פרסומת
דלג

יוגה

מאת: מערכת ערב ערב ● ● ערב ערב 2458
לידר זיתון
יוגה

היוגה נועדה לכולם, אבל הכתבה הפעם פונה אליכם, הורים יקרים. החופש הגדול בעיצומו וילדינו פתוחים לכל משחק או פעילות משפחתית מהנה, שתחזיר אותם למסגרת בית הספר רגועים יותר וקשובים. אבא ואמא, זה הזמן שלכם למצוא שעת איכות אחת בשבוע, בתוך מסגרת הבית, בה אתם מוזמנים ליצור אווירה משפחתית כייפית עבור ילדיכם.
יוגה לילדים מסייעת לספק להם רעיונות מלווים בעשייה, חיוכים וכייף חיים אמיתי ואיכותי הגורף את כל בני הבית.
שיטת היוגה תורמת להתפתחות גופם ונפשם של ילדינו מתוך שלווה, נועם ורכות. הילדים מבצעים את "האסאנות" (תרגילי יוגה-) ותוך כדי עשייה דינאמית ואינטראקטיבית של תנוחות יוגיות מעולם הבריאה, תגלו שהכל מלווה בצחוק והתחברות פנימית תוך הקשבה לגוף.
השימוש באביזרים שונים כמו קלפים ומוזיקה מעצימים את החוויה שבין ההורה לילד, דבר העוזר להסב את תשומת ליבם של ילדינו ללא מאמץ. השיעור הופך למהנה ומרתק לכולנו. הילדים מעורבים וממוקדים בתרגול, הצלילים השונים של המוזיקה הנעימה מעוררים את דמיונם ומרחיבים את המודעות שלהם לעשייה והקשבה מתוך עניין ומשמעת טבעית.
התנוחות עוזרות מאוד למתוח את גופם ולחזק את הבסיס של שרירם המתפתח.
הורים יקרים, אספו את הילדים, ארגנו אוירה נעימה בבית, די בנר ומוזיקת עולם נעימה. שבו עימם במעגל כשאתם מנחים אותם לשבת עם הגב זקוף! ומזכירים להם שגם בבית ספר מומלץ לזכור לשבת כך. עצמו עיניים לחמש דקות ולאחר מכן בקשו מילדיכם לספר לכם מה הם ראו מבעד לעיניים העצומות.
עלו לעמידה תוך הקפדה על הרגליים ברוחב האגן שיהיו מקבילות זו לזו. תנו לידיים לצנוח לצידי הגוף ועצמו עיניים.
זכרו להקפיד על נשימה סדירה בפה סגור. הגוף יתחיל לזוז. דברו על האיזון והנחו אותם שינסו למצוא נקודה שבה הגוף עומד יציב- ולא זז. תנוחה זו נקראת בשפה הודית עתיקה 'תדאסאנה' שפירושה הר המסמל יציבות. זו למעשה, אם כל התנוחות היוגיות.
שימת דגש על אופן העמידה של ילדינו, הינו דבר מאוד חשוב וחיוני עבורם. זה דבר שילווה אותם במשך כל החיים.
ולסיום החוויה ניתן ורצוי לקנח בקריאת 'אום' כשאנו חוזרים לשבת במעגל ובישיבה מזרחית.
קריאת ה'אום' מתבצעת עם עיניים עצומות. לוקחים נשימה עמוקה ובנשיפת האוויר החוצה נשמיע 'אוםםם' עמוק ומאיר!


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש