פרסומת
דלג

החתן והכלה שדרסו למוות תייר באילת יצאו בזול

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 9/3/2018 16:43 ● ערב ערב 2853
תאונת הדרכים המחרידה בה מצא את מותו וולדימיר קונסטנטינוב (50) תייר מרוסיה שנפגע בשנה שעברה על ידי רכב בצומת יו סוויט באזור המלונות ● הסתיימה בהסדר טעון מקל ● זאת אף שהנהג ובת זוגו נמלטו מהמקום והפקירו את הנפגע ובדמו של הנהג התגלו שאריות סם ואף שלנהג לא היה רישיון בתוקף
החתן והכלה שדרסו למוות תייר באילת יצאו בזול
הרג, הפקיר, נסע ללא רישיון ועישן גראס וישב פחות מחמש שנים. זירת התאונה

צילום: דוברות מד"א

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בקשה לאישור הסדר טעון מקל במיוחד עם הצעיר החרדי שהואשם בתאונת פגע וברח בחודש יוני שנה שעברה באילת.
בחודש יוני שנה שעברה נסעו א. ב. (22) וכלתו מ.ז. (24) משוויץ בכביש 90. בהגיעם לצומת יו סווטיס (מרידיאן לשעבר) פגעו בוולדימיר קונסטנטינוב והעיפו אותו באוויר. השניים לא טרחו להישאר במקום וברחו כשהם מותירים אחריהם את הנפגע וכן אדם נוסף שהיה עמם ברכב בעת הנסיעה. מיד לאחר מכן ניסו השניים להמלט מהעיר אך אותרו ונתפסו. בבדיקה שנערכה לנהג נמצא כי בדמו שרידים של סם הקנאביס, ובשל כך הוא הואשם בתחילה בעבירה חמורה של גרימת מוות תוך נהיגה תחת השפעת סמים. הפרקליטות האשימה את הפוגע בהריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה בשכרות תחת השפעת סם ועוד. גם כלתו לא יצאה נקיה והואשמה בהפרת חובת נוסע להתקשר ולדווח על תאונה לגופי ההצלה. פרקליטו של הנהג עו"ד רועי אטיאס ופרקליטת כלתו הצליחו כאמור להגיע להסדר טעון מקל עם הפרקליטות לפיו יאסר הנהג לתקופה בת ארבע שנים ושמונה חודשים, כאשר כלתו תרצה 4 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות. כנגד חברם שנותר במקום התאונה לא הוגש כלל כתב אישום. בדיון הודיעה נציגת הפרקליטות כי ההסדר התגבש על דעת משפחתו של המנוח.

 


הסיבה בעטיה הוקל כתב האישום היא הסרת סעיף הנהיגה תחת השפעת סם, זאת בעקבות חוות דעת שהגישה ההגנה ממנה עולה כי כמות הסם בדמו של הנהג לא העידה על צריכה במועד התאונה, מסביר ל'ערב ערב' עו"ד אטיאס: "מדובר באדם שנהג תחת השפעת מריחואנה והרג הולך רגל. המדינה הסכימה להפחית מהריגה (עד 20 שנה בפועל ולא פחות מ-12 שנה) לגרם מוות ברשלנות, משום שהוכחתי שלא היתה השפעה בפועל של הסם. מדובר בהישג משמעותי מאוד מבחינה משפטית. כל הנושא הזה של נהיגה תחת השפעת סמים או תרופות בכלל, אינו מוסדר בצורה ברורה בחוק ובפסיקה. לראשונה, המדינה הסכימה להודות, שהימצאות שרידי סם (כל תרופה נרקוטית9) בדם, אינה מלמדת בהכרח על נהיגה תחת השפעה אקטיבית של סמים. הרי המדינה מחלקת רבבות של רישיונות להחזקת מריחואנה מידי שנה ועוד מאות אלפי מרשמים לתרופות נרקוטיות אחרות. לאף אחד מהמטופלים לא נאמר בפירוש מתי מותר ומתי אסור לנהוג. כלומר ברור שתחת השפעה לא נוהגים, השאלה מה קורה 6 שעות או 10 שעות אחרי השימוש? על פי הנחיות המרשם אין מניעה מוחלטת לנהוג. מאידך השרידים בדם ימצאו גם ביום שלמחרת. עד היום יצא שמאות אלפי נהגים בישראל נהגו תחת השפעת סמים בניגוד לחוק. זו תוצאה שאינה מתקבלת על הדעת. בתיק הזה לראשונה הודתה המדינה, שאין מדובר בחזקה לפיה שריד סם בדם בהכרח מעיד על נהיגה תחת השפעה. הכל תלוי ומשתנה לפי כמות ואיכות הסם מחד, ומאידך מנתונים הקשורים במשתמש, כגון משקל, רגילות בסם ועוד. מה שמכונה חזקה הניתנת לסתירה."


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש