פרסומת
דלג

הנרצח מאילת הוא החשוד באונס הנערה בת ה-17 מהרצליה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/5/2019 17:33 ● ערב ערב 2914
ב-24.4 (ג'), התרחשה בבית אורן באזור התעשייה באילת, קטטה שהסתיימה במותו של צעיר בן 23 תושב הדרום, ופציעתו של צעיר נוסף בן 24 משועפט ● כעת מתברר כי ההרוג הינו חשוד באונס נערה בת 17 מהרצליה, ביחד עם שניים נוספים ● דבר זה מעמיד כעת בסימן שאלה את האפשרות להעמיד לדין את הנאשמים האחרים בפרשת האונס
הנרצח מאילת הוא החשוד באונס הנערה בת ה-17 מהרצליה

לפני כשבוע וחצי ארעה בבית אורן שבאזור התעשייה באילת קטטה בה היו מעורבים שני צעירים, יהודי וערבי, שדקרו זה את זה בסכין בחלק גופם העליון דקירות מרובות. צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו את שני הצעירים, שהיו בשלב זה בהכרה, לבית החולים יוספטל בעיר ואולם תוך כדי העברתם, חלה התדרדרות במצבו של הצעיר היהודי מאזור הדרום, והפרמדיקים החלו לבצע בו פעולות החייאה בניסיון להציל את חייו. הצעיר הובהל למיון בבית החולים אולם שם חלה התדרדרות נוספת במצבו ומותו נקבע תוך זמן קצר. הצעיר הערבי הובהל לבית החולים והוא מאושפז במצב קשה. כוח משטרה הגיע למקום ופתח בחקירה לבירור נסיבות האירוע, ממנו עולה החשד לפיו ויכוח בין השניים החל בעקבות היכרות עם צעירה, חברתו של הנרצח היהודי. הצעירה תושאלה במשטרה ובית המשפט השלום בעיר הוציא לבקשת המשטרה צו איסור פרסום על פרטי החקירה. פרמדיק מד"א ניר יפת שהגיע לזירת הרצח סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו למסדרון בקומה הראשונה של הבניין. שם ראינו שני גברים כבני 30 שוכבים. ביצענו בדיקות ראשוניות לשניהם, אחד מהפצועים היה מחוסר הכרה ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה והפצוע השני היה בהכרה. העלנו אותם במהירות לניידות לטיפול נמרץ והם פונו בדחיפות לחדר הטראומה בבית החולים בעיר כשמצבו של אחד אנוש והשני קשה".

 

הנאנסת היתה בת 17 בלבד


השבוע חלה תפנית באירוע, לאחר שהתברר כי הצעיר היהודי שנרצח, חשוד במעשה אונס של צעירה אחרת שהתלוננה כי אנס אותה ביחד עם שניים נוספים באפריל 2017 בהרצליה. הנאנסת היתה באותה עת בת 17 בלבד. על פי החשד, המתלוננת הגיעה לביתו של אחד החשודים, צעיר בן 22 שאתו הייתה לה הכרות שטחית, וזה הזמין ללא ידיעתה שני תושבי הדרום, אז צעירים בני 20, למפגש. על פי החשד, קיימו השלושה יחסי מין עם המתלוננת בניגוד להסכמתה, תוך שהיא אינה מסוגלת להתנגד להם, ואף ביצעו בה מעשה סדום. השלושה טענו מנגד  כי יחסי המין היו בהסכמתה המלאה של המתלוננת, ואף הציגו הודעה קולית ששלחה המתלוננת יממה לאחר האירוע לנייד של אחד מהם, בו היא מזמינה אותו יחד איתם לכאורה למפגש נוסף. טענה זו של החשודים נדחתה על ידי השופטת חיותה כוחן-עומר שכתבה בהחלטתה: "אני מתקשה לקבל גרסה זאת שכן קשה להעלות על הדעת שנערה בת 17 תסכים לקיים יחסי מין עם שלושה בחורים, ששניים מהם היא איננה מכירה ואחד מהם היא הכירה יום קודם. למרות ההסתייגות אי אפשר להתעלם מגרסת החשודים... ישנו בתיק מזכר שהמעשים בוצעו בניגוד לרצונה. כמו כן, התקבל ממצא רפואי שיכול לחזק את גרסת המתלוננת". עו"ד יערה רשף המייצגת את המתלוננת מסרה: ״שנתיים שלמות אנחנו נלחמות כדי שהמתלוננת תקבל צדק. התיק לא נסגר ולא ניתן שייסגר. התיק חוזר להשלמות חקירה ואנו מאמינות שאלו יבססו את המסד הראייתי שיאפשר הגשת כתב אישום בהקדם". אותו צעיר היה למעשה היחידי מבין השלושה שהכיר את הנאנסת והוביל אותה לדירה בה ארבו לה על פי החשד שני צעירים נוספים. 

 

עבריין שזה עתה השתחרר ממאסר


לפני שבועיים הוציאה הפרקליטות הנחיה למשטרה לבצע השלמות חקירה של אותו אירוע אונס בו טרם הוגש כתב אישום בשל הקושי הנפשי בו מצויה כיום הנאנסת. במסגרת ההשלמות אמורה היתה הצעירה להתעמת עם החשוד היהודי, שכאמור נרצח באילת. אותו צעיר הוא עבריין מורשע שסיים עונש מאסר בגין עבירות סמים והתגורר בחודשים האחרונים לפני מותו בבית אורן. פרקליטתה של הנאנסת, עורכת הדין יערה רשף, שלחה השבוע מכתב אל הפרקליטות, ובו היא מבקשת שלא להרפות את ידה של המשטרה, ולא לאפשר את סגירת התיק פעם נוספת בשל מותו של החשוד עמו הייתה אמורה הקורבן להתעמת: "לא נקבל מצב בו התיק ייסגר בלי למצות את כל אפיקי החקירה האפשריים, רק בשל מותו בנסיבות עברייניות של החשוד, ואנו עותרות למיצוי כל ההליכים החוקיים מול החשודים האחרים", כתבה רשף. מהפרקליטות אישרו כי המכתב הגיע אליהם והוא ייענה כמקובל. הנאנסת יודעה זה מכבר על מותו של החשוד וחשה הקלה משמעותית שכן הוא היה זה ממנו חששה יותר מכל. צרוף מקרים מעניין היא העובדה כי תאריך מותו של החשוד באונס נפל בדיוק על התאריך העברי בו התרחש האונס בהרצליה שנתיים קודם לכן. 

במכתב שהוציאה אל עו"ד רשף עו"ד אניס מהפרקליטות בתל אביב, היא מתארת כי במהלך התקופה מאז הופסקה לכאורה החקירה בעקבות המצבה הנפשי הקשה של המתלוננת, היא עקבה אחר מצבה, עמדה בקשר עם הגורמים המטפלים בה לרבות המטפלת המלווה ונציגות המרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית, ובכל אותה תקופה היה ברור כי היא אינה מסוגלת להתמודד עם צרכי החקירה, לרבות עריכת עימות מול החשודים.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש