פרסומת
דלג

עמדו בכבוד

מאת: ● 5/1/2011 16:00 ● ערב ערב 2479
קבוצת ילדים ב' של 'בני אילת' היתה קרובה להפתיע את 'מכבי חיפה' בשמינית גמר גביע המדינה על שמו של אל"מ שמואל סוחר. חיפה הובילה 5: 1 וכמעט הביסה את הילדים בהדרכתו של המאמן תמיר נופי, אז התעוררו האילתים, צימקו את התוצאה וכמעט השוו. אבל הפיניש היה של המקומיים, שניצחו 6: 4
עמדו בכבוד

קבוצות מחלקת הנוער של 'בני אילת' יצאו השבוע לפגרה, למעט קבוצת ילדים ב', שנסעה למשחק חוץ מול קבוצת הפאר – 'מכבי חיפה'.
ההתרגשות בקבוצה הדרומית, שזו לה השנה הראשונה במשחקי הליגה, היתה עצומה. הילדים, אשר התבשרו על היריבה מולה ישחקו, ציינו כי למעט בודדים מהם (המזוהים עם 'בית"ר ירושלים' ועם מכבי והפועל תל אביב), הקבוצה האהודה על רובם היא 'מכבי חיפה'.
באילת החליטו לספר לאנשי 'מכבי חיפה' על האהבה הגדולה של הילדים לקבוצה הבוגרת שלהם. מנהלה המקצועי של 'בני אילת', איברהים אבו רקייק, המאמן תמיר נופי וחברי הנהלה יצרו קשר טלפוני עם מנהלה המקצועי של חיפה, יניב כהן ויידעו אותו בנוגע לאהדת הילדים. הם הוסיפו והסבירו, כי מבחינת הקבוצה האילתית, המשחק בצפון הינו בבחינת הגשמת חלום.
אנשי חיפה החליטו לעשות מעשה ולהזמין את הילדים להתארח אצלם באקדמיה, לפני המשחק בין הקבוצות.
ילדי 'בני אילת' יצאו כבר ביום שישי לכיוון צפון ועצרו בקרית גת לעודד את הקבוצה הבוגרת במשחק מול הקבוצה המקומית. לאחר המשחק, המשיכה הקבוצה לחיפה, שם קיבלו את פניה אנשי האגודה החיפאית, ביניהם מנהל מחלקת הנוער ושחקן העבר יניב כהן וכן מנהל האקדמיה בה התארחו הילדים.
לאחר ארוחת ערב, בילו הילדים את הערב בחדר המועדון של הקבוצה הכולל טלוויזיה וחדר משחקים, למחרת התעוררו הילדים לארוחת בוקר עשירה בחדר האוכל של האקדמיה. עוד הספיקו הילדים להתרשם ממתקני המועדון, מטיול פסטורלי בכפר גלים ומחצי שעה של נחת ורוגע לפני המשחק. כן התקיימה מחווה יפה מצד אנשי 'מכבי חיפה', שדאגו לדגלון משותף של 'בני אילת' ומכבי חיפה והעניקו אותו לקבוצה האילתית.
את המשחק עצמו פתחה אילת בסערה ועלתה ליתרון ראשון של 1:0, יתרון זה כנראה גרם להתעוררות של 'מכבי חיפה', שהפכה את התוצאה, ובסיום השליש השני של המשחק, התוצאה הייתה כבר לא נעימה 5: 1 לטובת הירוקים. ההפתעה הגיעה בשליש האחרון של המשחק, כאשר ילדי אילת גילו אופי וחזרו למשחק תוך עשר דקות עם כיבוש שלושה שערים מהירים . כאשר התוצאה כבר עמדה על 5: 4 , הירוקים היו אלה שכבשו את השער שבעצם סיכם את תוצאת המשחק 6: 4 לטובת חיפה.

הבקיעו לאילת: עוזיאל, זוהר שיפמן, עמית אזרזר ורון קופיטו.
ההרכב הפותח: גיא דוד, ניב והב, עמית אזרזר, טל פדלון, בן אלימלך, רון קופיטו, דן תגר, זוהר שיפמן, דן אבוטבול, בר חכם וגלעד עוזיאל.

מאמן ילדים ב', תמיר נופי, היטיב לסכם: "בסך הכל ייצגנו את המועדון בצורה מעוררת כבוד ולהפסיד ל'מכבי חיפה' לאחר משחק כל כך צמוד, זו לא בושה. מה גם שתחושת הפספוס עדיין מלווה אותנו, שכן, היינו קרובים מאוד להשוות את התוצאה, אך מה שחשוב במשחקים כאלה זה הדרך ותיקון הטעויות, וגם בחיפה ראו שב'בני אילת' קיימת דרך. הדבר היפה ביותר היה האופי של הילדים שחזרו מפיגור גדול וצמצמו אותו עד כדי כמעט שוויון. מגיע כל הכבוד לילדים שנתנו משחק לחימה חסר פשרות, אך עבור הילדים, החוויה האמיתית היתה להתארח באקדמיה של הקבוצה האהודה עליהם, בסוף שבוע מרגש".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש