פרסומת
דלג

הפרקליטות ערערה על זיכויו של הנאשם כי תכנן פיגוע במלון באילת

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: עומר כרמון ● 11/11/2017 12:58 ● ערב ערב 2836
לא חלפו שעות ספורות מאז הכריז בית המשפט המחוזי בבאר שבע על זיכויו של חליל נימרי (23), תושב מזרח ירושלים, שהואשם כי תכנן לבצע פיגוע במלון בי סנטר שבשדרות התמרים באילת, והפרקליטות  מיהרה והגישה ערעור על זיכויו. הפרקליטות אף ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של נימרי עד שיינתנו הנימוקים לזיכוי, שאמורים להיות מפורסמים בתוך 30 יום.
הפרקליטות ערערה על זיכויו של הנאשם כי תכנן פיגוע במלון באילת
מנהלת בית המלון בזכותה ובזכות ערנות הצוות נמנע האסון

 

שלשום (ה'), שעות ספורות לאחר הזיכוי הדרמטי של חליל נימרי, ערערה הפרקליטות לבית המשפט העליון על זיכויו מעבירת קשירת קשר לסיוע לאויב בשעת מלחמה לאחר שעל פי כתב האישום נימרי תכנן פיגוע במלון בי סנטר באילת. "הגענו למסקנה שאפילו בהנחה שהודאותיו הן קבילות, אין ראיות המוכיחות את אחריותו של הנאשם מעבר לספק סביר", קבע ראש הרכב השופטים אריאל ואגו (אילתי בעצמו לשעבר). אליו הצטרפו לפסיקה השופטים אלון אינפלד ואריאל חזק. עוד הוסיף המחוזי: "החלטנו להודיע על הזיכוי בהקדם בטרם הספקנו לפרט. לא יינתנו הנימוקים כעת אך נשתדל לתת אותם תוך 30 יום". לאור כך, ביקשה כבר באותו היום הפרקליטות להאריך את מעצרו של נימרי עד למתן הנימוקים. לכשיימסרו הנימוקים תודיע הפרקליטות האם היא עומדת על דעתה להגיש את הערעור. לאחר הקראת פסק הדין קיבל בית המשפט את בקשת הפרקליטות לעכב את שחרורו של נימרי ב-72 שעות על מנת לאפשר לה לשקול האם לערער לביהמ"ש העליון.

לפי כתב האישום שהוגש עוד בשנת 2015, הבחין נמרי בקבוצת יהודים חרדיים העומדים בכניסה למלון בי סנטר , הוא הציע לחברו אשראף סלאיימה לפגוע בהם בדקירות סכין. סלאיימה הציע לבצע פיגוע גדול יותר: באמצעות הטמנת מטען נפץ ב בי סנטר . הוא נכנס לאתרים שונים באינטרנט, לרבות אתרי חמאס, במטרה ללמוד כיצד להכין חומרי נפץ ומטעני חבלה. חודש לפני מעצרו, הגיע למלון כדי לאסוף מידע לביצוע הפיגוע. הוא ניגש לפקיד הקבלה וביקש לראות חדרים שונים. הפקיד הציג בפניו מספר חדרים תוך שסלאיימה בוחן את החדרים ואת החלונות וכיוונם. הוא התעניין האם יש למלון שתי כניסות, ולגבי תפוסת האורחים במלון. אחר כך התלווה לאחראית המשק וערך עמה סיור במספר סוויטות במלון הנמצאות בסמוך לבריכה. הוא התעניין במיוחד בסוויטה 301 הממוקמת מתחת לחדר האוכל, ושאל האם נכון המידע שבידו שלמחרת צפויה להגיע למלון קבוצת דתיים.

מלון בי סנטר - חשבו שיהיה קל יותר לפגע בו

פרקלטיו של נימרי שהודה במעשה לאחר חקירת שב"כ ארוכה כתבו בסיכומיהם:  "השב"כ הסתגל לפעול במציאות של צללים...מכורח המציאות פיתח השב"כ טכניקות חקירה שיאפשרו לו ללמוד על המציאות בדרכים עקיפות. במקרים רבים הוא מצליח לחשוף אירועי טרור ולסכלם. למרות זאת ניכר לאורך החקירה כולה כי חוקרי השב"כ התאהבו בתרגילי החקירה שפיתחו. הם מסרבים להסתכל על המציאות נוכח פניהם, לאסוף ראיות ולחקור עדים, מתוך אמונה בלתי ניתנת לערעור שהאמת מתגלה דווקא מתרגילי החקירה והם 'לא ייתנו לעובדות לבלבל אותם'".

במהלך חקירתו התברר כי נימרי לא היה במלון בי סנטר. "ההודאה שמסר הנאשם הייתה הודאת שווא", נטען בסיכומים שם אף נטען  כי חוקרי השב"כ חשפו בפני נימרי פרטים שרק מי  שנכח במלון יכול היה לדעת. פקיד הקבלה במלון אמנם זיהה אותו, אך הסביר כעבור מספר ימים לחוקרי המשטרה כי הייתה זו טעות בזיהוי. חברו של נימרי אשרף סלאיימה אכן שהה במלון, ואף נחקר והודה כי תכנן לבצע פיגוע.

 

חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש