פרסומת
דלג

אלוף ואלופת עולם 'מייד אין' אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 22/7/2015 16:07 ● ערב ערב 2716
צילומים: באדיבות איגוד השייט / חודש ימים לאחר שקטפה את התארים- אלופת אירופה עד גיל 19 ועד גיל 17, עשתה את זה בסוף השבוע הגולשת האילתית נוי דריהן גם באליפות העולם, שם קטפה דאבל נוסף- אלופת העולם עד גיל 19 ועד גיל 17. כפיר אזולאי מאילת הוא אלוף העולם לקד"טים- עד גיל 17. כבוד
אלוף ואלופת עולם 'מייד אין' אילת

זה לגמרי לא ברור מאליו שבפערי זמן כל כך מצומצמים, מה שאומר עבודה קשה ומפרכת ומינימום זמן מנוחה, צעירה, רק בת 15.5, מצליחה לקטוף את תארי הצמרת העולמיים בזה אחר זה. אבל את אלו הצליחה לעשות בסוף השבוע נוי דריהן מאילת, שחזרה מאליפות העולם לנוער בגדניה שבפולין עם התואר הנחשק- אלופת העולם לנוער עד גיל 19 ועד גיל 17. ובכלל, לאחר אליפות אירופה מצוינת לגולשי הנוער של ישראל, אליפות העולם הייתה המשך ישיר של ההצלחות. בסך הכל חזרה נבחרת הגלישה לנוער של ישראל עם חמש מדליות מאליפות העולם: לצידה של דריהן, זכה יואב עומר, אוטוטו בן 17 משדות ים בתואר אלוף העולם לנוער עד גיל 19, כפיר אזולאי, מאילת, הוכתר לאלוף העולם לנוער עד גיל 17 ומאיה מוריס, מאילת, זכתה במדליית ארד באליפות העולם לקדטים עד גיל 17.
דריהן, חניכה של המאמן יניב מאיר מהמרכז לחינוך ימי בעיר, עלתה לשיוט המדליות מהמקום הראשון בכללי, וסיימה את ה'מדל רייס' (שיוט המדליות) במקום השני, מה שהוביל אותה לזכייה בתואר אלופת העולם לנוער ובזכייה במדליית הזהב. גם בתחרות הקד"טים זכתה דריהן במדליית הזהב והוכתרה לאלופת העולם לקד"טיות. דריהן, הקדימה בתחרות את הרוסיה סטפניה אלפוטינה, שהובילה לאורך כל התחרות. גולשת זו, הקדימה את מעיין דוידוביץ' וסיימה 6 באליפות אירופה לבוגרים שנערכה בפאלרמו, איטליה.
דריהן הפגינה יכולת מצוינת לאורך כל התחרות וסיימה 12 שיוטים בשלבי המוקדמות ובית הזהב במקומות 1, 6, 1, 1, 29, 5, 5, 2, 2, 1, 2 ו-1.
גולש נוסף מהמרכז לספורט ימי בעיר שזכה במדלית זהב הוא כפיר אזולאי, שהוכתר לאלוף העולם לנוער עד גיל 17. אזולאי הקדים בנקודה אחת את ההולנדי סי הוקסטרה.
מאיה מוריס האילתית זכתה במדליית ארד באליפות העולם לקדטים עד גיל 17.
רוני מאיר, מנהל המרכז הימי בעיר ומאמן נבחרת הנוער של ישראל אמר בסיומה של התחרות: "זו היתה תחרות קשה ואיכותית, מהקשות ביותר שהכרנו בשנים האחרונות, בגלל שרוב הגולשים משתתפים באופן קבוע בתחרויות הבוגרים. התנאים היו מאד קשים, הרבה מאד חילופי רוח ומכות רוח והיה קשה לסגל דפוס פעולה שיקל על הגולשים. החברה שלנו הציגו יכולות יוצאות דופן ברמות הנוער. נוי ויואב הציגו יכולות מאד יציבה במהלך כל התחרות. הם היו גדולים. עשו תחרות מדהימה".
מאיר הוסיף ואמר: "כל נבחרת ישראל עשתה תוצאות מדהימות. היו לנו 3 בנים ו-3 בנות במדל רייס וצריך לזכור שמתוך 12 מדליות אפשריות לקחנו 5 מדליות. זה נתון לא יאומן בגלאים האלה. זה מעיד על עומק ועל יכולת מדהימה של קבוצת הגיל הזו וזה בהחלט איתות חזק מאד לטוקיו 2020".
נוי דריהן המאושרת סיכמה ואמרה: "אני שמחה ומאושרת. מאד נהנית מגודל ההישג. התחרות היתה קשה מאד". לאחר נחיתתה בארץ הוסיפה דריהן ואמרה: "ידעתי שיש ציפיות ממני והלכתי עד הסוף. זו הייתה תחרות קשה. הגעתי לאליפות העולם במטרה לתת את כל מה שאני יכולה. כמעט לאורך כל התחרות הייתי במקום השני, אחרי גולשת מרוסיה שהיא יריבה מצוינת. יום לפני שיוט המדליות עקפתי אותה ובשיוט המדליות הצלחתי לסיים לפניה ולהבטיח את הזהב. אני ממש מאושרת. עכשיו יהיה לי קצת חופש ומיד אחר כך אימונים ותחרויות בארץ".
גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט סיכם את הישגי נבחרת הנוער: "הישגים יוצאים מכלל. זו הנבחרת שלנו לטוקיו 2020. איגוד השייט עובד לטווחים ארוכים וזו הנבחרת שלנו לטוקיו . היום, באליפות העולם לנוער, ראינו ילדה בת 15.5 וילד בן 17 שהפכו לאלופי העולם עד גיל 19 וכל המדינה יכולה להסתכל על הפוטנציאל ועל העומק של השייט הישראלי. יש לנו קבוצת איכות גבוהה מאד בבנים ובבנות וגם בבוגרים".

תמונת כתבה


תמונת כתבה


תמונת כתבה


תמונת כתבהחדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש