פרסומת
דלג

העיניים נשואות לעיריית אילת - תכסה או לא תכסה את הגרעון

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 14/6/2019 10:36 ● ערב ערב 2919
ביום שני זה כמעט קרה ● הסינדרלה של העונה, הפועל מול הים אילת, עם שלושה זרים בלבד ועונה כלכלית מהקשות שידעה האגודה, כמעט ניצחה את קבוצת היורוליג הענקית מכבי תל אביב בחצי הגמר ● שתי נקודות בלבד הפרידו בין מציאות לחלום 85:83 לצהובים ● "שיחקנו מצוין וקיבלנו המון מחמאות, אבל בסופו של דבר הם בגמר", סיכם באכזבה המאמן שרון דרוקר ● עכשיו נשואות העיניים לעיריית אילת בתקווה שתכסה את גרעון הקבוצה על סך של כשלושה מיליוני שקלים ● "לכולם ברור שאין דרך אחרת להציל את הקבוצה בליגת העל", הבהיר גורם בכיר בקבוצה
העיניים נשואות לעיריית אילת - תכסה או לא תכסה את הגרעון
הפועל תל אביב, חולון, או אילת, לאן ילך דרוקר בעונה הבאה?

צילום: יאיר שגיא

שתי נקודות בלבד הרחיקו את הפועל מול הים אילת ממשחק הגמר היום יום חמישי. כל מי שלא האמין שהקבוצה הקטנה של אילת עם הספסל הדליל שמשחקת כבר חודשיים עם שלושה זרים בלבד, תצליח לאתגר את קבוצת העל מכבי תל אביב אכל את הכובע לנוכח תצוגת התכלית הראויה והמשובחת שהציגו השחקנים והמאמנים על המגרש. במשחק שהיה צמוד לכל אורכו לא אפשרה סינדרלה מאילת למכבי הגדולה לברוח, וגם כשזה כבר קרה בדקות הסיום ומכבי ברחה ל- 7 הפרש, הצליחו שחקני אילת בשארית כוחותיהם ועם המון רצון ונחישות לחזור למשחק כשהם כופים שניות של מתח על היריבה בסיומו. "חיכיתי כל כך לאיזו שלשה שתשאיר את הניצחון אצלנו", אומר השבוע המאמן שרון דרוקר שהרכיב בעונה הזו את הקבוצה מאפס והוכיח שגם כשאין לך תקציב, גם כשסוגרים לשחקנים שלך את המים או החשמל או לוקחים להם את הרכב השכור ואתה נשאר בלי עוזר מאמן שני ורק עם שלושה שחקנים זרים בקבוצה, כשיש כימיה טובה בין השחקנים והרבה הרבה רצון, הכל יכול לקרות. "הייתי בטוח שזה יקרה, אבל לצערי זה לא קרה. הרגשות מעורבים. מצד אחד לשחק מול קבוצת יורוליג כמו מכבי תל אביב, בבית שלה, זה לגמרי לא פשוט. היינו שם לאורך כל המשחק. גררנו אותם למשחק צמוד שיכל ללכת לכל כיוון, מצד שני לא הצלחנו. ובכל זאת עשינו עונה מדהימה ומיוחדת עם אנשים כל כך טובים. היינו השנה חבורה מיוחדת ויוצאת דופן ואני שומע את זה מכל הכיוונים. לצערי בכדורסל אין 'מגיע לכם יותר'. כולם אמרו בסיום המשחק ששיחקנו כמו גיבורים, שהגיע לנו לנצח למרות כל החסרונות שהיו לנו על הנייר, יצאנו עם המון מחמאות אבל בשורה התחתונה הם בגמר".
הופתעת מהיכולת שהשחקנים שלך הפגינו במשחק כזה קריטי?
"האמת היא שאני כבר לא מופתע מהם. לאורך כל העונה הם רק התקדמו והתקדמו והפתיעו בכל פעם מחדש".


עם כל הכבוד לשחקנים ויש כבוד, יש גם מאמן בראש


"את יודעת שאני לא אוהב לדבר על עצמי. אני שמח שבניתי את הקבוצה הזו מא' ועד ת' בתחילת העונה. אין לי ספק שזו עונה מיוחדת שכולם יזכרו לנו עוד שנים. שמח שבנינו קבוצה של שחקנים שהיו חברים ויישארו חברים. חשוב לי שיפגשו אותי ברחוב בעוד כמה שנים, יחבקו אותי ויגידו לי תודה על עונה מיוחדת".
איך הייתה ההרגשה לראות 1,200 אוהדים מאילת שהגיעו למשחק?
"יאמר לזכות הקהל האילתי שב'מאני טיים' הם היו שם בשבילנו. הרגשנו שהם עוטפים אותנו באהבה וזה היה חשוב. הרמתי את הראש במשחק וראיתי אותם וזה היה מבחינתי פיצוי לכל העונה בה תהיתי למה האוהדים לא מספיק שם בשבילנו. אין לי מילים להודות להם על התמיכה הזו".


וזהו, אין גמר, נפרדים?
"אתמול, יום רביעי בערב, סיכמנו את העונה בארוחת ערב במחבוא של אדי. נפרדנו מכולם וזהו זה, הסתיימה העונה. זה עצוב בכל פעם מחדש ולא קל בכלל. אתה נקשר לאנשים, עובר איתם במהלך העונה הרבה דברים ובמשחק אחד אחרון הכל נגמר. זה לגמרי לא פשוט אבל זה דרכו של עולם, זה דרכם של מאמן ושחקני כדורסל".


מה עכשיו?
"נחתי יומיים. הכוונה להיפגש עם אילת ועם עוד כמה גורמים שיש להם הצעות עבורי מהארץ ומחו"ל ואקבל החלטות. אבחן מה הכי טוב לי בנקודת הזמן הזאת. ברור שהייתי רוצה מאוד להמשיך באילת, למרות הקשיים הייתה לי עונה מדהימה, אבל חשוב להבין איך הדברים ממשיכים באילת מכאן והלאה. אז נכון שיש על הפרק את הפועל תל אביב, חולון והצעות נוספות אבל אילת זו אילת".


מה נאחל לך?
"בריאות, הצלחה ושתמיד תראו אותי שמח ומחייך ושנישאר הכי קרובים שאפשר".

 

"עיריית אילת היחידה שתוכל לעזור"


רגע אחרי שתמה העונה ורגע לפני שתסתיים תקופת הזמן של החל"צ החברה שהוקמה לפני שלוש שנים על ידי מוטי אמסלם על מנת לנהל את קבוצת הכדורסל של אילת בליגת העל ועברה בתחילת העונה לידיו של נחי אינדיק, נשאלת עכשיו השאלה הגדולה- מי יכסה את חובות הקבוצה שמוערכים בכ-3 מיליוני ₪. חשוב לציין כי כל החובות הינם חובות עבר מימיו של מוטי אמסלם ז"ל שנגררו ונמשכו לאורך כל העונה הנוכחית, כשלמרות הידוק החגורה בעונה הזו הם היו כעננה שהקשתה על פעילות הקבוצה. בקרבתו של היו"ר נחי אינדיק, הבהירו השבוע כי הציפיה היא שעיריית אילת תכסה את החובות שכן לא נחי אחראי להן ואף לא ידע לאן הוא נכנס כשלקח על עצמו בתחילת העונה את הקבוצה על כתפיו. גם בהנהלת הקבוצה מבהירים השבוע כי הכל תלוי בשאלה האם עיריית אילת תכסה או לא תכסה את הגרעון ותאפשר לקבוצה לצאת לדרך חדשה ונקייה מחובות בעונה הבאה בליגת העל. נכון להיום הקולות סביב הקבוצה אופטימיים. כולם ממתינים למוצא פיו של ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, ברגע שאחרי המאבק נגד סגירתו ל שדה דב.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש