פרסומת
דלג

פורטרט מקומי - תום דניאלי אנימטורית בלב ובנשמה

מאת: ציפי קרליק ● צילום: ציפי קרליק ● 5/6/2019 08:38 ● מה נשמע 604
אילת מלאה בגיבורות וגיבורים מקומיים עם חזון ועשייה קהילתית. לא כולם עושים זאת בהתנדבות וחלקם עושים זאת תמורת תשלום ועדיין בשם החזון הקהילתי. נשמח לשמוע מי הם, מנער/ה ועד מבוגר/ת.
פורטרט מקומי -  תום דניאלי אנימטורית בלב ובנשמה

 

מי? תום דניאלי (שריר לשעבר)


גיל: 32 
סטטוס:  נשואה +1 
התפקיד: מאיירת ואנימטורית 2d, ״ארטיק סטודיו״.
 
 קצת על העשייה שלך:  "מאיירת ציורים פרטיים בהזמנה אישית, מאיירת עבור פרויקטים מגוונים מספרי ילדים ועד קלפים, מייצרת סרטוני אנימציה לעסקים ולעצמי. בנוסף מרצה לאנימציה בבית ספר ״גוונים״ למחוננים ומצטיינים באשכול פיס בבית הספר 'בגין'".

 

 

איך התחלת לעשות את מה שאת עושה? 
"תמיד ציירתי ובעיקר דמויות שסבבו אותי - בחיים ובסרטים. מורים, מפקדים בצבא, לכולם רציתי לתת איפיון מצוייר. לרכזת שלי בתיכון היה אוסף של כל הציורים שציירתי בשיעורים תלויים אצלה במשרד, וכל שבוע היו מתקבצים לראות איזה מורה או שרת הפעם נפלו 'קורבן'. אחרי הצבא הלכתי במסלול שחלמתי עליו תמיד ועשיתי תואר ראשון בקולנוע ואנימציה במכללת ״ספיר״ בשדרות. משם חזרתי לעיר. בהתחלה חשבתי שזה יהיה רק כדי להשלים את כל ההלוואות מהלימודים, אבל עבודה הביאה עוד עבודה ואני עדיין כאן 6 שנים אחרי. לקחתי את החיסרון הכי גדול שלי - המרחק, והפכתי אותו ליתרון הכי גדול. החלטתי שאני על המקצוע שלי לא מוותרת בגלל שאני חיה באילת, ולמדתי איך אני מצליחה להתגבר על המרחק מהמרכז באמצעות האינטרנט. בהתחלה הייתי עושה הרבה הזמנות מצוירות לחתונות, ולא היה בלוג חתונות שלא הופעתי בו. עד היום כשמתקשרים אליי לא מאמינים שאני מאילת, למרות שעוקבי הסטורי שלי באינסטגרם בטוח לא מפספסים, אני חופרת על אילת בכל פינה והזדמנות". 


איפה היה החיבור שלך לצד החברתי, איך זה התחיל אצלך?   
"הייתי נערה מתנדבת ופעילה מאוד. צופיפניקית מורעלת ומתמידה שגדלה בשיח של עשייה חברתית וקהילתית. היום, לאחר שהחלטתי שאילת זה המקום שלי, חשוב לי מאוד לתרום בדרכי היצירתית ולטפח את הקהילה שאני חיה בה. לפני שלוש שנים יזמתי בשיתוף תאגיד התיירות את ספר הצביעה האילתי. אני ותלמידות שלי לציור דיגיטלי ציירנו דברים שאנחנו אוהבות בעיר ואיגדנו הכל לספר צביעה שנמכר בנקודות שונות בעיר. חשבתי שזו תהיה מזכרת מושלמת לחופשה מאילת ומתנה מדהימה שאילתים נותנים לאורחים שלהם (וגם לעצמם). לפני שנתיים יזמתי פרוייקט מיוחד נוסף-  ״האילתיות״ - סרטונים ויראליים שהעלינו לרשת עם מקבץ נשים אילתיות מגוונות וססגוניות שענו בכל פרק על שאלה אחרת והציגו את נשות אילת באור חדש ורענן. שני הפרויקטים האלו היו ממש כיפיים והגיעו להמון אנשים.


 תגובות אנשים והמשפחה לעשייה שלך?
"ההורים שלי והמשפחה שלי תמיד מפרגנים ומספרים לי איך הם מתמלאים בגאווה כשפתאום מישהו לא קשור פוגש אותם ומדבר עליי כי ראה דברים שלי והתלהב. המון אנשים שלא שמעתי מהם מימי התיכון פתאום יוצרים קשר בהודעות ומתלהבים ממה שאני עושה. זה כייף שאנשים נתקלים במה שאני עושה, ואז זה פותחת להם איזה רעיון ואנחנו נפגשים ויוצרים משהו עבורם ביחד. לדוגמה חן לבון, מקניון 'מול הים', שראה שאני מתעסקת באנימציות, נפגשנו והפקתי להם 7 סרטוני אנימציה כסדרת רשת מצחיקה על משפחה שבאה להתארח בקניון  וכל מה שקורה להם. עכשיו אני בעיצומה של סדרת סרטונים בכלל ליועץ כלכלי ופיננסי, הכל הולך - כולם אוהבים אנימציה!".
   
 מה גורם לך לסיפוק במה שאת עושה? 
"וואו, יש הרבה!
אני מאוד אוהבת שאנשים מתרגשים ממה שעשיתי והם כותבים לי בחזרה מילים חמות.
אני ממש אוהבת שאני מפצחת אתגר כלשהו בעבודה שלי כמו- סיפור, תנועה, או בעיות מחשוב בלי סוף. אבל הרגע האהוב עליי והמספק ביותר בעבודה שלי זה ללא ספק ללחוץ play אחרי שעבדתי כמה שעות באנימציה  ולראות את הדמויות שציירתי קמות לחיים וזזות על המסך. אין תחושה מדהימה מזו!".

 


 מה לדעתך יכול לעזור לשנות דברים?
"תראי, העבודה שלי לא תלויה בשום מקום פיזי. בסוף התהליך מקבלים ממני קובץ למייל ובטח 90% מהלקוחות שלי בחיים לא פגשתי. לכן לי ממש נח לעבוד מאילת. ההורים שלי ושל אישי חיים כאן, והייתי ממש רוצה לראות עוד צעירים בעבודות מגניבות כמו שלי מגלים את אילת ועוברים לפה. החיים כאן נוחים פי מאה מבכל מקום אחר. מזג האוויר שלנו מושלם, יש לנו הטבות מס ואין מע״מ, לא פקקים ולא בעיות חניה.. מה עוד??  הייתי מאוד רוצה כאן עוד אנשים שעוסקים בתחום שלי שתהיה לי איתם שפה ומפגש וכמובן יצירה משותפת".
 
מה החזון בעבודה מהסוג הזה ?
"הכי הייתי רוצה לעבוד על הזמנות שנכנסות חלק מהשבוע, ובחלק השני ליצור את היצירות שלי. בלימודים יצרתי סרט אנימציה תיעודי קצר שממש הצליח והופיע בכמה פסטיבלים בעולם. אני מקווה שאני אצליח ליצור לי מאזן כזה ולא לשקוע רק ב״עבודה״ עבור לקוחות.
יש לי כמה תסריטים במגירה שאני ממש מתכננת לשלוף בקרוב. בנוסף אני מתחילה להעלות סרטוני הדרכה ליוטיוב שלי, שמלמדים איך לצייר במחשב ובהמשך גם איך ליצור אנימציות. אני אוהבת ללמד. היה לי קשה מידי לתפעל גם את כל הפרוייקטים שלי וגם להחזיק כיתת לימוד פיזית, מקווה שהיוטיוב יעזור למי שרוצה ללמוד" . 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש