פרסומת
דלג

דיירי מערב שבע זועמים: הבמפרים בשכונה נמוכים מדי

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 14/6/2019 10:07 ● ערב ערב 2919
רגע לפני בוא הקיץ הגדול ויציאתם של אלפי תלמידים לחופשת הקיץ מתריעים השבוע דיירים בשכונת מערב 7 מפני הסכנה בכבישים שבתוך השכונה ומבהירים: "הבמפרים נמוכים מדי" ● לטענת התושבים בשכונה נהגים יורדים את הירידה משני צדי הפארק במהירות גבוהה והתרחשותו של אסון היא רק עניין של זמן
דיירי מערב שבע זועמים: הבמפרים בשכונה נמוכים מדי

כבר כמה שנים שדיירי שכונת מערב 7 בעיר מתריעים מפני הסכנה הנשקפת לילדים ולהולכי רגל בכלל, שמבקשים לחצות את הכביש העוקף את פארק קנדה מכל צדי השכונה. "יש כאן ירידה חדה שגורמת למכוניות באופן טבעי להאיץ", מסבירה השבוע מיכל, תושבת השכונה, שפנתה לטענתה כבר לפני למעלה משנה לוועדת התחבורה העירונית בבקשה לתת את הדעת לסכנה על הכבישים. לטענתה זו מצטרפת השבוע גם מלי, תושבת במשעול הדפדוף, שבנה כמעט ונדרס לפני מספר שבועות כשחצה את הכביש, על מעבר החצייה בדרך לבית הספר 'מצפה ים' הממוקם במקום. "אמנם יש על הכביש במפרים", מסבירה מלי, "אבל הם לא גבוהים מספיק על מנת להתריע ולגרום לנהגים להוריד מהירות. נהגים עפים על הכביש בירידה וגם בעלייה ולא עוצרים במעבר החצייה". עוד מציינת מלי כי למרבית הפלא הבמפר הסמוך למשעול שלה אינו ממוקם לפני מעבר החצייה על מנת לגרום לנהגים להוריד מהירות, אלא הוא ממוקם על מעבר החצייה, כך שבכל מקרה נהגים מגיעים למעבר במהירות מבהילה. כך בדיוק קרה לפני כמה שבועות כשבנה חצה את מעבר החצייה ונהגת שהגיעה דווקא מכיוון העלייה עלתה על מעבר החצייה כדי להחנות עליו וכמעט ולא הבחינה בילד החוצה. "רק ברגע האחרון היא הבחינה בו ועצרה למזלנו בזמן", מתארת מלי. "היא אמנם התנצלה מאוד, אבל למי זה היה עוזר אם הילד היה נדרס?". 
אם לא די בכך שהגישה אל בית הספר 'מצפה ים' ואל פארק קנדה מחייבת את המעבר בכביש הטבעתי הסובב את הפארק בתוך השכונה, הרי שמאחר והכניסה הראשית לבית הספר 'מצפה ים' ממוקמת בצדו השני של הרחוב, בצד הזה אין משמרות זה"ב שמסייעים בבקרים למעבר בטוח של התלמידים אל בית הספר. "פעם אחת בכל השנה הזו הייתה כאן נוכחות של ניידת משטרה ואז הייתי מאושרת מאוד, כי כשיש משטרה אין חוכמות, פתאום כולם נוהגים כמו שצריך, אבל במקום שהנושא יהיה מוסדר בכל בוקר, הילדים של כולנו כאן בשכונה חשופים לסכנה יום יומית על הכבישים".

 

הבמפר כלל אינו משמש כבמפר. ליד בי"ס 'מצפה ים'


דיירים נוספים הצטרפו השבוע לפנייה להגביה בשכונה את הבמפרים על מנת שלא רק יראו לעין אלא באמת יגרמו לנהגים במקום להאט. "אם מישהו יגיע לכאן בשעות הבוקר או הערב במיוחד, ויעקוב אחרי המהירות של הרכבים, הוא יבין בדיוק על מה אנחנו מדברים", אומר בכעס רונן חי, תושב בשכונה שמבהיר כי גם הוא כבר פנה בעבר כמה וכמה פעמים למוקד העירוני והעלה בפני המוקדנים את הבעיה והסכנה על הכביש. "בשכונות החדשות ידעו לבנות במפרים גבוהים מאוד", הוא מלין, "אז נכון שיש נהגים שמתלוננים שהבמפרים בגובה הזה פוגעים להם ברכב, אבל למי זה אכפת? כל עוד בטיחות הולכי הרגל בשכונה מובטחת. אצלנו לא כך הוא הדבר וזה חמור במיוחד כשמדובר בהכרח לחצות את הכבישים המסוכנים האלו כשהנהגים טסים עליהם. חבל מאוד שכולם בעיר מחכים עד לאסון הראשון שיקרה כאן כדי להבין שאנחנו התרענו כבר מראש".
בתגובה לטענות מסר יהודה פרץ, יו"ר וועדת התחבורה העירונית: "מעבר לנהיגה על פי חוק בשטח בנוי, הצבת מעברי חצייה ובמפרים, מה שנותר זה שהתושבים יתריעו על נהיגה מהירה בכל אזור בעיר. אני, בשיתוף משטרת אילת, שאמונה על האכיפה, נטפל בנושא. מחלקת התחבורה בעיר אינה אחראית על האכיפה בשום מקרה".


לשאלה האם וועדת התחבורה תדון באפשרות להגביה את הבמפרים בשכונת מערב שבע, לא קיבלנו את התייחסותו של פרץ.


את תגובת עיריית אילת לא קיבלנו עד לסגירת הגיליון.

 


 

ומה על הכניסה לבית הספר?

 

אם לא די בסכנה בכבישים שבשכונה, פעם נוספת מתריעים ההורים על הסכנה הנשקפת לילדים ברחבת העפר הלא מסודרת המובילה לכניסה לבית הספר. אם לא די בצפיפות הרכבים שמגיעים בכל בוקר וצהריים להוריד במקום את הילדים או לאסוף אותם בסוף יום לימודים, הרי שאי הסדרת רחבת העפר מזה שנים, מביאה שוב ושוב למקום גורמים בלתי רצויים שמפריעים לשדה הראייה על רחבת העפר. כך למשל תמצאו שם עכשיו סירה גדולה עוגנת על החול, פחי אשפה למכביר, משאיות שאינן אמורות להחנות למשך הלילה ברחבה המצויה בתוך שכונת מגורים ועדיין לא דיברנו על רכבים שיצאו משימוש- גרוטאות שבעליהם מחנים כאן. וועד ההורים הבית ספרי שפנה כבר עשרות פעמים לכל גורם עירוני אפשרי בדרישה להסדיר את רחבת הכניסה לבית הספר כבר כמעט והרים ידיים מהמצב הקיים והלא מטופל. השבוע מציינים הורים כי עכשיו, רגע לפני היציאה לחופש הגדול, זה בדיוק הזמן להעלות ולהזכיר את הבעיה ולדרוש את הסדרת המקום כחלק משדרוגי הקיץ שעושה מערכת החינוך בבתי הספר. "עם כל הכבוד לשדרוגים מבניים", אומרים השבוע הורים לילדים בבית הספר, "אין משהו חשוב יותר מבטיחות הילדים. הגיע הזמן שמישהו ייתן את הדעת על המצב במקום ויטפל בבעיה וטובה דקה אחת קודם".


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש