פרסומת
דלג

נמל תעופה חדיש, אבל צל מהשמש לממתינים אין

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 14/8/2019 16:56 ● ערב ערב 2928
תחנות ההמתנה לאוטובוס בנמל התעופה רמון אינן מוצללות וההמתנה נעשית תחת השמש המדברית הקופחת ● ברשות שדות התעופה טוענים כי ביקשו להצליל את המקום באופן זמני אולם לטענתם נתקלו בסירוב מצידה של עיריית אילת שדורשת הגשת תכנית להצללה קבועה ● מעיריית אילת לא נמסרה תגובה
נמל תעופה חדיש, אבל צל מהשמש לממתינים אין
בעירייה סירבו לאשר הצללה זמנית, אז בינתיים תסבלו

גם תושבי אילת הרגילים לחום הכבד בחודשי הקיץ החמים ולקור חודר עצמות שנחשפים איליו לעיתים בחודשי החורף, לא  מוכנים לחום המדברי הקיצוני הפוגש אותם בנמל התעופה רמון כאשר הם יוצאים מהטרמינל. נוסעים המבקשים להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית נאלצים להמתין בשמש הקופחת מכיוון שהתחנות אינן מוצללות. 
עם פתיחתו של נמל התעופה רמון לפעילות, החלה חברת 'אגד' להפעיל שלושה קווי אוטובוסים המקשרים בין הנמל לעיר אילת. לצורך כך נסללו במקום עמדות עצירה על מנת שנוסעים יוכלו לעלות בבטחה, אך שכחו לדאוג לצל. עבור הנוסעים שאין ברשותם רכב, ואינם מעוניינים לשלם כסף רב עבור נסיעה במונית, הפתרון הוא נסיעה בקווי האוטובוס היוצאים מהנמל ואיליו בממוצע  במרווחים של 20-30 דקות. "להמתין אפילו חמש דקות תחת השמש, זה סיוט" אמר א' תושב העיר המשתמש בשירות ההיסעים פעמיים בשבוע. 
לתחושות של א' שותפים תושבים רבים הטוענים: "השקיעו בנמל תעופה חדש, הציבו ספסלים, אבל לא טרחו להציב תחנה ולדאוג לקירוי מפני גשם או שמש לממתינים לאוטובוס". לדבריו, "לא מדובר באזור מוזנח או מקום עזוב, אלא בנמל תעופה בינלאומי שמגיעים איליו תיירים מכל העולם". 

 

דפנה ואסתי שתיהן תושבות אילת, הטסות למרכז הארץ פעם בשבוע במסגרת עבודתן, מספרות: "אנחנו תמיד חוזרות עייפות ולכן מעדיפות שלא להביא את הרכב אלא להשתמש בשירותי התחבורה הציבורית. אנחנו משאירות  את הרכב בחניה סמוכה לתחנה המרכזית". לדברי דפנה: "השבוע איחרנו את הטיסה של הלילה והחלטנו לחזור בטיסת בוקר. נחתנו ברמון בשעה 9:40 ויצאנו להמתין לאוטובוס שאמור להגיע עוד עשר דקות. זה היה סיוט" היא מסכמת: "גם בלילה לא נעים להמתין בחום אבל זה עוד נסבל. אבל בבוקר היה חם מאד הספסלים שהציבו במקום חשופים ישירות לקרני השמש ולא ניתן לשבת עליהם". 

ברשות שדות התעופה טוענים כי ביקשו להניח הצללה זמנית במקום, אולם נתקלו בהתנגדות מצד עיריית אילת. בכיר ברשות סיפר: "רצינו לשים הצללה זמנית אולם בעיריית אילת לא  התירו ואמרו מה פתאום, תגישו תכנית להצללה קבועה לא זמנית". 

מרשות שדות התעופה נמסר: "הרשות הכינה תכנית הצללה שמוגשת לעיריית אילת ואנו מחכים שהעירייה תיתן אישור על מנת שנוכל להציב הצללה קבועה במקום". 


מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת