פרסומת
דלג

משרד הפנים מסרב לרשום תינוקת שנולדה באילת

מאת: עומר כרמון ● 16/8/2013 14:00 ● ערב ערב 2615
לפני שמונה חודשים, נולדה בת שלישית לתושב ישראל, עלי זאהדי ולרעייתו אסתר מוריירה זמברנו. לבני הזוג שני ילדים גדולים יותר: בני שמונה ושש הרשומים כאזרחים ישראלים, אך פקידי משרד הפנים מסרבים לרשום את הבת השלישית
משרד הפנים מסרב לרשום תינוקת שנולדה באילת

לפני שמונה חודשים, נולדה בת שלישית לתושב ישראל, עלי זאהדי ולרעייתו אסתר מוריירה זמברנו. לבני הזוג שני ילדים גדולים יותר: בני שמונה ושש הרשומים כאזרחים ישראלים, אך פקידי משרד הפנים מסרבים לרשום את הבת השלישית בטענה כי האם הפסיקה חודש לפני הלידה את הליכי ההתאזרחות.

זהאדי עצמו דיבר אתנו לפני חודשיים כשהוא שבור ומותש וביקש שנסייע לו, במה שהוא מגדיר כאטימות ממסדית. במשך כחודשיים ביקשנו שוב ושוב את תגובת מינהל האוכלוסין במשרד הפנים בניסיון לקבל תשובה. השבוע היא הגיעה סופסוף: "מבדיקת הנתונים עולה, כי בשנת 2011, הופסק ההליך המדורג (חלק מהליך ההתאזרחות, ע.כ) של בת זוגו של מר עלי זאהדי מסיבותיהם הם, ולפיכך רישום נולד מסוף שנת 2012 מחייב מסמכים המעידים על אבהות. מר זאהדי התבקש עוד במאי 2013 להמציא מסמכים המעידים על חיים משותפים עם בת זוגו (אם התינוק) ובהעדר הוכחות אלה, יצטרך להמציא צו מבית המשפט".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש