פרסומת
דלג

מתקדמת האפשרות לקיים יותר טיפולים בתא הלחץ באילת

מאת: איה פלשקס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 12/1/2018 17:28 ● ערב ערב 2845
בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר במרכז 'סגול' שבבית החולים 'אסף הרופא', נידונה האפשרות לקדם ולהרחיב את השימוש בתא הלחץ המצוי באילת לשימושים שונים ● הפגישה הוגדרה כ'מצויינת' ● אך עדיין מוקדם לשמוח, שכן לא ברור איך ימומנו מרבית הטיפולים שאינם מצויים בסל הבריאות ● מנהל בית החולים 'יוספטל': "הפגישה הייתה ברוח חיובית והועלו בה רעיונות שונים"
מתקדמת האפשרות לקיים יותר טיפולים בתא הלחץ באילת
יש על מה לדבר. נושא תא הלחץ נבחן

בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר במרכז 'סגול' שבבית חולים 'אסף הרופא', בהשתתפות הפרופ' שי אפרתי, המומחה לטיפולים בתא לחץ, סוכם על שיתוף פעולה של הגורמים הנוגעים בדבר מהמרכז ומאילת, כך מסר חבר המועצה רוברט סיבוני, האחראי מטעם 'רוטרי' אילת  על נושא קידומו של תא הלחץ בעיר. בבסיס הפגישה דובר על ניצול הפוטנציאל הקיים לטיפולים בתא הלחץ הנמצא בבית החולים 'יוספטל', בעזרת פרופ' אפרתי. כמו כן דובר על פעילות להגדלת מספר העמדות לטיפול בתא הלחץ באילת.
בפגישה נכחו ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, סגנו, אלי לנקרי, מנהל בית החולים 'יוספטל'  ואזור אילת של 'הכללית, ד"ר אלדר ברקוביץ', נשיא 'רוטרי' אילת עו"ד יוסף בדש, מוביל הנושא של תא הלחץ מטעם 'רוטרי', רוברט סיבוני, מנהלת האגף לפתוח כלכלי ויזמות, מרלן רוזנפלד, ועוזרת ראש העירייה עו"ד גל לרון-הפנר. "הייתה פגישה מצויינת, וכולם נרתמו לנושא", מסר בסיכום המפגש רוברט סיבוני.
בסוף חודש נובמבר החלה 'רוטרי' בפעילות לרכישת תאי לחץ בישראל. המפגש הראשון של נציגי 'רוטרי' בנושא זה התקיים באילת. בעת השיח הדגישו תושבים בעיר את הצורך שלהם בטיפול בתא לחץ מצד אחד, ומאידך הקושי בגישה לטיפולים בתא הלחץ בבית החולים 'יוספטל', הן מבחינת המחיר והן מבחינת התאמת הטיפול. בסמוך לכך התייחס מנהל בית החולים 'יוספטל' בשיחה עם 'ערב ערב' לנושא פעילות 'רוטרי' בעניין טיפולים בתא הלחץ ואמר: "אנחנו אדישים כלפי המהלך של רוטרי, אין לנו מושג מה הם עושים. אנחנו מוכנים לקבל (לטיפול בתא לחץ) כל אחד. מקבלים התאמה במרכז 'סגול' ( באסף הרופא), ועושים את הטיפולים כאן. צריך לזכור שזה לא עניין קוסמטי, זה טיפול רפואי, ואת האבחון ודרך הטיפול יכול לתת רק מרכז 'סגול'". עם זאת הוסיף מנהל בית החולים 'יוספטל', שכל מי שמקבל את האבחון, יכול לעשות את הטיפולים באילת, וסייג כי הטיפולים שאינם בסל הבריאות יהיו תמורת תשלום.

 

מרכז 'סגול' מוביל - הטיפול באילת


"פרופ' שי אפרתי מוכן לחבק אותנו מקצועית בשתי רמות", אומר רוברט סיבוני. "האחת- מיידית, לתת את הטיפולים ולנצל את הפוטנציאל של התא הקיים, ודבר שני להרחיב בהובלה של ראש העירייה את הפעילות בניסיון למצוא משקיעים ואפשרויות נוספות שיבחנו, ואגב כך להגדיל את נפח השימוש בתא הלחץ באילת. במקביל לעשות פעילות תכנונית ולהגדיל את מספר העמדות בתא הלחץ, למשל עוד תא לחץ כמו זה הקיים, אבל עם 12 עמדות טיפול. הכל בהובלתו של פרופ' שי אפרתי, עם הידע המקצועי שלו. כלומר, הטיפול ינתן בהשגחה והובלה של מרכז סגול ב'אסף הרופא' ואצלנו נבצע את הפעולות, מאחר וחסרות עמדות תא לחץ בארץ, ויש ביקוש גדול מאוד, ומאחר ויש פה ביקוש של אילתים וגם לא אילתים – זה בעצם המענה". עוד מסר סיבוני כי סוכם כי בעוד כחודש יקבע ביקור של פרופ' אפרתי באילת.

 

טיפולים בתא הלחץ שאינם בסל הבריאות


כזכור התשלום עבור כל טיפול בתא הלחץ באילת מגיע ליותר מ-600 ₪. מטופל זקוק בדרך כלל ל-עשרות טיפולים על פי פרוטוקול שמותאם לו/לה אחרי בדיקות ואבחונים ב"מרכז סגול". טיפול כולל כזה מגיע לעשרות אלפי שקלים, ורק סוגי טיפולים ספורים נמצאים כיום בסל הבריאות.


אתה מדבר על הגדלת מספר הטיפולים ותוספת עמדות, בעוד שכיום תא הלחץ לא פועל במלוא יכולתו בגלל העלויות ההכרחיות אך כבדות למטופלים. איך הטיפולים ימומנו?
רוברט סיבוני
: "לא ידוע עדיין. נכון להיום מדובר על מהלך ברמה הארצית. כרגע יש החלטה גורפת, שהעיר הולכת להוביל את זה בצורה מקצועית. כולם נרתמו. יש פה מגמה של שותפות ונכונות של כל הגורמים".

מנהל בית החולים 'יוספטל', ד"ר אלדר ברקוביץ' התייחס לנושא ואמר: "הנושא שהועלה נמצא רק בראשיתו". בנוגע לפגישה באסף הרופא סיכם ד"ר ברקוביץ': "הפגישה הייתה ברוח חיובית והועלו בה רעיונות שונים בנושא הרחבת השרות הפרארפואי באילת. בעת הקרובה 'הכללית' תבחן את כל האספקטים הכרוכים בהרחבה, ובחודש פברואר הקרוב עתידה להתקיים פגישה נוספת כדי לבחון את קידום הנושא".

עד לסגירת הגיליון לא התקבלה תגובת עיריית אילת.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש