פרסומת
דלג

שוטר הכה צעיר במועדון אך לא הועמד לדין פלילי

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 13/3/2019 20:11 ● ערב ערב 2906
שוטר מג”ב שהגיע לחופשה באילת היכה צעיר אילתי במהלך בילוי במועדון לאחר שהצעיר כתב עליו פוסטים מבזים בפייסבוק ● הצעיר הגיש נגד השוטר תלונה במחלקה לחקירות שוטרים ● שפסק כי תירשם לשוטר המכה נזיפה חמורה וכן הורדה בדרגה למשך חודשיים וקנס
שוטר הכה צעיר במועדון  אך לא הועמד לדין פלילי

בחודש ספטמבר 2018 בזמן שהשוטר הגיע לבילוי באחד המועדונים באילת עם חבריו. הבחין השוטר בצעיר, שזיהה אותו כמי שעשה לו שיימינג כשכתב עליו פוסטים מבזים בעמוד הפייסבוק שלו. לאחר שהיה בטוח כי מדובר באדם הנכון. ניגש אליו והחל להכות בפניו ולחבוט בראשו. לאחר מכן הוביל השוטר את הצעיר מחוץ למועדון ושם המשיך להכות אותו. הצעיר שהצליח להשתחרר מאחיזתו של השוטר תפס באבן שהייתה מונחת על הרצפה וזרק אותה לעברו. כתוצאה מזה נפגע השוטר בראשו ופונה לטיפול רפואי בבית החולים "יוספטל".
הצעיר הגיש תלונה כנגד השוטר במחלקה לחקירות שוטרים וכנגד השוטר הוגש כתב אישום באשמה של שימוש בכוח בעל סמכות שלא כדין, בבית הדין למשמעת של המשטרה. 
"השוטר החל לעקוב אחרי תנועות הצעיר" נכתב בכתב האישום: "הוא לפת את צווארו של הצעיר וסטר לו על פניו". התביעה טענה כי "עבירה של ניצול ושימוש בכוח הינה חמורה וכי שוטר שבא במגע עם אזרח חייב לגלות איפוק, ולרסן את התגובות שלו. עוד נטען כי אף שהמותקף פרסם על השוטר פוסטים המבזים אותו היה עליו לפעול במסגרת החוק ולהימנע מהפעלת כוח. 
ההגנה סיפרה כי מדובר בשוטר מצטיין בעל תעודות הערכה על תפקודו ושהיה מיועד לצאת לקורס קצינים. ההגנה טענה כי השוטר לוקח אחריות על מעשיו וכי יש להימנע מלהשית עליו עונש "כי כבר נענש לאחר שלא יצא לקורס קצינים בעקבות המקרה". כמו כן טענה ההגנה כי השוטר הביע צער על המקרה. 
בית הדין פסק כי תירשם לשוטר המכה נזיפה חמורה בתיקו האישי. כמו כן נפסק כי יורד בדרגה לתקופה של חודשיים, ונקבע כי השוטר ישלם קנס על סך 2000 שקל.
השופט ציין כי המקרה "מסב פגיעה קשה בתדמית המשטרה ובאמון הציבור", השופט ביקר את התנהגות השוטר ואמר: "אזרח הבא במגע עם אנשי משטרה אפילו אם הוא חשוד או עבריין, זכאי לצפות ולהניח שאם יתנהג כהלכה לא יפגעו בו לרעה".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש