פרסומת
דלג

האם תבנה הישיבה התיכונית על בית הקברות לבעלי חיים של אילת?

מאת: אהובה מאמוס ● צילום: אהובה מאמוס ● 14/6/2019 09:43 ● ערב ערב 2919
עיריית אילת הקצתה שטח להקמת ישיבת הסדר וקריית חינוך ● תושבים שנחשפו לפרסום תוואי השטח עליו מתוכננת הבנייה הביעו זעם מכיוון שחלק משטח הבנייה כולל את בית הקברות לחיות הממוקם בהרי אילת סמוך לבית ספר בגין ● אהרון אקרמן מנכ''ל אל עמי לא בטוח כי אכן מדובר בחלק הנכלל בשטח הבניה, אך מבטיח כי: ''אם יתגלה שאכן מדובר בשטח בו קבורים בעלי חיים ניתן מענה כמו שצריך. לא נרמוס ולא נפגע ברגשות של אנשים''
האם תבנה הישיבה התיכונית על בית הקברות לבעלי חיים של אילת?
הדמיית הקריה התורנית (מתוך ספר תכנית העבודה של עיריית אילת)

לאחרונה פורסם כי עיריית אילת הקצתה 56 דונם להקמת  קריית חינוך דתי תורני וכן ישיבת הסדר. תושבים שנחשפו לפרסום הדמיה הכולל את שטח הבניה שפורסם בערוץ 7 הביעו כעס על כך ששטח הבנייה כולל גם שטח עליו ממוקם בית קברות לחיות בשטח האחורי של בית הספר בגין ואשכולות פיס. "כבר שנים ארוכות שהמקום משמש בית קברות לחיות", אמרה השבוע שלי דין, "קברנו את הכלב האהוב שלנו במקום לפני כשלוש וחצי שנים, הקמנו לו מצבה ויש עוד בעלי חיים רבים שקבורים במקום". לדבריה: "אפילו שמדובר בבעלי חיים, עבור משפחות רבות בעל החיים הוא חלק מהמשפחה וכשהוא נפטר זה בדיוק כמו בן משפחה שהולך לעולמו. אנחנו מגיעים לקבר של ג'וי, מניחים לו חפצים שאהב וזאת דרך להתמודד עם הכאב", היא מוסיפה. "ג'וי גדל אצלנו כחלק מהמשפחה, והיה אתנו 16 שנים. עבורנו, זה שיש לנו קבר זה חשוב מאד". 
"הכלב ג'מבו שלי קבור שם. אחרי כמעט 17 שנים שגדל בבתנו נאלצנו להרדים אותו כי היה חולה", מספר י' תושב העיר: "החשש הגדול ביותר שלי היה איפה נוכל לקבור אותו? ואז נודע לנו כי יש מקום קבורה לחיות ואף אדם שדואג לקבורה ולהכנת המצבה. אני זוכר שממש ערכנו לג'מבו לוויה. ומאז אני מגיע לקבר שלו כשאני עצוב בכל זאת הוא חי לצדי והיה לחלק חשוב ומשמעותי  בחיי, הוא היה החבר הכי טוב שלי", הוא מסכם. 

 

בית הקברות לבעלי חיים בשטח הקריה התורנית


התושבים מביעים חשש כי ברגע שיעלו הדחפורים, לא יתחשבו בבית הקברות, השאלה היא האם יש כוונה של העירייה להקצות מקום קבע שישמש כבית קברות לחיות, ומה בכוונת העירייה לעשות עם גופות בעלי החיים שקבורים במקום.
אהרון אקרמן מנכ"ל 'אל עמי' הופתע מאד לאחר שעודכן על ידי 'ערב ערב' כי יתכן והבנייה המתוכננת תפגע במקום בו שוכן בית קברות המשמש לקבורות בעלי חיים. לדבריו: "אין לנו מושג על מה מדובר, יתכן כי בית הקברות שוכן באזור בו לא מתוכננת בניה". אקרמן מבטיח: "בכל מקרה אם יתגלה שאכן מדובר בשטח בו קבורים בעלי חיים ניתן מענה כמו שצריך. לא נרמוס ולא נפגע ברגשות של אנשים". 


מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


כזכור בשנת 2018 הודיע עיריית אילת כי אישרה את השטח לבניית הקריה התורנית, הקריה שתשתרע על שטח של כ-56 דונם תכלול את הישיבה התיכונית "צביה" לכיתות ט'-י"ב הפועלת במבנים יבילים סמוך לאשכול פיס של תיכון "בגין", בית מדרש שכאמור הונחה אבן הפינה לבנייתו כחלק ממתחם לישיבת ההסדר "איילת השחר". במקום מתוכננת בנית בית מדרש, מקווה, בית כנסת, גן ילדים, ובנוסף, מתוכנן במקום מרכז פעילות לתיירים ולתושבי העיר ברוח הדתית ציונית. בנוסף, יתווספו כיתות לישיבה התיכונית וכן מעונות לתלמידים המבקשים ללמוד בישיבה במסגרת פנימייה. כן, יהפוך המקום למרכז קהילתי שיציע פעילויות ברוח היהדות והציונית וכן שיעורי תורה. במקום מתוכננת פעילות דומה גם לבתי ספר ולמטיילים המגיעים לעיר. באתר הקריה יוזמנו התיירים המגיעים לעיר ליהנות מהפעילות ואף יוצגו שעות התפילה והפעילויות המוצעות. הבניה תתבצע בהדרגה כאשר בשלב ראשון יבנה בית המדרש שיתפרס על שטח של 1,300 מ"ר, בעלות מוערכת של 12 מיליון שקל. הכוונה היא כי לאחר הבנייה יוכפל מספר התלמידים. כיום לומדים בישיבה כ-120 תלמידים.   


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש