לפתוח את 'ניצוצות אור', אבל בסוף קרה שהבאתי את הודו לפה".
המאורעות שהובילו את נדב אור לוותר על המכללה לא היו חלק מהתכניות שרקם לעצמו. בפועל, הם היו למעשה מבחן האמת שקיבל מהחיים עצמם כדי לבחון אם הוא אכן חי את האמת שלו ומאמין בכל מה שהוא רוצה ללמד את האחרים- היכולת לשחרר באמת ולאהוב את כולם בכל תנאי. כך בעודו מתכנן תכניות רחוקות טווח מלאים בניצוצות, המציאות זימנה לו סיטואציה אחרת, לה לא ציפה.

אז מתי למעשה התחיל השינוי התודעתי שלך אם אתה אומר שהכל התבשל לך בראש כבר הרבה זמן ומה גרם לזה לקרות?

"אני נמצא בעולם הרוחניות כבר שמונה שנים. עברתי סדנאות להעצמה ומודעות אישית מכל הסוגים ומכולן למדתי שהעצמה, האושר והאהבה תלויים רק בנו ובתהליך האישי שאנו עוברים. בתוך התקופה הזו הספקתי להתחתן עם יפעת, מי שחשבתי לימים לאהבת חיי, חברת ילדות מזה חמש עשרה שנה. להתגרש ממנה ולחזור להיות מה שנועדנו להיות מלכתחילה- חברים טובים.
זה היה קשר מבלבל ומאתגר כאחד כי למרות האהבה הגדולה שהייתה ועודנה, ולמרות התשוקה ובסיס החברות האיתן ממנו התחלנו, הנישואים לא עשו לנו טוב.
זו הייתה תקופה קשה שהביאה אותי לשאול שאלות "איך זה לא עובד?, 'זה לא יכול להיות?!'. אבל זה היה גם הטריגר שבזכותו הכרתי את עולם הטנטרה. בתחילה הלכנו ביחד לסדנא באשרם בשיטים וזה הציף דברים לעבודה עצמית. שנינו הבנו שהחזקנו קשר לא רלוונטי ושהבחירה שלנו מלפני כמה שנים היא שונה כיום. בצער רב הגענו להחלטה שהפרק הזוגי שלנו הסתיים אבל למזלנו ידענו איך להחזיר את הקשר למה שהוא נועד להיות וזה פשוט חברים מעולים. הפרידה הייתה שיעור עצמתי שלימד אותי שאת ההחלטות החשובות באמת אנחנו לא רוצים לקבל מהמוח אלא מהלב. ממה שאני מרגיש באמת בגוף ולא במחשבה. המחשבה מגיעה מהאגו והאגו כידוע הוא לא המדד הכי אמין שיש. אחרי החשיפה הראשונה לסדנת הטנטרה עם יפעת, המשכתי ללכת לבד עד שכבר נהייתי לחלק מצוות ההדרכה של סדנאות טנטרה. תרגלתי הרבה טנטרה וחוויתי על בשרי את השינוי שקרה לי בזכות החיבור לטנטרה. הויז'ן על הקמת בית ספר לאהבה נרקם לאט לאט במהלך השנים האחרונות ובתוך התהליך הבנתי שמה שעשיתי ב'מכללת אור' היה הכנה לשלב הבא בחיי. ב'מכללת אור' עזרתי לאנשים להגשים חלומות ברמה השטחית וב'ניצוצות אור' אעזור לאנשים להגשים את עצמם".
ב"ניצוצות אור"- בית ספר לאהבה, רוצה נדב אור להנחיל את התורה הטנטרית לכל מי שרוצה לעשות שינוי בחייו ולכל מי שמחפש משמעות רוחנית עם החוויה של להוציא לאור את העצמה הטמונה בו. הסקס הוא הצ'ופר של מי שילמד לאהוב את עצמו קודם כל.
התכנית היא לפתוח סדנאות סופי שבוע מרוכזות וסדנאות קבועות של פעם בשבוע. בנתיים עוסק נדב בגיוס משתפ"ים לבית הספר העתידי וכבר מנחה סדנאות טנטרה ב'אשרם בעיר' בגבעתיים. בקרוב, הוא מבטיח, יערוך הרצאת מבוא לכל מי שמתעניין ורוצה לדעת יותר על הטנטרה המקודשת.
הסדנאות יערכו בלבוש מלא-צנוע, אם יש לכם ספק!

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש