פרסומת
דלג

נתתם כסף לתרומה בטיסה, לא בטוח שבאמת הגיע לנזקקים

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: מערכת ערב ערב ● 5/9/2018 22:26 ● ערב ערב 2879
דייל באחת מחברות התעופה בטיסות לאילת חשוד כי נהג לאסוף את מעטפות התרומות ולשלשלן לכיסו ● לאחר שעלה החשד, הצטרף בלש לאחת הטיסות ופעולות הדייל חיזקו את החשדות ● הדייל נעצר ובכליו נמצאו כ-2000 שקל שנאספו במהלך ארבע טיסות לאילת בהן עבד באותו היום, בנוסף נמצאו בביתו 7000 שקלים נוספים החשודים כגנובים
נתתם כסף לתרומה בטיסה, לא  בטוח שבאמת הגיע לנזקקים

פעילות סמויה של משטרת ישראל בנתב"ג, הובילה לחשיפת דייל בכיר, החשוד בעבירה של גניבה בידי מורשה. על פי החשד, הדייל, המשמש כמנהל שירות בטיסה (פרסר), נהג לגנוב בשיטתיות כספים שתרמו נוסעים במטוס שסברו כי הכסף מיועד לעמותות סיוע לנזקקים. מידע שהועבר למשטרת ישראל, לפיה עובד החברה כבן 52  המשמש כדייל בכיר מאחת מחברות התעופה בטיסות לאילת וממנה, נוהג לאסוף מעטפות תרומה מנוסעים אולם הוא לא מעביר את כולן לידי לצוות הקרקע ושומר חלק מהן לעצמו. 
לאחר קבלת המידע החלו במשטרת ישראל בסניף נתב"ג בניסיון לאסוף ראיות, לביצוע העבירה ובתום פעילות סמויה נעצר החשוד בעבירה של גניבה בידי מורשה. 
שיטת הפעולה בה נקט הדייל על פי החשד, היתה באמצעות פניה לנוסעים בטיסות לאילת. הדייל ביקש מהנוסעים כי יתרמו כסף עבור עמותות סיוע באמצעות מעטפות מיוחדות הנמצאות בכיס המושב במטוס. הכסף אמור היה לעבור לידי עמותות סיוע לנזקקים וזאת בהתאם לסיכום בין חברת התעופה לעמותות. בסיום הטיסה נהג הדייל לאסוף את מעטפות התרומות והיה צריך להעבירן לידי צוות הקרקע, אך בפועל נהג להעביר רק חלק מהמעטפות וחלק השאיר ברשותו. לאחר שגיבשו את הראיות הצטרף בשבוע שעבר לטיסה לאילת בלש ממשטרת ישראל בנתב"ג , טיסה בה שימש הדייל כמנהל השירות בטיסה. הבלש הבחין במעשיו של החשוד בזמן פעילות איסוף התרומות, מה שחיזק את החשדות נגדו. בסיום הטיסה עוכב הדייל ונערך חיפוש בכליו שם נמצאו מעטפות כסף שנאספו בתרומות נוסעים של ארבע טיסות לאילת בהן עבד באותו יום, ובהן סכום של למעלה מ-2,000 שקל. בחיפוש בביתו של החשוד נמצאו כ-7,000 ש"ח במזומן וכן מעטפות התרמה רבות, ונבדק אם מקור הכסף בגניבת תרומות.
הדייל, בן 52, תושב גוש דן, עוכב לחקירה על ידי משטרת ישראל, ובחקירתו הודה בגניבת הכסף. הדייל נעצר לחקירה בסיום חקירתו שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. כן זומן הדייל לשימוע לפני פיטורים.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש