פרסומת
דלג

מאיר יצחק הלוי על לימור להב: "יש לה ברגים במוח שאני לא מכיר"

מאת: עומר כרמון ● 27/1/2017 21:29 ● ערב ערב 2795
ראש עיריית אילת אמר השבוע באולם בית המשפט בדיון בתביעת לשון הרע שהגיש נגד חברת האופוזיציה במועצת העיר, לימור להב: "זו עוד אמירה ממוחה הקודח שכפי הנראה יש שם ברגים שאני לא מכיר של הגברת להב". השופט לא אהב את הדברים ואמר: "בית המשפט מבקש ממאיר יצחק הלוי לנהוג בכבוד בלימור להב ולהימנע מביטויים שכאלה". השופט חייב את מאיר יצחק הלוי, בהוצאות בסך 400 שקלים, לאחר שבא כוחו, עו"ד יאיר גרין, הפריע שוב ושוב להתנהלות הדיון באמצעות התנגדויות סרק. מאיר יצחק הלוי: "אני חושב שגברת להב משמשת דוגמה רעה שלא הייתי רוצה שילדיי ונכדיי יראו בה. בגלל אמירות שכאלה נרצח ראש ממשלה. דרך השימוש בהדמיית בני אדם לבעלי חיים היה כמנהגם של הנאצים כלפי היהודים ולא רק כלפי היהודים, כמו: עכברושים ועכברים. ולכן חשבתי שהשימוש בדימוי חתולה לדובי כהן מזכיר ימים אפלים. 'יצר האדם טוב מנעוריו' ואני מאמין בזאת גם לגבי גברת להב, אבל עוד לא מצאנו זאת"
מאיר יצחק הלוי על לימור להב: ''יש לה ברגים במוח שאני לא מכיר''
ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי

כבר בראשית הדיון בתביעת לשון הרע שהגיש ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, נגד חברת המועצה במועצת העיר, עו"ד לימור להב, מתח השופט, יוסי טופף, ביקורת על התנהלות בא כוחו של מאיר יצחק הלוי, עו"ד יאיר גרין.  "למרבה הצער, בא כוח מאיר יצחק הלוי אינו מאפשר לבית המשפט לנהל את הדיון, משסע את בית המשפט, משסע את באת כוחה של לימור להב ומעלה טענות כלפי בית המשפט על דרך ניהול הדיון", אמר השופט. "בקשותיי פעם אחר פעם מבא כוח מאיר יצחק הלוי לאפשר הן לבית המשפט והן לבאת כוחה של לימור להב לומר את דבריה בנחת תוך הבטחה כי לאחר מכן יוכל להגיב לא הועילו. בית המשפט שב ומבקש מבא כוח מאיר יצחק הלוי לנהוג בדרך ארץ הן כלפי בית המשפט והן כלפי עורכי הדין שבאולם".

לאחר שהתריע בעו"ד גרין, כי ייאלץ לחייב אותו בהוצאות אם ימשיך בהתנגדויות סרק שמפריעות לחקירתו הנגדית של מאיר יצחק הלוי בידי באת כוחה של לימור להב, עו"ד מירב דניאל בונן, הורה השופט על מימוש האיום: "מדובר בהתנגדות סרק שלא היה מקום להעלות אותה וגרמה לבזבוז זמנו של בית המשפט... בית המשפט נדרש להתנגדות זו אשר לא היה לה מקום כאמור. בנסיבות אלו, אני מחייב את מאיר יצחק הלוי בהוצאות ההתנגדות בסך של 250 שקלים". מספר דקות לאחר מכן שוב הפריע בא כוחו של מאיר יצחק הלוי לחקירה הנגדית, והשופט טופף נאלץ שוב להטיל הוצאות: "למרבה הצער באת כוחה של לימור להב לא הצליחה לסיים את השאלה וכבר קם בא כוחו של מאיר יצחק הלוי ושיסע את דבריה מבלי למעשה שנשמעה התנגדות. אין לי אלא לבקש מבאת כוחה של לימור להב לשאול את השאלה מחדש. אני מחייב את מאיר יצחק הלוי בגין הפרעה זו בסך של 150 שקלים".

במהלך הדיון לא חסך ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, במילים קשות כדי לתאר את אמירותיה של חברת האופוזיציה, עו"ד לימור להב. "זו עוד אמירה ממוחה הקודח שכפי הנראה יש שם ברגים שאני לא מכיר של הגברת להב", אמר יצחק הלוי. השופט לא אהב את הדברים והבהיר לראש העירייה: "בית המשפט מבקש ממאיר יצחק הלוי לנהוג בכבוד בלימור להב ולהימנע מביטויים שכאלה".

 

"בגלל אמירות שכאלה נרצח ראש ממשלה"

 

כשנשאל ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, לגבי פוסט שפרסמה לימור להב ואמירות אחרות שלה, אמר: "אני חייב להגיד שאני מתמלא עצב גדול כי זו עוד דוגמה לקלות הלשון ולזילות המקלדת ולאמירות שאני חושב שיש בהן הסתה. אני רוצה לנצל את הבמה הזו ולספר שביום השלישי לאחר הפוסט הוזמנתי לאירוע של צרפתים, עולים חדשים מצרפת, באחד החופים שלנו, אני בדרך כלל אדם שמקבלים אותו באהבה ואני שומע מרחוק אישה צועקת לי: "מאיר אתה עבריין". אני הייתי המום כי אני לא הייתי רגיל לקבל קריאות שכאלה. ניגשתי אליה ושאלתי אותה: "גברתי למה את אומרת את הדברים האלה? למה את אומרת שאני עבריין" והיא אמרה שזה מה שאמרה הגברת לימור. אני חייב להגיד שהאישה הזו היתה אישה קצת מוזרה. אבל לזה אני מכוון שאמירות כאלה שהנה יושב כאן ראש עיר עבריין, שאוטוטו נכנס לבית סוהר ובגלל אמירות שכאלה נרצח ראש ממשלה ואל לנו לזלזל בזה כי אנו יודעים איך זה מתחיל ואף פעם לא יודעים איך זה מסתיים... היא עורכת דין, אשת ציבור, אמא לילדות, ואני שואל עד מתי? איך עוצרים את הדבר הזה? אני פה כדי שהדבר הזה ייעצר. זה גורם לסחרחרה מטורפת בתוך עירנו. לא היה כדבר הזה... אני לא מופתע מהסגנון הזה, זה לא סגנון חדש. זה סגנון שמלווה אותנו מאז שהיא נכנסה לתפקיד בשנת 2008 למועצת העיר. יש כאן סממנים מסוכנים של הסתה. יש כאן סממנים מסוכנים של ניצול חולשתם של אנשים והתוצאות נראות ואני אגיד שוב לבית המשפט כמי שנלחם מלחמת חורמה של בריונות ופגיעה בחוק, אני עברתי חוויות של זריקת רימון לביתי וחזיזים והתנהלות כמו של גברת להב רק יוצרת בקרב אוכלוסיות חלשות יכולים להתרשם מדברי הבלע שלה ולהגיב כפי שלצערי הגדול אנשים שהם אנשים חלשים יכולים להתנהג. אני חושב שגברת להב משמשת דוגמה רעה שלא הייתי רוצה שילדיי ונכדיי יראו בה". (בקשר לדבריו של מאיר יצחק הלוי, ראוי לציין כי השלכת הרימון על ביתו היתה בשנת 2006, כשלימור להב לא היתה חברת מועצת העיר, ע.כ)

 

"כמנהגם של הנאצים"

 

בתשובה לשאלה מדוע אמר בישיבת מועצת העיר את הדברים הבאים על אמירותיה של לימור להב: "22 שנה אני יושב בחדר הזה ולא שמעתי אף פעם ירידה כמו כל כך נמוכה כמו הירידה הזאת ועברנו כבר הכל. 'חתול מגרגר', פשוט איום ונורא. אתם יודעים, בתקופה היהודים והנאצים, כשהנאצים השתמשו נגד היהודים בביטויים כאלה: עכברושים, חתולים אלה היו המילים. חשוב שתדעו את זה. לצערי אני נחשף, פשוט איום ונורא", ענה מאיר יצחק הלוי: "שמתי את ערך המסע לפולין כערך עליון. כל שנה בשש השנים האחרונות אני יוצא עם תלמידינו היקרים לפולין ואני נחשף לעוולות שהצורר הנאצי עשה, בעיקר בתעלולים ובהסתות שלו. לצערי הרב לזה כיוונתי ואמרתי במועצה ולא כנגד חברת המועצה להב. אלא אמרתי דרך השימוש בהדמיית בני אדם לבעלי חיים היה כמנהגם של הנאצים כלפי היהודים ולא רק כלפי היהודים, כמו: עכברושים ועכברים. ולכן חשבתי שהשימוש בדימוי חתולה לדובי כהן מזכיר ימים אפלים".

 

"קנתה לי חולצות כמתנת יום הולדת"

 

בחלק אחר של עדותו סיפר ראש העירייה על תקופה בת שלושה חודשים בה ניהל מו"מ קואליציוני עם לימור להב, ובמהלכה אף ישב עמה לשתיית קפה והיא קנתה לו שתי חולצות כמתנת יום הולדת. אולם גם במחווה זו לא מצא מאיר יצחק הלוי נקודה חיובית כלשהי באופייה של לימור להב. "באותה תקופה, סגן ראש העיר אילת, יהודה מורדי, בא אליי ושאל אותי האם אני אסכים לצרף את חברת המועצה לימור להב וחברה לסיעה, מומו ביטון, לאחר שהוא קיים אתה שיחה. אמרתי לו שאני תמיד עם פנים לשלום ואני מאמין באמת באמונה שלמה וכך ציטטתי: 'יצר האדם טוב מנעוריו' ואני מאמין בזאת גם לגבי גברת להב אבל עוד לא מצאנו זאת. באמת התקיימה ישיבה ראשונה עם גברת להב. בישיבה הראשונה היא ביקשה שאני אפטר את יוסי חן שהיה אז בתאגיד התיירות וגם היום הוא מנכ"ל. אמרתי לה שאני חושב שמן הראוי שנייצר קשרים שהם בוני אמון. אחרי שש שנים של הכפשות שלה אותי, ולא מתחילים ישר 'ביזנס', אלא מייצרים קשר בינך לביני שיאפשר לנו לשתף פעולה גם בצד הציבורי. אני חייב להגיד שהיתה תקופה מעניינת בחודשיים - שלושה שמצאתי את עצמי יושב עם חברת המועצה להב לשתות קפה ביחד ואפילו קיבלתי ממנה מתנה ליום הולדתי, שתי חולצות: אחת שחורה ואחת סגולה. על כל פנים היה ניסיון ובכל ישיבה היא רצתה את האמירה יותר פרגמטית ומה יוצא לה מכל זה. ביקשתי מחברת המועצה לימור להב להגיד מה היא רוצה וקבענו ישיבה באחד מימי שישי, וישבתי עם הגברת להב וסגן ראש העיר ואז היא מסרה לי את המסמך ובו היא מבקשת להקים יחידה חדשה ולקבל שני מיליון שקלים לניהול היחידה. לקבוע מי יהיו העובדים, היכן יהיו המשרדים וכו'. נדרשתי להסביר לה שלא כך אני עובד. הגורמים האופרטיביים בעירייה שאני מנהל מנוהלים על ידי מנכ"ל העירייה. חברי מועצה יכולים להיות אמונים על נושאים ובטח ובטח אני לא מנהל עם חבר מועצה משא ומתן על כסף. לא זו התנהלותי, לא נהגתי בעבר ולא אנהג כך בעתיד. אני שואל פה האם המשטרה בעת ההיא לא היתה על ראשי, מה קרה בטווח הזה"?

 

"אני איש של זמר ומחול"

 

"מי שמכיר אותי,  יודע שאני איש של זמר, מחול, שירה, צחוק, אהבה ונתינה. שם אני נמצא", העיד על עצמו מאיר יצחק הלוי במהלך עדותו בבית המשפט בתביעת לשון הרע שהגיש נגד חברת האופוזיציה במועצת העיר, עו"ד לימור להב. "מיום כניסתי לתפקיד כל ישיבת מועצת העיר נפתחת בפינה של פרגון שבה חברי המועצה מודים על עשייה כזו או אחרת מתוך כוונה לייצר אוירה של נתינה ותודה".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש