פרסומת
דלג

השוטר לתושב שהותקף: ''אני במקומך לא הייתי הולך לבד בשעה כזו''

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: אילוסטרציה ● 22/8/2019 18:23 ● ערב ערב 2929
תושב אילת בן 74 שצעד בסמוך לביתו בשעת בוקר מוקדמת הותקף על ידי קבוצה של צעירים ● למזלו הצליח המותקף להבריח את הצעירים לאחר שהדף אותם וגם צעק ● להפתעתו שוטר שהגיע לקחת ממנו עדות על המקרה אמר לו לטענתו: ''אני במקומך לא הייתי צועד לבד בתקופה הזו לא בבוקר מוקדם ולא בחושך'' ● המותקף המופתע הבהיר השבוע: ''נעלבתי בשם כל המבוגרים בעיר. במקום לפתור את הבעיה אנחנו צריכים להישאר בבית?'' ● ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ''הציטוטים בפנייתכם חוטאים לאמת, מדובר בעיוות של הדברים שכן השוטר הביעה דאגה לשלומו בשל מצבו הרפואי ולא בעניין יכולת המשטרה לטפל באירועים כאלו ואחרים''
השוטר לתושב שהותקף: ''אני במקומך  לא הייתי הולך לבד בשעה כזו''

זה קרה ביום רביעי שעבר בסביבות השעה 6:00 בבוקר כשר. (השם המלא שמור במערכת), תושב אילת בן 74, בשיגרה אדם פעיל, נמרץ וצלול למרות לקות הראייה ממנה הוא סובל, יצא כהרגלו בשעת בוקר זו לצעידה היומית שלו בקרבת מקום מגוריו באזור שכונת גנים א' בעיר. "צעדתי כמצוות הרופא המטפל לאחר ניתוח שעברתי לאחרונה. היה לי בקבוק מים ביד, כשעל גבי היה תיק קטן ובו אני מחזיק את המכשיר הסלולארי שלי לכל מקרה של צרה", הוא מספר השבוע. בשלב מסויים הוא הבחין ברכב שעובר אותו בנסיעה מהירה והופתע לגלות כי רגע אחר כך עשה הרכב את קדרו אליו חזרה בנסיעה אחורנית. "הרכב נעצר לידי ויצאו ממנו כמה צעירים שצעקו עלי שגנבתי להם את הסלולארי שלהם והם רוצים שאחזיר להם אותו מיד", מספר ר. שאף ממשיך וטוען כי נוצר מגע בין הצעירים לבינו אגב כך שנענעו אותו וביקשו לקחת ממנו את תיק הגב. "אני לא יודע מאיפה הבאתי את הכוחות", הוא מספר, "אבל הצלחתי לדחוף אותם ממני וצרחתי. הם נלחצו, עזבו אותי, נכנסו חזרה לאוטו ועזבו את המקום בנסיעה אחורנית".

מה עבר לך בראש באותם רגעים?
"האמת שלא פחדתי באותם רגעים. אין לי מושג מאיפה שאבתי את הכוחות להתנגד. רק אחר כך התחילה הבהלה לחלחל בתוכי. במשך יומיים היו לי סיוטים. כל דפיקה בדלת הקפיצה אותי. אבל היום תודה לאל הכל כבר כרגיל".
ר. שהתאושש לאחר המקרה ומבהיר כי לא נפגע פיזית אלא בעיקר נבהל, חזר לביתו וסיפר על המקרה לאישתו ולשכנו שביקשו ממנו לעדכן בפרטי המקרה את משטרת אילת. "מאחר ואני כבד ראייה ולא יכולתי להבחין במספר הרכב, סוג הרכב וגם אין סיכוי שאצליח לזהות את תוקפיי, חשבתי שזה מיותר לפנות למשטרה ואולם בשל הלחצים עלי החלטתי בסביבות השעה 12:00 בצהריים לפנות בכל זאת למשטרה". ר. מציין לחיוב כי דקות בודדות לאחר שהגיש תלונה במשטרה כבר הגיע אליו שוטר במדים שגבה ממנו עדות על המקרה. להפתעתו הרבה טוען ר. כי השוטר עידכן אותו כי בימים אלו של חופש הגדול העיר ממש כמו בסדום ועמורה. "הוא אמר לי במפורש: "בן אדם מבוגר כמוך לא אמור להסתובב בחוץ לבד בשעות כאלו של הבוקר וגם לא בשעות הערב. בתקופה הזו  אין למשטרה מספיק כוח אדם לטפל בכל מה שקורה בעיר". ר. מודה כי היה מופתע מהתגובה הזו של השוטר. "לא נפגעתי מזה באופן אישי אבל נפגעתי בשם כל המבוגרים בעיר שאמורים כביכול להישאר בבית ולא לצאת כי מסוכן שם בחוץ", אומר ר. "מפתיע שבמקום לטפל בבעייה ההצעה היא להישאר בבית ולהימנע. לא צעדתי בחוץ בשעה 5 לפנות בוקר כשעוד חשוך אלא בעשה שש כשכבר יש אור וגם מעט תנועה. בשעות הערב, כשמחשיך, אני בלאו הכי לא יוצא לבד כי הראות שלי נחלשת עוד יותר. באיזה עיר אני חי אם אני צריך להסתגר בבית ולא לצאת כי המשטרה לא יכולה להגן עלי? איפה כאן הביטחון של התושבים?", תוהה ר. שאף מבהיר כי ככל הנראה בהמשך היום העלתה מישהי ששמעה את הסיפור פוסט בפייסבוק. "בשעות אחר הצהריים התקשר אלי קצין משטרה כמה וכמה פעמים וביקש להבין מדוע העליתי את הפוסט, דרש לברר שוב את פרטי האירוע, שאל למה לא הגשתי תלונה במשטרה ואני כבר נבהלתי שאולי בעצם לא מדובר באמת בקצין משטרה. לא ברורה לי כל ההתנהלות הזו סביב המקרה", מבהיר ר.

ומה על הצעידות?
"החרדות עברו. אני ממשיך לצעוד בכל בוקר כמו שעשיתי בעבר. אני לא מוותר ולא מפחד".

ממשטרת ישראל נמסר:"במשטרת ישראל התקבל דיווח במוקד 100 כשש שעות לערך אחרי קורת האירוע לכאורה. על אף העיכוב הרב בין קרות האירוע לבין הפניה למוקד 100 תוך דקות ספורות הגיע שוטר לפונה וגם אז סרב למסור תלונה. מאחר וגרסתו לאירוע כפי שנמסר בפנייתכם שונה מגרסתו שנמסרה בעל-פה למשטרה ובהעדר תלונה מפורטת קיים מטבע הדברים קושי לבדוק את האירוע ואמיתות הדיווח.. בנוסף לכך הציטוטים בפנייתכם חוטאים לאמת, מדובר בעיוות של הדברים שכן השוטר הביעה דאגה לשלומו בשל מצבו הרפואי ולא בעניין יכולת המשטרה לטפל באירועים כאלו ואחרים".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש