פרסומת
דלג

נפצע בפיצוץ מטען חבלה ברכב ולא יוכר כנפגע תאונת עבודה

מאת: עומר כרמון ● 8/8/2014 22:48 ● ערב ערב 2666
בית הדין הארצי לעבודה דחה השבוע את ערעורו של קבלן השיפוצים, ג'לאל סילאוי, שלפני חמש שנים נפצע קשה בפיצוץ מטען חבלה ברכבו ברחוב זהרון. המשטרה העריכה כי הפיצוץ ברכבו של סילאוי אירע בשל טעות בזיהוי: טנדר האיסוזו שלו דומה לטנדר של קבלן שיפוצים אחר, שהיה חייב כספים לגורמים פליליים. מכיוון שהיה בדרכו לעבודה, דרש סילאוי שהביטוח הלאומי יכיר בפציעתו כתאונת עבודה
נפצע בפיצוץ מטען חבלה ברכב ולא יוכר כנפגע תאונת עבודה

ג'לאל סילאוי (38) עבד באילת במשך 12 שנה. הוא התגורר עם אחיו הצעיר בדירה ברחוב דקר 2. בלילה שבין ה 9-10 למאי 2009, הוצמד מטען החבלה לתחתית הטנדר שלו. סילאוי הספיק לנסוע כמה עשרות מטרים במעלה רחוב זהרון, עד שאירע הפיצוץ. הוא נפגע קשה ברגליו, פונה לבית החולים 'יוספטל' לאחר מכן הועבר להמשך אשפוז ב'סורוקה' ולאשפוז שיקומי ב'אלישע' בחיפה.

"במקום אחר, בשעה אחרת"


סילאוי ביקש מהביטוח הלאומי להכיר בפציעתו כתאונת עבודה. שופטי בית הדין הארצי לעבודה: יגאל פליטמן, ורדה וירט-ליבנה ואילן איטח, קבעו כי לא מדובר באירוע הקשור לעבודתו, מכיוון שהמתנקשים יכלו לבצע את זממם גם כאשר לא היה בדרכו לעבודה. "סילאוי לא נפגע כתוצאה מ'סיכוני דרך', אלא כוונת המפגעים הייתה לפגוע בסילאוי עצמו, כאשר סברו בטעות, כי סילאוי הוא היעד לפגיעה", פסקו השופטים. "לפיכך, העובדה שהפגיעה בסילאוי אירעה בעת שהיה בדרכו לעבודה היא מקרית, והאירוע היה יכול להתרחש במקום אחר, ובשעה אחרת, על פי החלטתם של המפגעים. אשר על כן, על אף שיש מקום לראות בסילאוי כמי שהיה בדרכו לעבודה, אין מקום להכיר בפגיעה זו כתאונה בעבודה, משהפגיעה איננה בשל סיכוני הדרך".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש