פרסומת
דלג

רשות הטבע והגנים: יוזמת העירייה תגרום לתמותת עופות נודדים

מאת: עומר כרמון ● 22/2/2013 08:44 ● ערב ערב 2590
רשות הטבע והגנים יוצאת נגד בקשת העירייה להעתיק לרמת יותם את מתחם אנטנות 'בזק' מול 'פארק הקרח'.העירייה מבקשת לפנות את האנטנות, כדי להקים על המגרש את מרכז הקונגרסים. אקולוג מחוז אילת, ד"ר בני שלמון: "אנטנות גבוהות כאלה עלולות לגרום תמותה רבה לעופות נודדים, וכאן עובר ציר נדידה מהחשובים בעולם". העירייה: " אנו מייחסים חשיבות רבה לנושאים הסביבתיים. בנושא נדידת הציפורים, לקחה העירייה על עצמה לא מכבר את ניהול המרכז הבינלאומי לצפרות"
רשות הטבע והגנים: יוזמת העירייה תגרום לתמותת עופות נודדים

דווקא בימים בהם תאגיד התיירות העירוני מבקש לקחת על עצמו את ניהול פארק הצפרות, יוצאת רשות הטבע והגנים נגד בקשת העירייה להעתיק לרמת יותם את מתחם אנטנות 'בזק' מול 'פארק הקרח'.לטענת רט"ג, הצבת האנטנות ברמת יותם, תגרום לתמותה של עופות נודדים. העירייה מבקשת לפנות את האנטנות מהמגרש באזור התיירות, כדי להקים עליו את מרכז הקונגרסים. בעירייה מבטיחים להתחשב בעמדתה של רט"ג, ולבחון חלופות למיקום המוצע.

ד"ר שלמון מציע את שחורת


אקולוג מחוז אילת ברשות הטבע והגנים, ד"ר בני שלמון, מסר ל'ערב ערב': "האנטנות אמורות להיות מוצבות ברמת יותם, סמוך לשמורת טבע מאושרת מסיב אילת - הרחבה 1, ובגלל גובהן יבלטו ויראו מכל הסביבה. אנטנות גבוהות כאלה עלולות לגרום תמותה רבה לעופות נודדים, וכאן עובר ציר נדידה מהחשובים בעולם. לאור זאת, אנו סבורים כי יש לבחון חלופות למיקום - אזור התעשיה שחורת - מצפון לאילת, להפחתת הפגיעה בעופות נודדים".

מחברת 'בזק' נמסר: "הבקשה לשינוי במיקום וכן המיקום החלופי שהוצע היו של עיריית אילת. במידה ויוצע על ידם מיקום אחר, נשמח לבחון גם אותו".

"נבחן חלופות"


שאלנו את העירייה מדוע ביקשה להעתיק את האנטנות דווקא לרמת יותם, בתגובה נמסר: "עיריית אילת מייחסת חשיבות רבה לנושאים הסביבתיים. בנושא נדידת הציפורים, לקחה העירייה על עצמה לא מכבר את ניהול המרכז הבינלאומי לצפרות ויחד עם גורמים מקצועיים ובהם רשות הטבע והגנים. העירייה משקיעה משאבים רבים בשיקום המרכז וקידומו. העירייה מכבדת את חוות דעתה המקצועית של רט"ג ותבחן חלופות למיקום המוצע להצבת האנטנות בהתאם לכך".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש