פרסומת
דלג

חלב על הזמן!

מאת: רותם ג'קסון ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/6/2019 08:30 ● מה נשמע 603
רגע לפני שאנו ממלאים את המקרר במוצרי חלב לכבוד חג השבועות כדאי לעצור ולבדוק, האם החלב ומוצריו באמת עושים לנו טוב?! ● לצד מיתוסים שחצו את גבולות הזמן והסידן, קמו להם מנגד מחקרים רבים שהעלו ספקות לגבי תרומתו של החלב לבריאותנו, שלא להזכיר את נזקיו ● כל מה שרציתם (או לא רציתם) לדעת על הלבן החלבי הזה רגע לפני שאתם מחפשים מתכונים עתירי גבינה
חלב על הזמן!

זה כבר כמה שנים שקודש הקודשים של תפריט הבריאות הישראלי, הלבן הטהור שנמשל לתורה עצמה- החלב, מתלכלך בעקבות גילויים מדעיים מסעירים. לא עוד התדמית המושלמת של זה שלא ניתן לחיות בלעדיו, אלא גינוי פומבי של המזיק מספר אחד בתרבות המערבית. 
במשך שנים הורגלנו לחשוב שחלב ומוצריו מחזקים את העצמות, אך לראשונה מזה זמן רב אנו מעיזים להרים ראש ולשאול האם מדובר במיתוס או בדיה? האם המסר החד משמעי לתרומתו הינו אמת מדעית או מסר שיווקי מוצלח במיוחד? 
נכון להיום, נחשבים מוצרי החלב בקרב אנשי הרפואה המערבית כמקור אולטימטיבי לסידן, העשירים בחלבון המותאם באופן מלא לצרכי הגוף. כאשר חשיבותו של הסידן עולה כפליים לנוכח עלייתה של מחלת ה'אוסטאופרוזיס' (בריחת סידן. ר.ג'). 
פרסומים רפואיים מוכיחים כיום כי כל אישה שנייה וכל גבר שישי מעל גיל 50 סובלים מירידה בצפיפות העצם במידה כזו או אחרת.
באתר של מועצת החלב נקבע כי שלוש מנות חלב ביום מסייעות לבניית עצמות חזקות יותר ומאטות את המשך איבוד רקמת העצם, לצד פרסומים גוברים של ההשפעות המיטיבות של הסידן. 

 

 

לא כל הלבן לבן הוא


אלא שעל אף הפרסומים המבטיחים את יעילותו וערכו התזונתי, העיזו מתנגדים רבים לקום ולצאת נגד החלב והשפעתו המזיקה. "החלב מתאים לעגלים, לא לבני אדם", קבע נחרצות ד"ר אבני בספרו 'שוטי החלב', שהצליח לעורר מהפיכה בעקבות פרסומו, זאת אחרי שניהל מלחמה ממושכת כדי להצליח להחדירו לחנויות הספרים. בספרו הוא מפרט בהרחבה על נזקי החלב ועל שיטתו החלופית לבריאות. תוך שהוא פונה בעיקר לנשים בקריאה מתגרה- "אם הסיגריות הן אבו מאזן, החלב הוא אל-קאעידה של מוצרי המזון!", טוען ד"ר אבני ואף מוסיף בהתרסה- "אם זה כל כך טוב, למה הישראלים נמצאים בראש רשימת פגועי העצמות בעולם?". אם תשאלו אותו, הרי שהמושג 'בריחת סידן' הוא המצאה ישראלית.
"בגן חיות הייתם? ג'ירפה, פיל והיפופוטם ראיתם? ", הוא שואל בספרו, "למה הם לא שותים חלב ובכל אופן מצליחים לתחזק מערכת שלד גדולה יותר מזו של בני האדם? סידן זמין וטוב יותר נמצא בחסה, בטחינה, בפטרוזיליה מאשר בחלב. המחלבות הישראליות מעוניינות למכור מוצרי חלב ולכן הכניסו לציבור את בהלת הסידן. זו המצאה שיווקית גאונית. מיליארדי בני אדם לא ראו מוצרי חלב בחיים שלהם ובכל אופן הם חיים לא רע. נשים באפריקה יולדות עשרה ילדים, לא שותות חלב ובכל זאת לא סובלות מבריחת סידן. היפניות לא סובלות מבריחת סידן בלי לשתות חלב בישראל כל אישה חמישית שוברת את אגן הירכיים למרות שרוב הנשים צורכות מוצרי חלב ואילו ביפן רק אישה אחת מבין 50 שוברת את אגן הירכיים למרות שתזונתן אינה מתבססת על חלב כלל". הוא מחזק בספר את טענותיו נגד החלב.
במאמר נוסף אותו פירסם ד"ר דני קרת הוצגו מחקרים ועדויות מדעיות שטענו שחלב ומוצריו לא רק שאינם מגנים על העצמות מפני ירידת מסת העצם, אלא שיתכן ויש ביכולתם לגרום נזק לעצמות. העדות המערערת הראשונה במאמרו קבעה את העובדה האפידמיולוגית ששיעורי האוסטיאופורוזיס (הנמדדים לפי שיעורי שברי צוואר הירך באוכלוסיות שונות) גבוהים ביותר במדינות שצורכות את הכמות הגבוהה ביותר של חלב ומוצריו, ונמוכים ביותר במדינות שצורכות את הכמויות הנמוכות ביותר של חלב ומוצריו או שאינן צורכות קבוצת מזון זו בכלל.

 

לא בריא - מזיק


 "בדיקות ומחקרים על הנזקים הקטלניים של מוצרי החלב הוכיחו מעל כל ספק שחלב ומוצריו  גורמים נזק ושורה ארוכה של מחלות, ולכן יש להימנע מצריכתו", מסבירה אודליה אביב, נטרופתית  N.D  ומטפלת רב תחומית באילת. "לדוגמא, חלבוני החלב, הלקטוז וההורמונים המצויים בחלב ובעיקר הורמון ה-gf1 הורמון הגדילה למי שלא מכיר, נמצאו כמעודדים צמיחה של תאים סרטניים וגורמים לגדילה והתפתחות מינית מוקדמת אצל ילדים ותינוקות. במוצרי החלב ישנו ריבוי של זרחן ומיעוט של מגנזיום, המפריעים בספיגת הסידן לגוף האדם וזאת הסיבה שהסידן שאכן נמצא במוצרי החלב אינו נספג בגופנו. סוכר החלב אינו מתפרק היטב במעי ואי סבילות ללקטוז החלב גורם לרוב האוכלוסייה לחוסר נוחות, נפיחויות וכאבי בבטן, גזים, כאבי ראש מגרנות ועוד. הבעיה האמיתית", מדגישה אודליה אביב, "טמונה בחלבון של החלב- חלבון החלב לא מתפרק, הוא חודר למערכת הדם וגורם לאדם להפעיל את מערכת החיסון שלו כנגד אותם חלבונים. זה חלבון זר שלא אמור להסתובב בגוף שלנו, וכשהוא מסתובב הוא גורם לבעיות שונות. כל אדם והרגישות שלו. מי שיש לו רגישות בבלוטת התריס, יסבול מבעיות בבלוטת התריס, מי שסובל מבעיות במערכת הנשימה, החלב יגביר את הבעיה.
תוצרת החלב גורמת לפגיעה בספיגת הברזל ומכאן לאנמיה בעיקר אצל ילדים. שימוש מסיבי של הרפתות באנטיביוטיקה גורמת להתפתחות מיני חיידקים העמידים לכלל סוגי האנטיביוטיקה , אשר מאבדת את יעילותה וישנם היום מאות, אם לא אלפי אנשים בעולם, המתים מזיהומים הנגרמים על ידי אותם חיידקים עמידים.
אקנה אצל מתבגרים מופיע ב- 95% אצל ילדים הניזונים מחלב ומוצריו, לעומת מתבגרים באוכלוסיה שאינה צורכת חלב , היא מציינת.
לדבריו של ד"ר אבני, שהפך לאורים ותומים בתחום נזקי החלב, החלב גם גורם לדימום במערכת העיכול במיוחד אצל תינוקות וילדים, לסוכרת נעורים, למחלות מעי כמו קרוהון, לאוסטיאופורוזיס (דילול מסת עצם), לבעיות הורמונאליות בנשים, בייחוד כאבי ווסת, מגרנות וכאבי ראש, מחלות כלי דם ולב, סרטן ומיני גידולים ממאירים שונים.
גם לדבריו של ד"ר רודריגז, אחד מרופאים רבים היוצאים כנגד השימוש בחלב הפרה ומוצריו, החלב הינו הסיבה למפגעים רבים בגוף האדם. לדבריו, החלב ומוצריו מסרטנים בגלל שפע של חומרי הדברה ורעלנים סביבתיים המצויים בו. "החלב מיועד לגורים לצורך גדילה מהירה שלהם, לכן החלב וסוגיו מלאים בהורמונים ופקטורי גדילה ומכך אנו רואים התפתחות מינית מוקדמת אצל ילדים הצורכים מוצרי חלב ופגיעה בייצור הטוסטסטורון אצל גברים. 
הרמב"ם לעומת זאת התיר אכילת חלב רק לעיתים רחוקות, וגם זאת בתנאי ששותים אותו סמוך לחליבה. כמובן שלפני 800 שנה לא היו רפתות מתועשות וכבר אז הרמב"ם התנגד לשתייה ואכילה של מוצרי החלב.
מניסיון טיפולי שלי, בכלל המקרים בהם הוצאנו את החלב ומוצריו מהתפריט, חל שיפור ניכר וריפוי של מגוון רחב של בעיות רפואיות שונות.
מכאן המסקנה ברורה - עדיף להוציא את החלב מהתזונה שלנו, בייחוד שיש היום הרבה תחליפים ראויים וטעימים".

 

תלוי את מי שואלים


מאידך גיסא, על פי תפיסת הרפואה ההודית ה'איורוודה', חלב הוא לא כזה גרוע, אבל אינו מומלץ לסובלים מליחה ואסטמה, השמנת יתר, סכרת, מחלות עור ואלרגיות. ואם בכל זאת קשה לכם לוותר על צריכת חלב פרה, ה'איורוודים' ממליצים להרתיח אותו פעם אחת (עליה אחת של קצף ואז הורדה מהאש). פעולה זו הופכת אותו קל לעיכול ואילו מספר הרתחות הורסות את תכונותיו. 
כמו כן, הם מדגישים, כי שילוב של מזונות שונים עם החלב גורם לקלקולו בקיבה, ולכן אין להכין אותו ואין לצרוך עם או בסמוך למזונות הבאים: בשרים,דגים, עדשים, ירקות ופירות חמוצים, מלח, שום, בצל, גזר, צנון ורוב הירקות.  לעומת זאת ניתן לצרוך אותו בסמוך או יחד עם המזונות והתבלינים הבאים: סוכר, גהי (חמאה הודית מזוקקת), מזונות מתוקים, זנגביל, פלפל שחור ואורז. 


 

עוגת גבינת קשיו טבעונית רואו - עוגת גבינה ללא גבינה

 

 (מתכון באדיבות רשת 'ניצת הדובדבן')

טיפ קטן: חלקו את המנות לתבניות סיליקון של מנות אישיות (קפקייס) ותוכלו להקפיא ולהוציא בעת הארוחה.
 המצרכים הדרושים:
לבסיס:
כוס פקאן/ אגוזי מלך
10 תמרי מג'הול מגולענים, מושרים במים חמים ומסוננים
1/2 כפית קינמון
קורט מלח
למלית:
כוס וחצי קשיו טבעי, מושרה 5 שעות ומסונן
400 מ"ל קרם קוקוס
מיץ סחוט מלימון אחד
כפית תמצית וניל
1 כוס תותים/ אוכמניות
1/3-1/2 כוס מייפל לפי המתיקות הרצויה.

אופן ההכנה:
טוחנים במעבד מזון את רכיבי הבסיס למרקם דביק ואחיד. משטחים על תבנית עגולה בקוטר 24.
מכינים את המלית. בבלנדר חזק טוחנים את כל רכיבי המלית מלבד התותים/ אוכמניות.
שופכים על הבסיס מחצית מהקרם ומקפיאים לחצי שעה.
את שארית המלית טוחנים עם התותים ושופכים על המלית הלבנה.
מקפיאים לשעתיים- שלוש לפחות לפני החיתוך.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש