פרסומת
דלג

המסתננים: יהודה מורדי לא מחכה לראש העירייה

מאת: עומר כרמון ● 15/7/2011 18:03 ● ערב ערב 2506
חבר הקואליציה, יהודה מורדי, נואש כנראה מהקמפיין שניהל ראש העירייה בנושא המסתננים. השבוע, שלח מכתבים לשר הפנים, אלי ישי ולשר החוץ, אביגדור ליברמן וקרא להעביר את המסתננים השוהים באילת, למדינה החדשה שקמה בדרום סודן: "עתיד עירנו, התעסוקה בה, ההגירה של תושביה למקומות אחרים, מחייבים פעולתכם המיידית לאור ההתפתחות החדשה", כתב מורדי
המסתננים: יהודה מורדי לא מחכה לראש העירייהחבר הקואליציה יהודה מורדי נואש כנראה מהקמפיין שניהל ראש העירייה בנושא המסתננים והחל לפעול בדרך עצמאית.

השבוע, שלח מורדי מכתבים לשר הפנים, אלי ישי ולשר החוץ אביגדור ליברמן וקרא להם להעביר את המסתננים השוהים באילת למדינה החדשה שקמה בדרום סודן. "לשמחתנו הרבה, הוכרזה השבוע מדינה חדשה בדרום סודן. זו העת לקבל החלטות בדבר גורלם של השוהים הלא חוקיים המצויים בארץ ובעיר אילת בפרט", כתב מורדי והוסיף: "הטענה המועלית באופן קבוע על ידי הארגונים השונים ועל ידי המסתננים, כי אין להם לאן ולחזור, וכי במידה ויגורשו, יהיו חשופים לסכנת חיים, כבר אינה נכונה. עצם ההכרזה על עצמאותה של דרום סודן, מוציאה חלק ניכר מהם מהגדרת פליטים הזקוקים למקלט".

יהודה מורדי טוען במכתבו, כי למרות שמרבית המסתננים השוהים בישראל הם מאריתריאה, המדינה החדשה בסודן צריכה לשמש כביתם החדש. "אריתריאה הינה מדינה הגובלת בסודן ובעלת מאפיינים תרבותיים ודמוגרפים דומים, ואין ספק כי במסגרת יחסי החוץ הקיימים ו/או הנבנים בין ישראל לדרום סודן, ניתן יהיה לדאוג גם לקליטתה של האוכלוסייה האריתראית במדינה החדשה שהוקמה, תמורת סיוע ישראלי בפיתוחה של דרום סודן ברבדים שונים, כגון: סיוע חקלאי, טכנולוגי, תעשייתי וכו'. עתיד עירנו, התעסוקה בה, ההגירה של תושביה למקומות אחרים והצורך היומיומי להתמודד עם סוגיה זו בכל תחום שהוא, בין חינוך, רווחה ובין תחומים נוספים, מחייבים פעולתכם המיידית לאור ההתפתחות החדשה. עכשיו זה הזמן לשמור על הבית", סיים מורדי את מכתבו, בסיסמה ששימשה בעבר בעיקר, את ראש העירייה.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש