פרסומת
דלג

"נפגעי 'פס הכסף' – אל תחששו להתלונן"

מאת: עומר כרמון ● ● ערב ערב 2458
תושבת אילת שלטענתה נותרה חסרת כל, לאחר שבעלי העסק לשירותי מימון והלוואות, 'פס הכסף' נמלטו לחו"ל, פנתה למערכת 'ערב ערב' וביקשה כי נקרא לתושבי אילת שאיבדו את כספם בפרשה, לפנות אליה, כדי שיוכלו להתארגן ולהשיב את הכסף המגיע להם. רשות המסים: נשקול בחיוב בקשה של משטרת ישראל להגן על מתלוננים בפרשה

היחידה האזורית לחקירות הונאה במשטרת ישראל חוקרת תלונה בנוגע לחובות לכאורה שהשאירו אחריהם משה ביטון ורעייתו חני. ל'ערב ערב' נודע, כי בני הזוג החשודים בפרשה עזבו את הארץ והשאירו חובות המוערכים במיליונים. ממידע שהגיע לערב ערב' עולה, כי ב'פס הכסף' התנהל, על פי החשד, בנק השקעות פרטי, בו הבטיח משה ביטון ללקוחותיו רבית גבוהה מהמקובל במגזר הבנקאי. ככל הידוע, העסק התנהל על מי מנוחות עד חודש אפריל השנה, אלא שאז החל משה ביטון להתעכב בתשלומים לדברי לקוחותיו. בסוף חודש מאי, עזב את ישראל ומאז לא ניתן להשיגו. כמה מלקוחות בנק ההשקעות הפרטי סיפרו לנו, כי בני הזוג חייבים להם סכומי כסף גדולים. שלומי איפרגן, המנהל את 'פס הכסף' בהיעדרותם של בעליו, אמר בתגובה: "כל האילתים יקבלו את כספם בחזרה".
"הוא לקח את כל הכסף שהיה לי", סיפרה בדמעות סוזן, "אני אישה חולה. כל חודש אני זקוקה לאלפי שקלים כדי לממן תרופות, ובפעם הראשונה בחיי נאלצתי השבוע לבקש סיוע ממחלקת הרווחה. תושבים רבים באילת אמרו לי שמשה ביטון חייב להם כסף, אבל הם מפחדים להתלונן כי הם חוששים מרשות המסים".
מרשות המסים נמסר ל'ערב ערב', כי ישקלו בחיוב בקשה של משטרת ישראל להגן על מתלוננים נגד בעלי 'פס הכסף'. "אנו פועלים תוך שיתוף פעולה מתמיד עם משטרת ישראל. כל פניה של המשטרה המתקבלת ברשות נבחנת מתוך מגמה לסייע לחקירה ככל שניתן".
כתב 'ערב ערב' השאיר את מספר הטלפון שלו אצל אנשיו של משה ביטון וביקש לשוחח עמו. נודע לנו, כי ביטון דווח על ביקור כתב 'ערב ערב' בבית העסק. אבל עד לרגע סגירת הגיליון, לא הגיעה שיחת הטלפון. במידה ותתקבל, נשמח להביא את דבריו.