פרסומת
דלג

הבעלים של מלון הנסיכה תובע 10 מיליון שקל

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 4/9/2019 18:09 ● ערב ערב 2931
אלכסנדר טסלר, הבעלים של מלון 'הנסיכה', תובע מחברת 'נצבא' 10 מיליון שקלים לאחר שלטענתו הפרו את ההסכם לפיו חלק מתשלום עסקת המכר על סך 10 מיליון שקלים יתבצע לאחר שהמלון יחל לפעול ● הסכם שנתחם לאחר ש'נצבא' חתמה חוזה מול חברה טורקית שאמורה לנהל את המלון תמורת 7.5 מיליון יורו לשנה
הבעלים של מלון הנסיכה תובע 10 מיליון שקל
כבר שנים שהעסק תקוע. מלון הנסיכה

על פי כתב התביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי, בשנת 2015 מכר טסלר, הבעלים של חברת 'לקסן', את מלון 'הנסיכה' באילת לחברת 'נצבא' החזקות. במסגרת הסכם המכר סוכם כי חברת 'נצבא' תעביר לידיו של טסלר סך של 10 מיליון שקל מהכנסות המלון. על פי ההסכם התחייבה חברת 'נצבא' להעביר לידיו של טסלר את הסכום גם אם לא תפעיל את המלון בעצמה ותעשה זאת על ידי חברת ניהול. בכתב התביעה טוען טסלר כי חברת 'נצבא' הפרה את ההסכם מכיוון שלא הפעילה את המלון, "ונראה כי אין התקדמות של ממש...אף שהחברה הודיעה מספר פעמים כי המלון יפתח בקרוב". כזכור, עד שנת 2015 נוהל מלון 'הנסיכה' בעיר על ידי רשת 'ישרוטל' אלא שרשות ההגבלים העסקים לא אישרה לרשת להמשיך בניהול המלון בשל הטענה ל"שליטתה על כמות חדרים גדולה בעיר והחשש מקיום מונופול". בחודש יולי 2017 בראיון ל'ערב ערב' אמר פרי אטיאס, מנכ"ל (משותף) של חברת 'נצבא': "מלון הנסיכה נבנה כבר לפני למעלה מעשרים שנה. במשך השנים לא השקיעו בו. שילמנו כסף רב על המלון, למעלה מ-250 מיליון שקלים, ואנחנו מתכוונים להשקיע בו עוד עשרות מיליונים ולהביא אותו לרמה הראויה".


לשאלה מתי צפוי המלון להפתח? השיב 
"לקראת אפריל 18', לקראת הפסח".
בחודש דצמבר 2018 נראה כי נמצא פתרון למלון 'הנסיכה' על 460 חדריו, בדרך לשוב לפעילות. 

 

בהודעה שפרסמה חברת נצבא נאמר כי: המלון שעבר תקופת שיפוצים שהתארכה מעל המתוכנן, אותה ביצעה החברה בעלת המלון – 'נצבא', צפוי להיפתח בסוף 2019, כאשר מועד המסירה נקבע ל-30 בספטמבר 2019. 'לקסן', כך נכתב, רשאית עם זאת לדחות את מועד הפתיחה עד לסוף מרץ 2020, או להקדימו בהודעה בת 90 יום. עוד פורסם כי חברת Swandor  הטורקית חתמה על הסכם שכירות עם חברה בת של חברת 'נצבא', לפי ערך של 7.5 מיליון יורו לשנה, בתמורה להם תקבל לידיה החברה את ניהול המלון ותהפוך אותו למלון בסגנון "הכל כלול", בו היא מתמחה. תקופת ההסכם הינה לעשר שנים. לשם הבטחת התחייבויותיה העבירה Swandor ערבות בנקאית לטובת לקסן בגובה 5.2 מיליון יורו. כאמור בשל הדחיה בפתיחת המלון טוען טסלר כי הכנסותיו נפגעו. טרם הוגש כתב הגנה. 
בישיבת המועצה מחודש פברואר השנה, הודיע גזבר העירייה, אסי בן חמו, כי כבר בחודש נובמבר 2018 הוציאה העירייה דרישת חיוב בארנונה למלון הנסיכה, שכן זה עבר זה מכבר את התקופה המצוינת בחוק המעניקה לו פטור".

תגובתה של חברת נצבא לתביעה לא הגיעה עד למועד סגירת הגיליון.


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש