פרסומת
דלג

בוטל פארק המים של רשת אסטרל

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 16/9/2017 14:35 ● ערב ערב 2828
33 מיליון שקל, 11 מגלשות ענק בגובה עשרות מטרים ומרכז מסחרי ● חלומה של רשת אסטרל להקים לעצמה אטרקציית מים ומסחר בצמוד למלון מרינה אסטרל נגוז לאחר התנגדות שהעלו רשת ישרוטל ומלון ויסטה הצמוד
בוטל פארק המים של רשת אסטרל
כנראה שאין טעם בפארק מים שלישי באילת. מלון אסטרל מרינה

לאחר שרשתות ישרוטל ומלון ויסטה הצמוד התנגדו, דחתה הוועדה המקומית את בקשתה של רשת אסטרל משנת 2013, להקים במגרש הצמוד לבית המלון אסטרל מרינה – פארק מים ומרכז מסחרי.  בעקבות כך ביקש היזם לסגור את התיק גם בוועדה המחוזית. כך עולה מפרוטוקול הוועדה המחוזית בישיבתה בחודש יוני השנה.
ביטול התוכנית מגיע לאחר שבשלב הראשון דווקא אושרה התכנית במפתיע בישיבת הוועדה המקומית במהלכה ראה משה אלמקייס כי אין לו אפשרות לגייס רוב לאישור התוכנית, הוא ביקש לקבל החלטה משותפת להבאת התוכנית לדיון במליאת מועצת העיר. מהנדס העירייה - יוחאי אברני, אמר כי החלטה כזו אינה רצויה. מכיוון שרשת מלונות 'אסטרל' כבר הגישה את התוכנית לוועדה המחוזית, ולדבריו היא צפויה לדון בה בקרוב. "הם עלולים לקבל החלטה בלעדינו", הוא הזהיר. דבריו של אברני גרמו לכך שאלמקייס החליט להעלות את התוכנית להצבעה. צ'רנומוריץ שינה במפתיע את עמדתו והחליט לתמוך וכך עברה ההחלטה, שכאמור הגיעה בחודש יוני אל קיצה. 
על פי התכנית, שעלותה אומדנה ב-33 מיליון שקל,  אמורות היו להבנות 11 מגלשות שהגבוהה מביניהן היתה אמורה להגיע לגובה 22 מטרים. במקביל אושר במגרש הצמוד למלון גם שטח מסחרי בגודל 2300 מ"ר, במיקום הפונה אל הטיילת החדשה המובילה לאייס מול. 
מתוך דיוני הוועדה המחוזית ניתן אולי לשפוך מעט אור על הנסיבות שהובילו לביטול התכנית: "במסגרת הדיון המתכנן הציג תצוכנית אחרת", אמרה דיאנה קורץ מלשכת התכנון המחוזית, "לא התכנית שאנחנו טיפלנו בה ואותה באמת הבאנו לדיון. פתאום משנים גובה והבניין לא יהיה פה אלא יהיה במקום אחר, קווי ביניין הכל השתנה. אז הוועדה קיבלה החלטה לחזור אלינו אחרי שהתוכנית בוורסיה החדשה תובא לדיון בוועדה המקומית וגם תתואם עם משרד התיירות ועם החברה לפיתוח חוף אילת...יובהר כי לא התקבלה תוכנית בגרסתה המתוקנת לאחר דיון בוועדה המקומית...בתאריך 29.12.16 נתקבל מכתב מטעם המגיש, על פיו ניתן לסגור את התיק, מאחר והפרויקט בוטל בדיון שהתקיים בוועדה המקומית. משכך מחליטה הוועדה על דחיית התוכנית וסגירת התיק".
לא מן הנמנע כי גם הקמתם הצפויה של שני פארקי המים שתכנונם הולך ומתקדם, האחד מצפון לשדה התעופה והשני בחוות הטקסס ראנץ', תרמו להחלטה כי אין התכנות כלכלית לשלושה פארקי מים סמוכים באילת, מה גם שהשטח המדובר היה קטן מזה הצפוי להיות בשני הפארקים האחרים. 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש