פרסומת
דלג

טור עורך

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 11/8/2017 19:08 ● ערב ערב 2823
עיריית אילת יודעת לגבות קנסות חניה מהתיירים המחנים שלא כחוק לאורך החוף הדרומי ● אבל מותירה ק"מ של חניה ללא מדחנים המאפשרים תשלום ● בכל הארץ החלו עיריות להודיע כי לא יפגעו בשעות הפעילות של הצהרונים לאור ההטבה במחיר להורים ● האם תצטרף עיריית אילת למגמה? ● וגם: התגלה מקדם התיירות הטוב בעולם – המחיר ● שוק הסלולר הוכיח שאילת יכולה להיות זולה אם היא רק רוצה, לא רק בישראל, אלא במונחים עולמיים ● ועד תמונה אחת על פצע מכאיב במיוחד בלב הטיילת
טור עורך

 

אפשר גם אחרת


בשבוע שעבר חשפה מירב לוי את העובדה המקוממת כי לאור כך שהמדינה הורידה את מחיר הצהרונים למשפחות, החליט מתנ"ס אילת לקצץ בשעות הפעילות של הצהרונים בערבי חג. מה שנקרא יד אחת נותנת וביד השנייה לוקחים בחזרה. ההורים כמובן זועמים ובצדק שכן לו היו שואלים אותם סביר שהיו מעדיפים לשלם עוד 100 שקל לילד ולקבל את מלוא השירות, וברור שלא לכך כיוון משרד האוצר שבא להיטיב ונפל בפח של הרשויות המקומיות שמסרבות לממן את הפערים, אלא ששבוע לאחר מכן מסתבר שישנן רשויות שבהחלט חזרו בהן והבינו את הטעות והודיעו כי יממנו את הפערים כך שהשירות אותו הם מעניקים להורים לא ייפגע וההוזלה תהיה אמתית. כך למשל בתל אביב, גבעתיים, רמת גן, נס ציונה והרצליה – אכן מדובר ברשויות מבוססות אך גם אילת היא כזו. רשות מבוססת הנהנית מארנונה גבוהה המגיעה מבתי המלון, שאגב, ביטלו את הצהרונים שלהם על מנת לחזק את הצהרונים של המתנ"ס וכעת מוצאים עצמם מול שוקת שבורה, שעה שפעילות בערבי חג לילדי ההורים היא בבחינת צורך ממשי עבורם במגזר עסקי שעובד במלוא הקיטור דווקא בחגים. טוב תעשה עיריית אילת באם תעשה חושבים ותשנה את החלטתה ותודיע כי היא משיבה את מלוא הפעילות לילדי הצהרונים תוך שהיא סופגת את פער ההטבה להורים. אחרי הכל, היא יכולה להרשות לעצמה וגם מבחינה פוליטית ראוי לזכור כי אין דבר יותר גרוע עבור ראש עירייה מלהיכנס לשנת בחירות עם סקטור הורים כעוס.

 


 

סליחה, איפה משלמים פה?

 

לאחרונה הסדירה עיריית אילת מפרצי חניה חדשים לאורך חוף קצא"א. אלא שמי שיבקש להחנות שם כחוק, יאלץ לכתת את רגליו מאות מטרים עד למדחן הקרוב. מקטע חניות נוסף בו לא תוכלו לשלם באמצעות מדחן חניה הוא במפרצי החניה שלאורך הנמל הצבאי. טוב תעשה העירייה באם תדאג לעדכן את מצבת המדחנים כך שלכל הפחות נצא הוגנים מול רבבות התיירים שכן מעוניינים לחנות כחוק. בתגובה לדברים השיבה דוברת העירייה: "החניה לאורך הגדר של חברת קצא"א הוסדרה בראיה ארוכת טווח ובהתאם לתכנית של יועץ תחבורה, למקרה שיהיו שימושים נוספים בחופים שלאורך ציר זה. כיום השימוש בחוף מתקיים רק בחלקו הצפוני בלבד ועל כן המדחן הוצב באזור הקרוב אליו ככול ויעלה הצורך נשפר את מיקומו. מדחן נוסף מוצב בחניה שמדרום לדולפין ריף המשמש אף הוא את באי חוף זה. לאורך ציר הנמל הצבאי, אכן לא קיים מדחן, זאת מאחר והפעילות המתקיימת באזור לא הצריכה זאת. מדובר בחניות מוסדרות הקיימות במקום שנים רבות ומעולם לא הייתה כל בעיה ו/או פניה בנושא מצד תיירים ונופשים. חשוב לציין כי כיום ישנן אפשרויות תשלום רבות ומגוונות כגון: פנגו, איזיפארק, סלופארק וכרטיסי חניה יומיים מתגרדים. כמו כן ניתן לרכוש חניה מראש מכל מדחן אחר.


 

התגלה מקדם מותג התיירות הטוב מכולם


אומרים שאילת יקרה. ובכן לפחות בסעיף אחד לא מבוטל בחשיבותו אנחנו לא רק זולים, אלא הכי זולים ולא רק בארץ, אלא מסתבר שבעולם כולו. הכוונה כמובן למחירי הניידים שצנחו פלאים עם הורדת מסי הקנייה באדיבות קמפיין הבחירות של כחלון. כתוצאה מכך אין אילתי שטרם קיבל שלל בקשות מדודים, גיסים ושאר מכרים מהטירונות, שהתחננו שירוץ וירכוש עבורם שניים, שלושה ואפילו חמישה מכשירים עבור כל הג'מעה שבמרכז. אם פעם היינו מקבלים את הטלפון המסורתי לפני החגים לבדוק אם אפשר ליפול עלינו עם כל המשפחה, מהיום הפכנו כולנו לסוחרי טלפונים ניידים בעל כורחנו. ואיך לא? אם מכשיר גלקסי S8 נמכר בניו יורק ב-2675 שקל, בתל אביב ב-3199 שקל, ובאילת תוכלו למוצאו ב-2340 שקל בלבד, ואף אחד לא ישאל אתכם אם ארזתם לבד. אגב, תחום נוסף שאילת רושמת בו מחירים תחרותיים לפחות ברמה הארצית הוא תחום תוספי המזון. מי שביקר בסניף ניו פארם שבקלאב הוטל, או אפילו במכון הכושר פיטנס או בבית מרקחת מיכלין, יוכל למצוא שם תוספי מזון ואבקות למתאמנים במחירים שמנצחים אפילו את אתרי המכירות האינטרנטיים שידועים במחיריהם הנמוכים מסורתית. מה אנחנו למדים מכך? שכשאילתים רוצים, אילתים יכולים. שלהוריד את המע"מ זה לא משהו שרק רשתות ארציות יכולות לעמוד בו, אלא גם חנויות פרטיות. שאם רק היינו קצת יותר חכמים וקצת פחות חזירים, יכולנו להפוך את אילת לפנינת שופינג אטרקטיבית על באמת. שהרי ים ושמש כבר יש לנו כמה שרק ירצו, ומאחר ומחיר החופשה אצלנו הוא לא מהזולים בעולם, כי אז לפחות יש באפשרותנו לפצות על כך בחוויית קניות זולה ואטרקטיבית. תאמינו לי, זה היה מקדם את מפת התיירות המקומית פי אלף יותר מכל קזינו או אטרקציית דינוזאורים, אחרי הכל, אם יש משהו שישראלים אוהבים מיד אחרי אמא שלהם, זה שופניג. 


 


פצע בלב הטיילת

 

שנים על גבי שנים עומד עזוב ומוזנח גג המבנה הממוקם על טיילת נפטון רימונים. העירייה גידרה את המקום המהווה ללא ספק מפגע, אך מדובר בפצע מדמם בלב לבה של הטיילת. זוהי החצר הקדמית של אילת והגיע העת לדאוג להסדרה של המקום הן מבחינה אסטטית והן מבחינה בטיחותית. 


 

עדיין מתחנן

 

בשבוע שעבר סיפרתי את סיפורו של גדעון אלחנן, אילתי מזה 18 שנה, אדם ערירי, בן 57, שנפלט לפני שלושה חודשים מעבודתו באחד מבתי המלון ומתקשה למצוא עבודה שמספקת גם קורת גג וארוחה חמה כמו שרק בתי המלון בעיר מסוגלים לספק. כתוצאה מכך גדעון נאלץ לישון תחת עץ ולהתקיים מ-2000 שקל בחודש דמי ביטוח לאומי. הבשורות הטובות הן שהיה מי שהביא לגדעון אוכל למקום הלינה שלו, ויהודי נוסף שביקש להישאר בעילום שם צלצל והציע לשלם 2700 שקל שהיו חסרים לגדעון על מנת לזכות בשיניים חדשות. גם זילי מבית רפאל נרתמה לסייע, וביום רביעי האחרון נפגשנו עמו כדי לחפש דרכים לסייע לו לשרוד – ועם זאת כל אלו אינם מספיקים שכן גדעון אינו מבקש נדבה או תרומה, גדעון מבקש עבודה. כל עבודה. הוא מצדו מתחייב להיות עובד נאמן ומסור. אז אילתים, אני שב ופונה אליכם, אם יש באפשרותכם לסייע לקלוט את גדעון, אפילו בעבודה שאין בצדה מקום לינה וארוחה, זילי ואני נסייע לו לאתר יחידת דיור ונדאג לו לסיוע ראשוני על מנת שיעמוד על הרגליים, מספר הטלפון של גדעון הוא: 054-9550737 ותודה מראש לכל מי שיכול לעזור. 


 

על חשבון הברון

 

סיור שערכתי בלילות השבוע העלה כי בבתי הספר בעיר דולקים האורות לאורך כל שעות הלילה אף שהבניינים ריקים מאדם, שעריהם נעולים והתלמידים כידוע מצויים בחופשת הקיץ. בבית הספר עציון גבר המצוי בשיפוצים נרחבים דלקו האורות בכל הקומות, בבית הספר מצפה ים דלקו האורות בשני חדרי כיתות, ובבית הספר אופיר דלקו אורות אולם המבואה. פנינו לעיריית אילת וביקשנו את התייחסותה לבזבוז. 
בתגובה מסרה דוברת עיריית אילת: "בבית הספר "עציון גבר" מתבצעות עבודות לתחזוקת מבנים מפני רעידות אדמה לצד שיפוצי קיץ. מאחר שמדובר בעבודות רחבות היקף, הן מתבצעות סביב השעון על מנת לעמוד בזמנים. לגבי שני בתי הספר האחרים הטענה נבדקה מולם ולא ידוע להם על הדבר, במיוחד על רקע העובדה שבשל החופשה, לא מתבצעות עבודות ניקיון בערב כפי שמתבצעות בימי לימודים. בכל מקרה הונחו הגורמים הרלוונטיים לבצע סיור בשעות הערב, על מנת לבדוק את העניין."


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש