פרסומת
דלג

יצא בזול

מאת: ● 19/1/2011 18:01 ● ערב ערב 2481
תושב אילת ברח משוטר שקרא לו לעצור, נסע נגד כיוון התנועה, גרם לתאונת דרכים וסיכן עוברי אורח. למרות שהשופט, אלון רום, מבית משפט השלום באילת אמר כי מדובר בעבירות חמורות ולמרות העבר הפלילי שיש לנאשם, הוא יקבל עונש של שלושה חודשי עבודות שרות בלבד

תושב אילת (31) עשה הכל כדי להימנע ממעצר. אם לא היה בורח, זה היה אולי מסתכם בדו"ח או בהזמנה למשפט, אבל הלחץ עשה את שלו, והבחור התחיל במנוסה. הנאשם הורשע, על פי הודייתו, בעבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, נהיגה פוחזת של רכב, נהיגת רכב מנועי ללא רישיון ונהיגה ללא ביטוח, גרם תאונת דרכים ונהג בקלות ראש.
על פי עובדות כתב האישום, בחודש מרץ 2008, נהג הנאשם בקטנוע, ברחוב ששת הימים באילת, לכיוון דרום בניגוד לכיוון התנועה. שוטר סיור שהיה ברכב משטרתי הבחין בנאשם, קרא לו באמצעות מערכת הכריזה לעצור בצד, וזאת כאשר גשר התאורה דולק אור כחול מהבהב.
הנאשם, שהחל בורח מהמקום, לא ציית להוראות השוטר, ובמעצר הכשיל את עבודת השוטר. הנאשם נהג בדרך נמהרת ורשלנית, שיש בה לסכן חיי אדם, בכך שנהג נגד כיוון התנועה, על המדרכה, תוך שהוא גורם להולכי רגל לנוס, על מנת להימנע מפגיעה.
בהמשך, הנאשם פנה לכיוון שכונת אופיר והתנגש בברז כיבוי אש, תוך שהוא גורם לנפילתו, לפיצוץ מים ברחוב, דבר שגרם להפרעת תנועה.
הנאשם נהג בקטנוע כאשר הוא איננו מורשה לנהיגה ברכב זה, באופן רשלני כך שגרם לתאונת דרכים ולנזק וללא פוליסת ביטוח בתוקף. בתסקיר המבחן הומלץ לבית המשפט לגזור עליו עונש עבודות ציבור בהיקף גבוה של כ- 300 שעות.
נציג המשטרה עתר לעונש של מאסר שירוצה על דרך של עבודות שירות, לצד מאסר מותנה, קנס ופסילה ארוכה. הסנגור ביקש להקל בעונשו של מרשו וטען כי הוא ביצע את העבירות בזמן משבר לפני שלוש שנים, כאשר מדובר באירוע קצר וכי העבירה אחרונה בה הורשע הנאשם בפלילים היא משנת 2000 ומאז לא נפתחו נגדו תיקים נוספים.
מדובר בנסיבות חמורות של ביצוע העבירה, שכן הנאשם הבחין בשוטר שקרא לו לעצור, ובמקום לעצור כמצופה מכל אזרח, לא ציית הנאשם להוראות השוטר תוך שהוא מסכן חיי אדם, נוהג נגד כיוון התנועה, על מדרכה וגורם להולכי רגל לנוס על מנת להימנע מפגיעה", אמר השופט, אלון רום והוסיף: "האירועים המשתקפים מכתב האישום מלמדים על פראות והתעלמות מהוראות החוק, תוך שהנאשם מתעלם משלומם ורווחתם של הולכי רגל, וכדי למלט את עצמו, מוכן לסכן אחרים וגם לסכן את עצמו. הנאשם אף במנוסתו, התנגש בברז כיבוי אש, גרם לפיצוץ מים והביא להפרעה לתנועה ולבזבוז כספי ציבור, ועל כך עליו לתת את הדין. יש חומרה יתרה במעשיו של הנאשם, זאת כאשר שוטר ממשטרת ישראל מורה לו לעצור, והוא איננו מציית להוראות השוטר. במצב דברים זה, אין להקל ראש בהתנהגות הנאשם, יש להעביר מסר לנאשם ולשכמותו כי אי ציות להוראות השוטר והימלטות ממנו, תוך סיכון הזולת, יגרור ענישה ממשית.
בסופו של דבר, גזר עליו השופט עונש מאסר בפועל לתקופה של שלושה חודשים, שירוצו בעבודת שרות, מאסר על תנאי למשך שישה חודשים, קנס של 2,500 ₪, פסילה בפועל למשך עשרה חודשים ופסילה על תנאי לחצי שנה.