פרסומת
דלג

מהיום אימרו - אנטונינה שלישית בעולם

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/9/2018 09:06 ● ערב ערב 2879
הישג עולמי ראשון לאלופת ישראל בתחרות איש הברזל- אנטונינה רזניקוב מאילת ● באליפות העולם בדואתלון ארוך שהתקיים ביום ראשון השבוע בשוויץ (מרחקים של 10 ק''מ ריצה, 150 ק''מ אופניים ו – 30 ק''מ ריצה) סיימה אנטונינה במקום השלישי בזמן של 7:24:00 ש' וקטפה את התואר העולמי הראשון שלה ● הערעור שהגישו הספורטאית ומאמנה אבי חיים, בגין הטעייתה על ידי מכוון הדרך, לא התקבלה
מהיום אימרו - אנטונינה שלישית בעולם

ביום ראשון השבוע בעיר סובינגה שבשוויץ קטפה אשת הברזל של אילת ושל ישראל אנטונינה רזניקוב את ההישג העולמי הראשון שלה, כשהפכה למדורגת שלישית בעולם בתחרות הדואתלון הארוך והמפרך. אחרי שהשתתפה בתחרויות 'איש הברזל', החליטה אנטונינה בעצה אחת עם מאמנה אבי חיים, להתחרות בתחרות הדואתלון הכוללת ריצה ורכיבה על אופניים. בתחרות נטולת השחייה, המרכיב היחיד החלש יחסית של אנטונינה, היא סיימה שלישית בעולם. לדברי מאמנה אבי חיים, אנטונינה יכלה לסיים שנייה אלמלא הוטעתה שלא בכוונה על ידי מי שליווה וכיוון אותה בריצה. "בכל תחרות גדולה וארוכה, יש מי שמלווה את שלושת הראשונים ומראה להם את הדרך, על מנת שלא יתבלבלו", מסביר חיים. "זה קרה גם הפעם, אלא שלא בכוונה טעה המלווה של אנטונינה והוביל אותה עוד כ – 600 מ' של ריצה בתוך השכונות. המרחק הזה שווה בערך שתי דקות, מה שאומר שאם אנטונינה לא הייתה מתבלבלת בדרך, היא יכלה לסיים שנייה, שכן המתחרה שסיימה את התחרות במקום השני הקדימה אותה בדקה שלושים ושמונה שניות בלבד". כך או כך לאחר בדיקה שארכה כשעה וחצי ולאחר שהמלווה עצמו הודה כי טעה בדרך, החליטה וועדת הערעורים שלא לקבל את ערעורה של אנטונינה בטענה כי למרות הליווי מחובתו של הספורטאי להכיר את הדרך בעצמו. כך או כך אנטונינה סיימה את המקצה הקשה במקום השלישי והמצוין וזכתה בסכום כספי שיעזור לה להמשיך באימוניה. "זה היה מסלול מפרך", מבהיר השבוע חיים, "שכלל רכיבה על אופניים למרחק 150 ק"מ עד לגובה של 3000 מ' טיפוס וריצה לקינוח למרחק 30 ק"מ עם טיפוס לגובה של עד 500 מ'. אין פלא איפה שעד היום עוד כואבות לה הרגליים".

 


רגע אחרי שתסיים את פרק המנוחה הקצר שלה שלאחר התחרות, תמשיך אנטונינה באימוניה כשעכשיו ניצבת על הפרק תחרות 'איש הברזל' המלאה באילת בחודש ינואר. בשלב זה בוחנים אנטונינה ואבי חיים מאמנה, את האפשרות להשתתף בתחרות האולטרה מאן הכוללת שחייה למרחק 10 ק"מ, מעל 400 ק"מ רכיבה על אופניים ו- 84 ק"מ ריצה, המחולקים על פני שלושה ימים. 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש