פרסומת
דלג

חיה ובועטת

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/3/2018 14:57 ● מה נשמע 538
מי מאיתנו לא חולם על בית קרקע עם חצר גדולה או לכל היותר על פנטהאוס מרהיב? ● חולמים להעביר את השעות הפנויות שלכם ברביצה בחצר או בהנאה צרופה במרפסת? אז זהו, שבמציאות הדברים באילת לפחות, נראים קצת אחרת
חיה ובועטת

החלום של האילתי הממוצע הוא להגיע לבית גדול, בעיקר כזה שיהיה עם חצר גדולה רחבת ידיים או במקרה של חובבי הגבהים, הם יעדיפו את הגודל בדמות מרפסת ענקית שתשתרע הרבה ממעל ותחשוף בפניהם את נופו המרהיב של מפרץ אילת. כל אחד רואה בעיני רוחו איך הוא חוזר מיום מתיש בעבודה, עולה על בגדי ב' וממהר מיד לחצר או למרפסת, להירגע וליהנות מדמי הארנונה המורחבים. את זה בדיוק מנצלים קבלני הבנייה באילת שהבינו זה מכבר שאפשר וגם רצוי להקטין את תוך הבית ולהגדיל את החצר או המרפסת, כי באילת הביקוש הגדול הוא לדירות כאלו.

 


אממה, בפועל מדובר בעיקר בחלום ושברו, משהו שלא רבים יודו בפניכם, אבל באילת כמו באילת כזה הוא המצב- בחורף קר. קר מדי. וכי מי ירצה לשבת מכורבל בלילה בקור המקפיא, עם כל הכבוד לנוף המרהיב או לחצר הגדולה והמטופחת? בקיץ חם. נורא חם, וכי מי ירצה להזיע כל הדרך לנוף מרהיב ככל שיהיה? אז מה נשאר לנו? עונות המעבר. עזבו את זה שבאילת עונות המעבר בדרך כלל כל כך קצרות, עד שעוד לפני שהבנו שהן כאן, הן כבר מאחורינו. דווקא בעונות האלו, כשנעים לשבת סוף סוף בחוץ, ליהנות מהפנטזיה בהתגלמותה, בדיוק בעונות המעבר נוחתים עלינו הזבובים והיתושים כאילו אין מחר, וכי מי ירצה עכשיו לשבת במרפסת או בחצר, ובמקום ליהנות מהנוף- לגרש זבובים, או חמור מכך, מי ירצה לחזור הביתה עקוץ מכף רגל ועד ראש. תוסיפו לזה ימים רבים של רוחות פרצים שהופכות את הישיבה במרפסת הענקית לבלתי אפשרית, שלא לדבר על כך שאם תנסו להניח משהו על השולחן הוא יעוף. אז מה נשאר לנו? בעיקר ליהנות מהחלום, כי תודו, שבחלום זה נדמה הרבה יותר טוב מאשר במציאות. אבל בחלום כמו בחלום כולנו נמשיך לחלום על מרפסת ועל חצר ענקית כי אם אפשר לחלום אז בעצם למה לא?
ואם לא די בזה, הרי שבפועל אתם מוצאים את עצמכם בסופו של יום מתגוררים בבית קטן יחסית עם מרפסת ענקית או חצר רחבת ידיים, תוהים ביניכם לבין עצמכם אם זה באמת היה כדאי. נו שוין.
אתם מחזיקים בידיכם עוד גיליון עיצוב מבית היוצר של עיתון 'מה נשמע' באילת, שמלווה אתכם בדרך לעיצוב הבית או החצר. טיפים, רעיונות וטרנדים חדשים. וגם אם עדיין לא הגעתם לחלום ונדמה לכם שאף פעם לא תגיעו לאפשרות הכלכלית לשפץ בית, תתפלאו, אבל לפעמים די בטאצ' אחד קטן ולא יקר, כדי לשנות כל מה שהכרתם. תיהנו.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש