פרסומת
דלג

אמנות באווירה אחרת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 22/7/2015 15:41 ● ערב ערב 2716
דמיינו לעצמכם מוסיקת צ'ילאווט מרגיעה אל מול הרי אדום בשעת שקיעה, תחברו לזה עמדות אמנות עבודת יד ותוסיפו לזה את הרעיון המוביל שכולם כאן אמנים מאילת והסביבה, ובעצם מי צריך יותר?. שבועיים לאחר ההצלחה של ערב הפיילוט המיוחד, שהפגיש בחוף 'קיסוסקי' אמנים מוסיקליים יחד עם אמני עבודת יד, בשבוע הבא יחזרו האמנים לכבוש את החוף. תפנו לכם את יום רביעי ה- 29-7-15 החל מהשעה 18:00. מצביעים בעד אמנות מקומית
אמנות באווירה אחרת

תחת הסלוגן 'אמני אילת מציגים באווירה אחרת', יחזור ביום רביעי הקרוב מפגש האמנים האילתים עם הקהל המקומי בחוף 'קיסוסקי'. אל מול הרי אדום, בשעת השקיעה, ה- heart of the sea יכבוש שוב את הלבבות. היה זה יונתן וייס בן אילת, בן 33, שהגה את הרעיון לחבר בין אמני אילת, אלו שאמנותם היא מוסיקאלית ואלו שאמנותם היא עבודת יד עם הקהל האילתי הרחב. ואם אפשר להפוך את זה וגם את זה לערב מהנה בסגנון קצת אחר מערבי הבילויים הרגילים באילת, בעצם למה לא? להפקה הזו, לה נרתמו בעלי חוף 'קיסוסקי' בעיר, שמאפשרים לאמני אילת להציג כאן את מרכולתם ללא כל תמורה, הגיע יונתן כשביקש לשלב בין שני תחומי חייו האהובים- אמנות והפקה. במשך שנים עסק יונתן באמנות הבמה, עבד בצוותי בידור בעיר, רקד שר, ניהל את פאב המאנקיס, עסק בהפקות שונות ואגב כך עבד עם אמנים יוצרים מכל הרבדים ביניהם אמני במה ואמני עבודת יד. מאז התחיל לעבוד למחייתו ב'ריף הדולפינים' כצלם תת ימי, שעות הערב הפנויות שלו ויחד איתן הגעגועים להפקות, גרמו לו לחשוב על הפקה מסוג אחר. כך נולד הערב המיוחד בחוף 'קיסוסקי' לפני שבוע שמשך אליו מאות מתושבי אילת חובבי האמנות וכאלו שביקשו ליהנות מאווירה אחרת בשעות הערב. ועם הצלחות לא מתווכחים, ביום רביעי הקרוב יחזרו האמנים ל'קיסוסקי'.
"לא מדובר ביריד אמנים", הוא מסביר השבוע את התפיסה מאחורי הערב, "אלא ערב בסגנון מיוחד ושונה שמשלב שתי הופעות חיות בזו אחר זו של אמנים אילתים- צחי דקל יפתח את הערב במופע צ'ילאווט לייב, כשהוא מנגן על קלידים וגל ורבורג מלווה על תופים, ומיד לאחר מכן יעלה על הבמה ההרכב האילתי RONIN. גל ורבורג על תופים ודוד ממן על גיטרה ושירה במופע אקוסטי עם הקהל. האירוע יפתח בשעה 18:00 וימשך עד אחרי חצות, כשלאורך כל הזמן הזה, תתקיים במקום גלריית אמנים בה יציגו את עבודות היד שלהם כ – 20 אמנים מאילת ומהערבה, מציור ועד תכשיטים מיוחדים עבודת יד".
בין האמנים שיציגו באירוע מציין יונתן את: איתי קדוש, צלם שיציג במקום ממיטב צילומיו, אביבה וייס- אמנות ממוחזרת, הילה פדידה- אמנות רב חושית, נאיה- עיצוב בגדים ועבודות יד, אלסיה אמנות בזכוכית, רעות פרץ- עיצוב בגדים ותכשיטים, הגר- עיצוב תכשיטים ועוד. בין המציגים יהיו גם חברי 'בית סוזן' בעיר, בית שיקומי לצעירים בסיכון שימכרו במקום ממעשה ידיהם.
גם מקומם של הילדים לא נשכח בהפקה, אלו יוכלו ליהנות ממתחם ג'ימבורי ומתנפחים של סמי ממן, פינות יצירה וציור ואפילו תיאטרון רחוב.
ואם תהיתם למה דווקא ביום רביעי? זה לא קרה במקרה. יונתן לא מסתיר שכאילתי הוא מכוון את הפקה הזו בעיקר לאילתים וכשסופי השבוע בקיץ הלוהט הזה נכבשים על ידי הצפונים, יום רביעי הוא הבחירה הטובה. ולא, יונתן לא מתכוון להפוך את ההפקה הזו לליין של ערבים, אבל היה שמח לקדם ארגון מקומי שידחוף קדימה את אמני אילת.
רשמתם לפניכם?

תמונת כתבה


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש