פרסומת
דלג

מצטיינים ספורטיבים

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 10/8/2011 08:55 ● ערב ערב 2510
כמיטב המסורת בחמש השנים האחרונות, גם השנה, קיבלו 33 ספורטאים אילתים מענקי הצטיינות. מאחורי התרומה שעמדה השנה על סכום של 60 אלף ₪, משפחת אברהמי, שתומכת בכל שנה במצטיינים הספורטיבים. מחמם את הלב
מצטיינים ספורטיבים

תמונת כתבה


מי שהגיע ביום רביעי שעבר לקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון יכול היה לפגוש שם בכפיפה אחת את כל הספורטאים הצעירים המצטיינים של העיר. מעבר לעובדה שמדובר בטקס הענקת המלגות המסורתי, בכל פעם מחדש, מחמם את הלב לראות כמה ספורטאים מצטיינים מגדלת העיר אילת ובכמה ענפי ספורט שונים יש לנו מצטיינים.
מענקי ההצטיינות הוענקו זו השנה החמישית הודות לקרן שהקים ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, יחד עם משפחת אברהמי, שתורם את הסכום על שם הורי המשפחה- דוד וטובה אברהמי ז"ל. בסך הכל חולקו השנה מענקים בסדר גודל של 60 אלף ₪. אמנם בחלוקה על פי הקריטריונים השונים, כל ספורטאי קיבל סכום סימלי יחסית במלגות שנעו בין 850-4,700 ₪(את המענקים הגבוהים ביותר על סך 4,700 ₪ קיבלו האלופים שחר צוברי בגלישה ויוליה בנך בשחייה, הודות להישגיהם יוצאי הדופן), ועדיין מדובר בסכום שמסייע לצעירים בהוצאותיהם הגדולות.
במרוצת השנים נרשם גידול מרשים בכמות הספורטאים העומדים בקריטריונים של המצוינות וזכאים למלגות. אם בשנה הראשונה עמד מספר המצטיינים על 12 בלבד, הרי שכיום המספר כמעט והשליש עצמו, עובדה שמעידה על השיפור המשמעותי במצוינות האילתית, לפחות בתחום הספורט.
מקבלי המלגה וגובה המלגה נקבעו בהתאם לקריטריונים שגובשו על ידי ועדת המלגות ואגף הספורט בעירייה. בין הקריטריונים: השתתפות באליפות עולם בעשירייה הראשונה, אליפות אירופה ואפילות ישראל בענפים השונים וספורטאים הנמנים על סגל נבחרת ישראל. כל ספורטאי נדרש להציג אישור מהאיגוד בענף שלו בו מצויין כי הוא עונה על אחד הקריטריונים הנדרשים. עוד נדרש מכל ספורטאי להיות שנה לפחות תושב אילת ורשום באגודה אילתית בשנת המענק.גם השנה היוו גולשי המרכז הימי בעיר את הכמות הגדולה ביותר של מקבלי המלגות. ואלו הגולשים והשייטים מקבלי המלגות:
עומר סופר - זכה במדליית כסף באליפות אירופה בגלישה בסופוט שבפולין ובמקום הראשון באליפות ישראל לנוער בדגם האולימפי. רון אסולין - חבר נבחרת ישראל בגלשני רוח בדגם האולימפי. שלומי איובי - חבר נבחרת ישראל בגלשני רוח בדגם האולימפי. יסמין יהלום - חברת נבחרת ישראל ישראל בלייזר 4.7 ובאופטימיסט הבינלאומי.
יובל עטר - סגנית אלופת העולם בדגם הביק 7.8 עד (גיל )17 ושלישית באליפות ישראל בדגם זה. רותם כהן ובל ארגמן - זוכות מדלית ארד באליפות ישראל לנוער בדגם הסירה הזוגית 420. זוהר בן חיון - מקום רביעי באליפות העולם בדגם הביק 6.8 (עד גיל )15 ואלופת ישראל בדגם זה. אופק אלימלך - סגן אלוף ישראל בדגם הגלשנים ביק 5.0.
אייל המבורגר - חבר נבחרת ישראל בסירה האולימפית הזוגית 470 ומקום שלישי באליפות ישראל בוגרים בדגם זה.
הדר הלר - מקום שלישי הגלשנים ביק 6.8 (עד גיל )15 ושנייה באליפות ישראל בדגם זה. תומר בלום - סגן אלוף ישראל בדגם הגלשנים ביק 5.0 .
חן בן חיון - מוביל במבחנים בדגם הביק 7.8 לבנים. אלוף ישראל לנוער .2010
נעמי כהן - אלופת העולם בגלשני רוח בדגם ביק 7.8 (עד גיל )17 ומקום שלישי באליפות העולם בדגם האולימפי עד גיל 17. ניצחה בתחרות הקריטריון לאולימפיאדת הנוער וסיימה במקום הרביעי באולימפיאדה עצמה. הדס זאגא - סגנית אלופת ישראל בדגם הביק 7.8 (עד גיל )17 מקום חמישי באליפות אירופה בדגם זה. עמית גויטע - מקום שלישי באליפות ישראל בדגם הילדים בגלשנים (עד גיל 13). מאיה מוריס - מקום שלישי באליפות ישראל בדגם הילדים בגלשנים (עד גיל 13).
נויה הגלילי - שנה שנייה ברציפות אלופת ישראל, שנה שעברה זכתה בדגם ילדים והשנה בדגם עד גיל ,15 בולטת בתחומה. שחר צוברי - המדליסט האולימפי הנמצא בעיצומו של קמפיין אולימפי נוסף לקראת אולימפיאדת לונדון 2012. זכה בשנת 2010 בפעם השנייה ברציפות באליפות אירופה ומקום שני באליפות ישראל בוגרים.

ענף השחייה - הפועל אילת


יוליה בנך - שחיינית נבחרת ישראל, אלופת ישראל ב- 100, 50 ו-200 מטר חזה.
שיאנית ישראל ב-50,100 ו- 200 מטר חזה ומתכוננת לאולימפיאדת לונדון .2012
אניה ג'רום - מקום שלישי באליפות ישראל (עד גיל )13 אלופת ישראל לנוער במים פתוחים 5 ק"מ.

ענף הסופטבול


יובל רובין- בן ,16 הוביל את אילת לאליפות ישראל בסופטבול לנוער .2010 תרם רבות לנבחרת אילת בטורניר האליפות.
איימי צרפתי - בת ,18 זומנה לנבחרת ישראל לנערות, השתתפה וייצגה את אילת וישראל באליפות אירופה שהתקיימה בווינה, אוסטריה ב-2010. מנהיגותה במשחקים תרמה לסגל הנבחרת.

ענף הג'ודו


נופר אדרי - בת ,22 חגורה שחורה, דאן 2, בעלת הישגים באליפות ישראל ובחו"ל.
תמר אלון - בת ,23 חגורה שחורה, דאן 2, בעלת הישגים באליפות ישראל ובחו"ל, חברת נבחרת ישראל.
שחר מאדו - בן ,16 אלוף ישראל מספר פעמים, חבר נבחרת ישראל קדטים, בעל הישגים בארץ ובחו"ל.
דור רומר- בן ,16 אלוף ישראל מספר פעמים, חבר נבחרת ישראל קדטים, בעל הישגים בחו"ל ובארץ. לילך בואוור- בת 16, אלופת ישראל מספר פעמים, בעלת הישגים בארץ ובחו"ל.

ענף הטריאתלון


רועי זוארץ - במהלך השנים האחרונות בלט ביכולות הרכיבה והריצה.
בגיל הנערים זכה להישגים מרשימים בתחרויות הארציות ובמקום שלישי באליפות ישראל באילת.
במקצה הספרינט שמר על מקומו בצמרת הארצית ואף השיג השנה את המקום השלישי בטריאתלון עמק הירדן.

ענף הטניס


אלי לוי - יו"ר הפועל אילת בטניס שולחן, אלוף ישראל לנוער לשעבר.
שימש כ-10 שנים מאמנה של הפועל אילת ובין הישגיו הבולטים כמאמן- אלופת ישראל לנשים, סגן אלוף ישראל לנוער ועוד.
לפני כ-4 שנים הקים מחדש את אגודת הפועל אילת ומשמש בה כיו"ר וכשחקן בליגה הלאומית לבוגרים.
לאחרונה זכה במקום שלישי באליפות ישראל לגילו.

ענף האגרוף


ולדימיר סולומונוב - מתאמן ארבע שנים, 3 פעמים אלוף הארץ בשנים 2007, 2008 ו-2010 מקום שלישי בשנת 2009. מתוך 4 שנים הפסיד רק ב-4 קרבות.
דוד שפק - מתאמן ארבע שנים, אלוף ישראל לשנת 2008 זכה במקום השלישי ב-2007 ובמקום השני ב -2010. וב-2010 הפסיד רק 5 קרבות.
אירוסלב סקבורצוב - מתאמן ארבע שנים, אלוף ישראל לשנת 2008. מקום שני בשנים 2007 וב- 2010.
מקסים סבצ'נקו - מתאמן שנתיים.
אלוף ישראל לשנת 2010.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש