פרסומת
דלג

מי שכח את שכונת גנים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● ● ערב ערב 2117
10 שנים נאבק יגאל גרבובסקי, תושב שכונת גנים, בפיתוח הסביבתי הלקוי בשכונה. 10 שנים מבטיחים לו לשפר את המצב, אבל בפועל מה שאמורה להיות אחת השכונות היוקרתיות בעיר, מוזנחת להחריד.

"די, אני לא יכול עוד, אני רותח", במילים אלו פתח יגאל גרבובסקי, תושב שכונת גנים בעיר את השיחה.למעלה ה-10 שנים מנסה גרבובסקי לשפר את חזות השכונה אך לשווא. שכונת הוילות והקוטג'ים הנחשבת לאחת היוקרתיות בעיר, מוזנחת להחריד בכל הקשור לפיתוח סביבתי. " 10 שנים אני צועק, 10 שנים אני מבקש שמישהו ישפר את המצב בשכונה, אך בפועל דבר לא נעשה" מוחה גרבובסקי " כל פעם אומרים לי שאני צודק, מבטיחים לי להכליל את סעיף הפיתוח הסביבתי בשכונה בתקציב העירוני, אבל בכל פעם מחדש הדברים נופלים בין הכיסאות " אפילו משלחת אנשי מקצוע מהעיריה בניצוחו של ראש העיר היוצא, גבי קדוש, הגיעה לשכונה לסיור עבודה, גרבובסקי הראה להם את כל הבעיות, אלא שמאז ועד היום דבר לא השתנה. "את מבינה, פמלייה שלמה הגיעה לשכונה ואפילו דף ועט אף אחד לא טרח להביא איתו. עד כדי כך הם היו רציניים בכוונותיהם לעזור.." גרבובסקי הזועם לקח אותי לסיור בשכונה. הוא הצביע על שלטי רחוב מתקלפים ואמר " בכל העיר החליפו את שלטי הרחובות.התקינו סוף סוף שלטים יפים עשויים מפח בצבע ירוק עם כיתוב ברור של שם המשעול, רק אצלנו עדיין נשארו שלטי הפלסטיק הלבנים והישנים שחציים מתקלפים". הוא לקח אותי לסיור סביב השכונה והצביע על איי התנועה "כמה שנים צריכות לעבור עד שישתלו עליהם משהו ירוק?" אנחנו ממשיכים בנסיעה על הכביש וראה איזה פלא, מטרים אחדים אחרי שכונת גנים, בתפר שבין השכונה הזו לשחמון, כל איי התנועה מטופחים וירוקים " נו, אז אני שואל אותך, איך דבר כזה יכול שלא להרגיז מה הקיפוח הזה? האם אנחנו תושבים סוג ב'? זה נראה מסריח, סביב שכונת גנים הכל יבש ומוזנח ומאה מטרים אחרי, הכל פורח.."
אנחנו עושים סיבוב בשכונת שחמון, רואים אנשים שעובדים בפיתוח צמחיה לאורך המדרכות ויגאל לא נשאר אדיש " את השכונה הזו מסיימים לאייש רק עכשיו ותראי איך דואגים להם. אני גר בשכונת גנים כבר 12 שנים ואף אחד לא יורק לכיוון , שיהיה ברור אני בעד הפיתוח הזה, אבל לא תיתכן כזו אפלייה".
בכביש המוביל משכונת גנים למנחת בית החולים עוצר גרבובסקי את הרכב ומצביע על קטע העפר " אין כאן מדרכה. הילד שלי וילדים נוספים מהשכונה נאלצים ללכת כאן כל בוקר בדרך לבי"ס אופיר, זה מסוכן. למה כל כך קשה לסלול כאן פס של ריצוף?"
חזרה בשכונה גרבובסקי מוביל אותי לגן השעשועים הציבורי " בבקשה, גן שעשועים", הוא אומר ופורש את ידיו לצדדים " כמה משחקים את רואה כאן?" בפועל יש במקום דשא ורחבת עפר, מתקני שעשועים אין " היו כאן בעבר מתקנים נחמדים, אבל כמו שקורה בכל העיר גם כאן הרסו אותם, במקום שיתקנו את המתקנים ויחזירו אותם כמו שעושים במקומות אחרים בעיר אנחנו הוענשנו, הורידו את המשחקים לתיקון לפני כחמש שנים ומאז לא דובים ולא מתקני שעשועים, 5 שנים אני מתחנן שיביאו מגלשה, נדנדה, משהו ותראי מה קיבלנו. כלום."
גרבובסקי מציג את עצמו "אזרח שאיכפת לו" את מבינה, אני לא מתלונן על הגינה שלי וגם לא על מדרכה מול הבית שלי, אני מעיר את תשומת לב הרשויות על ליקויים שמטרידים את כל תושבי השכונה. לא יכול להיות שבכל העיר משפרים ורק אותנו שוכחים. אני חושב שאחרי 10 שנים הגיע הזמן שיגידו לנו את האמת למה עושים לנו את זה? נמאס כבר מסיפורים והתחמקויות. היחיד שעזר לי בדברים שהם בתחום אחריותו הוא יעקב אוטמזגין, עם כל היתר זה כמו לדבר אל הקירות. אני תושב שמשלם ארנונה ובסך הכל רוצה איכות חיים זו בקשה מוגזמת?" עם כניסתו של ראש העיר החדש, מאיר יצחק הלוי לתפקיד, מקווה גרבובסקי שטענותיו יפלו סוף סוף על אזניים שלא רק ישמעו אלא גם יעשו " אם גם הפעם הדברים לא יתקדמו לא יהיה בידי מנוס, אלא לשבות רעב מול בניין העירייה, אולי אז מישהו ישמע את זעקתי".
בתגובה לטענות מסרה דוברת עיריית אילת, "אעביר את תלונתו של מר גרבובסקי כפי שנשלחה אלינו היום על ידך, לסגן ראש העיר הממונה על השירותים העירוניים בעירייה - יפתח מזרחי, אשר בודאי יבדוק את תלונתו של מר גרבובסקי לעומק וביסודיות, ויטפל בכל הטעון טיפול בהקדם".

'ערב ערב' ימשיך לעקוב.

תמונת כתבה