פרסומת
דלג

זיהום ים בנמל אילת

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/9/2018 22:09 ● ערב ערב 2879
המשרד להגנת הסביבה אישר כי כ-200 ליטר שמן דלפו בנמל אילת ● מקור דליפת הסולר בגוררת אניות שחנתה בנמל ● מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד פיקחו על פעולות הניקוי של צוות הנמל, וימשיכו בבדיקת נסיבות האירוע
זיהום ים בנמל אילת
מטפלים בדליפת הסולר בנמל ● צילום: עוז גורן, המשרד לאיכות הסביבה

ביום חמישי שעבר התקבלה הודעה במשרד לאיכות הסביבה על דליפת סולר למימי מפרץ אילת במרחב הנמל הימי בעיר. מקור הדליפה התברר כגוררת אניות שחנתה בנמל. עובד שהיה במקום סיפר כי הגוררת ניזוקה ככל הנראה לאחר שפגעה בקיר במעגן בו חונות האניות. 
כתוצאה מהדליפה זרמו למי הים כ-200 ליטר שמן. צוות הפיקוח של היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית הוזעק למקום ופיקח על פעולות השאיבה, המטרה הייתה למנוע מהשמן לזרום משטח הנמל למימי מפרץ אילת. הצוות פיקח על העבודות שנמשכו זמן ארוך בסיומו דיווח כי האירוע לא התפשט מעבר לגבולות נמל אילת.  

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: אירוע זיהום ים בשמן בנמל אילת הסתיים במסגרת האירוע, כ-200 ליטר סולר דלפו במפרץ אילת מגוררת אניות של הנמל. מפקחי היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד פיקחו על פעולות הניקוי של צוות הנמל, וימשיכו בבדיקת נסיבות האירוע. האירוע לא חרג מעבר לשטח הנמל, ושאיבת השמן הסתיימה.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש