פרסומת
דלג

בדרך ללאומית עוצרים באילת

מאת: ● 13/7/2011 10:17 ● ערב ערב 2506
קבוצת הכדורסל של 'הפועל אילת' עשתה השבוע את ההחתמה הכי חשובה שלה בשנים האחרונות, כאשר צירפה לסגל את הרכז וקבלן העליות, עדי פרג, ששיחק בליגת העל, במטרה אחת ויחידה: לעלות ללאומית. השבוע, נבחנו בקבוצה מספר שחקנים ובאילת מנהלים משא ומתן עם אלעד כנפו, אייל סלומוביץ ואופיר סניור, כדי לסגור סופית את הסגל. היו"ר, זוהר מילר: "אני מקווה שלא רק נצהיר, אלא גם נבצע". מקורב לקבוצה: "אנחנו השנה גוזרים רשתות" = שחקן בקבוצה: "זו יכולה להיות עונה שלא ראו הרבה שנים באילת". המאמן, עידן לנקרי: "עכשיו אנו יכולים וצריכים לעמוד במטרות שלנו"
בדרך ללאומית עוצרים באילת

'הפועל אילת' הולכת העונה בגדול על עלייה ללאומית. כולם מצהירים על כך בראש חוצות, ואם לא מספיקות ההצהרות, באגודה סיפקו השבוע את ההוכחות הרציניות כדי להחזיר בקבוצה עטרה ליושנה ולהעפיל ליגה. לאחר שהשאירה בקבוצה את רוב הסגל מהעונה שעברה, החתימה 'הפועל אילת' את אחד השחקנים הבכירים ששיחקו בקבוצה, מאז שהתפרקה, נפתחה מחדש והגיעה עד לליגה הארצית. הרכז, עדי פרג (32) רשם חמש עליות עם 'מכבי פתח תקווה', 'מכבי חיפה', 'הפועל עפולה' ופעמיים עם 'הפועל חולון'.

עולה עולה


פרג, שגדל בנוער של 'הפועל תל אביב', עבר ל'הפועל חולון' שירדה מהלאומית באותה עונה. לאחר מכן עבר ל'לב השרון' ואחרי עונה מצוינת, הצטרף ל'מכבי פתח תקווה', איתה רשם את העלייה הראשונה בקריירה שלו ובה שיחק בליגת העל כשחקן קבוע בחמישייה. בשלב מסוים, החליט פרג לחזור הביתה לחולון, הצטיין בפלייאוף, ובסדרת הגמר מול עפולה קלע את השלשה בשנייה האחרונה, שהעלתה את חולון לליגת העל. חולון ויתרה על העלייה, אך פרג המשיך עונה נוספת והקבוצה גברה שוב בגמר הפלייאוף על 'הפועל באר שבע', שהבטיח להם את העלייה לליגת העל.
בעונת 2007/8, עבר עדי פרג ל'מכבי חיפה' ורשם את העלייה הרביעית שלו בקריירה. בעונה שלאחר מכ, הצטרף פרג לעפולה, שגם היא העפילה לליגת העל. לפני כשנתיים, חזר פרג לשחק בחולון, במהלך העונה עבר ל'מכבי אשדוד' ובעונה האחרונה, שיחק בשורות 'עירוני נהריה' מהליגה הלאומית. למרות ההצעות הרבות שקיבל השחקן, דרך סוכנו, אלון בירנצוויג, החליט פרג להצטרף ל'הפועל אילת' וחתם בקבוצה לשנתיים.

בדרך לעליית ליגה


בנוסף לכך, גם כדי להשלים את הסגל, באילת הולכים רחוק וחושבים על שחקנים ברמה של ליגה לאומית. בחמישי שעבר, הגיעו להיבחן בקבוצה חמישה שחקנים. אייל סלומוביץ (פאוור פורוורד), ששיחק בעונה שעברה ב'הפועל עפולה' מהלאומית, אלעד כנפו (פאוור פורוורד), ששיחק בעונה שעברה ב'עירוני נהריה' מהלאומית, אופיר סניור (גארד), ששיחק ב'מכבי רחובות' מהליגה הארצית, אלי קוויק (רכז מדימונה) וטל אזולאי (סמול פורוורד), ששיחק בליגה א'. אל החמישה הצטרף אנטולי (טולה) אידלמן, ששיחק באילת ובחבל אילות. כרגע, מנסים באילת להתמקד בשחקנים שהגיעו למבחנים ולנסות לקדם משא ומתן עם חלק מהם. ל'ערב ערב' נודע, כי הקבוצה במגעים עם שלושה מהם, אלעד כנפו (22, 2,01 מ'), אייל סלומוביץ' (22, 2,04 מ') ואופיר סניור (23, 1,89 מ'). סלומוביץ נחשב לשחקן בעל יד רכה ומגוון תנועות יפות מתחת לסל, הוא נע יפה בלי כדור וריבאונד לא רע בכלל. לעומת זאת, לאלעד כנפו, בעל שם טוב בליגה הלאומית, יש גם יד רכה, וכמה קבוצות עדיין רודפות אחריו. אופיר סניור, המוכר למאמן עידן לנקרי מהליגה הארצית, מוכר גם כקלעי בחסד.
כרגע יש התלבטות בין שני גבוהים (סלומוביץ וכנפו) וגארד (סניור), לבין האפשרות שלבסוף ייבחרו רק גבוה וגארד. "אם לוקחים שלושה שחקנים, זה ימלא את המשבצת של מספר שתיים וייצור בעיה עם המקומיים", אמר מקורב לקבוצה, "כשראיתי את ההחתמה של עדי פרג ואת מי הביאו למבחנים, הבנתי שהביאו השנה שחקנים בשביל לעלות ליגה. אנחנו השנה גוזרים רשתות, אין מצב שלא", הוסיף אותו מקורב.

סביב הקבוצה ממשיכים להתלהב מהצטרפותו של עדי פרג לקבוצה. "זו החתמה מצוינת", אמר השבוע שחקן בקבוצה, "במידה ויבואו גם השחקנים החדשים, אני מאמין שתהיה עונה יפה", הוסיף אותו שחקן שבאותה נשימה גם הזהיר: "כדורסל משחקים על המגרש, לא שמות. אי אפשר לדעת איך יהיה החיבור בין השחקנים, גם אצלנו, רק ימים יגידו. בדרך כלל באילת, הקבוצות מתחברות טוב יותר כי כולם ביחד רוב הזמן, וזה קצת מחבר יותר את הקבוצה", הוא הוסיף, "זו יכולה להיות עונה שלא ראו הרבה שנים באילת".
היו"ר זוהר מילר, אמר השבוע, כי אין ספק שמדובר בהצהרת כוונות. "אני מקווה שנעמיד קבוצה ראויה, שלא רק תצהיר, אלא גם תבצע. ההחתמה של עדי פרג מוסיפה ועושה הרבה טוב לאילת. עכשיו שחקנים אחרים מבינים שאנחנו רציניים ולעידן המאמן מתקשרים שחקנים שרוצי לשחק באילת".
היו"ר זוהר מילר מחכה בימים אלה לדו"ח הכספי של שנת 2010, כדי לכנס אסיפה כללית ולערוך ישיבת הנהלה, שבה יוכל לעדכן את החברים בהתפתחויות החדשות.

עידן לנקרי: "משתדלים לבנות קבוצה טובה"


מי שאחראי להחתמתו של עדי פרג לאילת הוא לא אחר מאשר המאמן עידן לנקרי. השנה, נראה כי לנקרי עשה היטב שיעורי בית, לפני שזימן למבחנים שלושה שחקנים מבוקשים לא פחות בקבוצות אחרות.

אז מה, הולכים חזק על עלייה?
"אנחנו משתדלים לבנות קבוצה טובה. זה לא סוד שהנהלת המועדון וכל האנשים בעיר רוצים שהקבוצה תהיה בליגה הלאומית. כדי שנממש את המטרה הזאת, אנחנו צריכים לבנות קבוצה טובה. אנחנו משתדלים לעשות את המקסימום, התחלנו עם משהו, היה חשוב לנו להביא בעמדה של הרכז שחקן טוב, עם ניסיון, עם אופי מתאים, וכדי לממש את הרצונות שלנו, אני שמח שהחתמנו את עדי פרג. מכאן ואילך, אנחנו צריכים להשלים את הסגל ולהתחיל לעשות עבודה אמיתית, לשחק כדורסל".

כל שנה אתם כמעט מצליחים, אבל עד עכשיו זה לא הספיק, בטח גם לך נמאס מכמעט?
"כן, זה לא מספיק, תמיד רוצים יותר ונכון, אנחנו רוצים לעלות ליגה. גם בשנים הקודמות רצינו, אבל כנראה לא בנינו סגל מספיק חזק לעשות את זה. גם לא ממש הוגדרה מטרה כזאת, זה היה יותר על הדרך, אבל אני חושב שהפעם זה שונה, גם בהנהלה עושים מאמצים לבנות את הקבוצה הכי טובה שאנחנו יכולים ונקווה שנעשה תוצאות טובות".

איזו קבוצה נראה השנה, על מה שמת השנה דגש? ועל איזה כיוון אתה הולך?
"קודם כל זה די ברור שקבוצת כדורסל צריכה להיות קבוצה אתלטית ואנחנו רוצים שתהיה לנו קבוצה מלהיבה, ששומרת טוב בהגנה, משחקת מהר ועושה דברים יפים ומהירים על המגרש. זה בשביל הקהל ואנחנו רוצים שכך זה ייראה, שימשוך כמה שיותר אנשים. השקענו השנה הרבה מחשבה וחשבנו שעמדת הרכז היא הכי חשובה בקבוצה ולכן ניסינו להשקיע שם הרבה מאוד ודיברנו עם שחקנים. אני שמח שבסופו של דבר החתמנו את עדי פרג. אני מקווה שהוא יוכל לתרום לנו ולממש את מה שאנחנו מצפים ממנו. זה הכיוון. אני מקווה שגם השחקנים הנוספים שנביא יתאימו לסגל של הקבוצה. יש לנו הרבה שחקנים מקומיים צעירים ואתלטיים. יש לנו בסיס של סגל טוב מאוד, אנחנו נוסיף עליו שניים או שלושה שחקנים, שיוכלו להקפיץ אותנו מדרגה".

ההחתמה של עדי משדרגת את הקבוצה, מקבוצה טובה זה הופך אתכם לקבוצה טובה מאוד.
"נכון, שאני מרוצה מההחתמה של עדי, אבל בסופו של דבר אני צריך להיות מרוצה ממה שקורה על המגרש. אין ספק שלבניית הסגל, לפי ראות עיניי, יש משמעות מאוד חשובה בהצלחת הקבוצה, אבל אחר כך יש הרבה מאוד עבודה, לחבר את האנשים אחד לשני ולהפוך להיות קבוצה ולא עוד אוסף של שחקנים. אני חושב שאם נצליח להביא עוד שניים או שלושה שחקנים כמו שאנחנו רוצים ונצליח לחבר את האנשים אחד לשני, אז אנחנו בהחלט יכולים וצריכים לעמוד במטרות שלנו".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש