פרסומת
דלג

שלושה אלופי ישראל מאילת

מאת: מערכת ערב ערב ● צילום: מערכת ערב ערב ● 8/8/2019 10:26 ● ערב ערב 2927
מורגן קולי היא אלופת ישראל לגילאי 16 במקצה 50 מ' חופשי וסגנית אלופת ישראל לגילאי 16 ב-50 מ' פרפר ● גיא ביטון הוא סגן אלוף ישראל לגילאי 15 ב–50 מ' חתירה ● תמר שוורץ קטפה שתי מדליות ארד לגילאי 16 ומורגן קולי הוסיפה לעצמה מדליית ארד משלה ● אלו הישגי השחיינים האילתים באליפות ישראל לנוער ובוגרים שהתקיימה השבוע בוינגייט
שלושה אלופי ישראל מאילת
סגן אלוף ישראל לגילאי 15 ב-50 מ' חתירה. ביטון ● זכתה במקום השלישי בשני מקצים. שוורץ

8 שחיינים מאילת השתתפו במהלך השבוע החולף באליפות ישראל לנוער ובוגרים שהתקיימה בבריכה שבמכון וינגייט - שלושה שחייני נבחרת השחייה של הפועל אילת בניצוחו של המאמן סרגיי גרום: מורגן קולי, שחר שביט ודניאל ספירטוס וחמישה שחיינים מנבחרת השחייה של הפועל ג'ימים אילת בניצוחה של המאמנת מעיין בוכריס. במשך חמישה ימים הם שחו יחד עם עוד כ-760 שחיינים מכל הארץ בדרך להישגים ולגביעים המיוחלים. בשעות הבוקר התקיימו מקצי המוקדמות במרחקים השונים, כשעשרת השחיינים שחתמו על התוצאות הטובות ביותר התייצבו כבר בשעות הערב של אותו יום בגמר א'. עשרת התוצאות הבאות שחו בערב בגמר ב'. במרחקי הספרינט ל-50 מ', העפילו 20 השחיינים שקבעו את התוצאות הטובות ביותר במקודמות לשלב חצי הגמר שהתקיים בערב ורק עשרת הטובים ביותר העפילו לגמר, מה שאומר שהעבודה הייתה קשה.
גם הפעם הוכיחו השחיינים האילתים משתי הקבוצות שיש להם בהחלט מה להראות ברמה הארצית. מורגן קולי, שחייניתו של המאמן סרגיי גרום הצליחה להגיע לשלושה מקצי גמר ב' כשההישג הטוב ביותר שלה ב-50 מ' פרפר 28.8 שניות אף הקנה לה את המקום בגמר א' בוגרים שם סיימה במקום ה-7 בארץ כללי. במקצה למרחק 50 מ' חופשי קטפה קולי את מדליית הזהב ואת התואר אלופת ישראל  כששחתה לגילאי 16 כששחתה בזמן של 27 שניות. מורגן העפילה לגמר בוגרים ב' אותו סיימה במקום ה-11. במקצה למרחק 100 מ' חופשי סיימה מורגן במקום ה-3 לגילה בזמן של 59.9 שניות, העפילה לגמר בוגרים ב' אותו סיימה במקום ה-11. במקצה 100 מ' פרפר סיימה קולי חמישית לגילה בזמן של 1:08 ד', העפילה לגמר ב' אותו סיימה במקום ה-14. שחר שביט בת ה-16 ודניאל ספירטוס בן ה-17 מנבחרתו של גרום חתמו על תחרות יפה, המשיכו לשפר את שיאיהם האישיים אך לא זכו לעמוד על הפודיום.
מאמן הפועל אילת סרגיי גרום סיכם את התחרות בשביעות רצון וציין כי הישגי חניכיו יכלו להיות טובים יותר אלמלא השתתפו בחודש האחרון בקורס מאמנים במכון וינגייט שהקשה עליהם את שגרת האימונים הרגילה. לשאלה מדוע הוציא את חניכו לקורס ביודעו כי אליפות ישראל מתקיימת, הסביר גרום כי בכל שנה הקורס המרוכז מתקיים בחודשי הקיץ במקביל לאליפות ישראל. עוד ציין גרום כי עם עזיבתה של אניה גרום לארצות הברית, הוא חייב תגבור בצוות המאמנים שלו.

 

הישגים יפים גם לנבחרת ג'ימים


תמר שוורץ, שחיינית הפועל ג'ימים אילת, בניצוחה של המאמנת מעיין בוכריס, הובילה את קבוצתה עם שני מקצים על הפודיום בשניהם זכתה במליית המקום ה-3 ועם שני מקצים טובים בהם כמעט הגיעה לפודיום. במקצה 200 מ' גב נגעה תמר שלישת בקיר בתוצאה מצויינת של 2.28 ד' ובמקצה למרחק 50 מ' גב הגיעה שלישית עם תוצאה שהעלתה אותה לגמר ב' בוגרות. במרחק 100 מ' גב, סיימה תמר רביעית לגילה (16), עם תוצאה שהספיקה לה לעלות לגמר ב' בוגרות. תמר סיכמה את התחרות שלה במקצה 200 מ' חתירה בו סיימה רביעית וחתמה על שנה מצוינת מבחינתה. גיא ביטון בן ה-15, מנבחרת 'גימים' סיים את המקצה למרחק 50 מ' חתירה בתוצאה מצויינת 25:25 שניות שהקנתה לו את התואר סגן אלוף ישראל בקטגוריית בנים גילאי 15 ואת מדליית הכסף.  במרחק 100 מ' חתירה נגע ביטון חמישי בקיר בזמן של 56:03 שנ'. במרחק 50 מ' גב הוא סיים שישי עם שיא אישי 29:55 שנ'. ליאל מיידני בת ה-15 מנבחרת ג'ימים סיימה חמישית ב-50 מ' חתירה ובמקום ה-8 במרחק 50 מ' פרפר. נועה הולצמן בת ה-14 חתמה על תחרות מעולה עם שיאים אישיים בכל המשחים שלה. היא סיימה חמישית ב-100 מ' פרפר ו-9 ב-50 מ' פרפר.

מאמנת ג'ימים מעיין בוכריס סיכמה גם היא את תחרות בשביעות רצון אם כי הדגישה שלמרות ההישגים היפים של שחייניה, התוצאות יכלו להיות טובות יותר. "חודש אוגוסט הוא חודש בסימן חופשה ומנוחה", הזכירה בוכריס, "והבטיחה שהעבודה תהייה טובה יותר עם החזרה לשגרה ולקראת אליפות ישראל חורף שתתקיים בחופשת חנוכה".


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש