פרסומת
דלג

שתי תאונות צלילה בשבת אחת

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: אילוסטרציה ● 15/5/2019 19:12 ● ערב ערב 2915
דורון זכאי בן 61 צולל בעל ניסיון שזכה לכינוי "בקלה" על שם הדג ● נפטר ביום שבת לאחר שלקה בהתקף לב במהלך צלילה ● באותו יום נמשה מהמים צולל נוסף בן 51 שטבע בחוף סמוך והועבר במצב קשה לקבלת טיפול
שתי תאונות צלילה בשבת אחת

ביום שבת טבעו שני צוללים בחופי מפרץ אילת. בשעות הצהרים התקבלה קריאה במד"א על צולל שנמשה מהמים ללא הכרב וללא דופק בחוף אלמוג. צוות מד"א שהגיע למקום ביצע בו פעולות החייאה. לדברי אחד הפרמדקים שהיו במקום: "לאחר שהצלחנו להחזיר את הדופק, פונה הטובע להמשך טיפול בבית החולים יוספטל שם אושפז במחלקה לטיפול נמרץ". מאוחר יותר נקבע מותו לאחר שחלה התדרדרות במצבו. הטובע זוהה כדורון זכאי, צולל בעל ותק בצלילה המחזיק ברישיון צלילה למעלה מ-40 שנה. מתחקיר ראשוני עולה כי זכאי ירד לצלילה באתר "היתוש" במפרץ אילת כחלק מקבוצה, למטרת צילום תת-ימי. במהלך הצלילה, ככל הנראה, לקה בהתקף לב. לזכאי ניסיון של יותר מאלף צלילות ובזכות זה הוא זכה מחבריו לכינוי "בקלה" על שם הדג. ציוד הצלילה של זכאי הועבר על ידי  פקח של רשות הצלילה, לבדיקה במרכז מר"י (מרכז רפואי ימי). 
חבריו לצלילה קיבלו את הבשורה על מותו בתהדמה: "דורון אהב מאד את הים, וניצל כל רגע לבלות בעולם התת ימי שם גם בחר לסיים את חייו".  
זמן קצר לאחר ההודעה על טביעתו של דורון הוזעקו כוחות מד"א בשל קריאה שהתקבלה על צולל נוסף שנמשה מהמים ללא הכרה בחוף הווילג'. צוות פראמדקים של מד"א טיפלו בו במקום ולאחר מכן הוא הועבר לבית החולים יוספטל ואושפז במחלקת טיפול נמרץ כשמצבו מוגדר קשה.  
בחודש מרץ טבע יאיר יחזקל חבללי ז"ל בן 19 במהלך תאונת צלילה חופשית בחוף הוויליג'. ליאור וונטורה, אח במחלקה הפנימית בבית החולים יוספטל , שבדיוק יצא מצלילה הצליח ביחד עם צוות מד"א שהצטרף, להחזיר ליאיר את הדופק ובבית החולים יוספטל הצליחו לייצב אותו נשימתית. יאיר הועבר לבית החולים סורוקה ונפטר כעבור יום. אבריו נתרמו להשתלה ואחת מריאותיו הושתלה בגופה של נחמה ריבלין אשת נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין.   


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש